„Берое Стара Загора“ отново надделя над „Монтана 2003“

В среща от Адриатическата лига баскетболният „Берое Стара Загора“ прие „Монтана 2003“ и победи със 79:72 точки. Двубоят бе от голяма важност за продължаване на участието на старозагорския тим в следващия етап и възпитаничките на Таня Гатева се справиха отлично. Двата отбора предложиха на пълната със зрители зала интересен и динамичен двубой, с интрига и смени на водачеството в резултата. Гостенките спечелиха първата четвърт с 26:21. През втората четвърт „Берое Стара Загора“ намали с малко преднината на гостуващия отбор и на полувремето резултата бе 41:44. След почивката домакините направиха пълен обрат и до края не допуснаха промяна на ситуацията на терена. Адиджат Адамс реализира 17 точки за победителките. За „Монтана 2003“ Тина Требец отбеляза 26. До края на този етап от турнира за „Берое Стара Загора“ предстоят гостуване на „Бановичи“ и домакинство на „Цинкарна Целе“. Преди срещата с „Монтана 2003“ на публиката бе показана спечелената в събота срещу същия съперник Купа на България, първа в женския баскетбол в града.

Неясно бъдеще за женския волейболен "Берое"

Женският волейболен отбор на "Берое" завърши на четвърто място в Националната волейболна лига. Това стана ясно след окончателния край на шампионатите при мъжете и жените, обявен вчера от Българската федерация по волейбол. Пред Радио Стара Загора..

публикувано на 01.04.20 в 17:44

Пламен Липенски на 60 години

Легендарният футболист и сегашен кондиционен треньор на "Берое" Пламен Липенски празнува днес своя 60-годишен юбилей. Липенски е юноша на старозагорския клуб и дебютира за него едва на 16 години. За "Берое" Липенски изиграва 170 гола, в които отбелязва..

публикувано на 30.03.20 в 17:40

ПФК „Берое“ стартира преговори за намаляване на възнагражденията

По примера на много отбори по света, ръководството на ПФК „Берое“ стартира преговори с футболистите и спортно-техническото ръководство относно намаляване на възнагражденията им за периода на извънредното положение в страната. Мнозинството от..

публикувано на 30.03.20 в 15:55

Колоездачите се връщат на Колодрума

Възпитаниците на старозагорския колоездачен клуб „Верея“ не спират тренировките и по време на извънредното положение. „Всеки се готви индивидуално, кара си, но не се събираме на групи и не се струпваме“, поясни за радио „Стара Загора“ Стефан..

публикувано на 27.03.20 в 15:58

Волейболистите очакват решение

В момента всички волейболни отбори са разпуснати, а класиранията остават такива каквито бяха преди извънредното положение във връзка с коронавируса. „В момента се обмислят варианти как да се продължи“, съобщи за радио „Стара Загора“ Иван Тасев,..

публикувано на 26.03.20 в 16:54

Федерацията по баскетбол пренася първенството си онлайн

Българската федерация по баскетбол предизвиква феновете на играта като ще се превърне в първата родна централа, която ще организира електронен вариант на своето първенство.Участието в него ще бъде напълно безплатно, изискванията са само по..

публикувано на 26.03.20 в 16:32

Шахматистите тренират онлайн

Както всички спортисти и възпитаниците на шахматен клуб „Траяна 2011“ в момента не тренират в своя клуб. Помещението е затворено. „Точно преди карантината с помощта на Общината получихме модерно техническо оборудване за видеонаблюдение на срещите,..

публикувано на 25.03.20 в 16:43

Една година от титлата в Адриатическата лига на „Берое Стара Загора“

На 24 март 2019 година баскетболният „Берое Стара Загора“ спечели титлата в Адриатическата лига. На турнира, чийто домакин бе словенският „Цинкарна Целе“, старозагорки победиха във финала носителят на титлата „Будучност“ Черна гора с 65:64 точки и..

публикувано на 24.03.20 в 16:28

Предстои среща разговор на ВК „Берое“

В края на тази седмица се очаква среща на ръководството на женския волейболен клуб „Берое“, треньорския щаб и ръководството на клуба. Срещата ще бъде с цел обсъждане на ситуацията и по всички правила, изисквани от държавата н ситуацията с..

публикувано на 23.03.20 в 16:11

Гимнастички се готвят онлайн

В края на миналата седмица трябваше да бъде проведено състезанието по спортна гимнастика за купа „България“. Заради коронавируса обаче то бе отложено. В началото на април във Франция трябваше да бъде проведено Европейско първенство. То също бе..

публикувано на 16.03.20 в 16:31