„Берое“ – „Левски“ 2:3 гейма

В отложена среща от допълнителния турнир на женската НВЛ „Берое“ прие „Левски“ и загубиха с 2:3 гейма. Старозагорки започнаха уверено и спечелиха първия гейм с 25:14 точки. Следващите две части бяха равностойни, но гостуващия тим успяваше да спечели и те приключиха 24:26 и 25:27. В четвъртия гейм отново отборът на „Берое“ превъзхождаше и спечели с 25:18 точки. Последният, решителен гейм отново бе за гостуващия отбор и столичанки спечелиха при 12:15. Мария Йорданова бе най-резултатна за победителките и записа 23 точки. Кристиана Петрова добави 17. За „Берое“ Радостина Маринова реализира 24 точки. Дани Найденова отбеляза 19. Следващата събота възпитаничките на Петър Дочев ще гостуват на ЦСКА в София. Двубоят е от допълнителния турнир 3Б. На 1 март „Берое“ ще играе със „Славия“, отново в София.

Неясно бъдеще за женския волейболен "Берое"

Женският волейболен отбор на "Берое" завърши на четвърто място в Националната волейболна лига. Това стана ясно след окончателния край на шампионатите при мъжете и жените, обявен вчера от Българската федерация по волейбол. Пред Радио Стара Загора..

публикувано на 01.04.20 в 17:44

Пламен Липенски на 60 години

Легендарният футболист и сегашен кондиционен треньор на "Берое" Пламен Липенски празнува днес своя 60-годишен юбилей. Липенски е юноша на старозагорския клуб и дебютира за него едва на 16 години. За "Берое" Липенски изиграва 170 гола, в които отбелязва..

публикувано на 30.03.20 в 17:40

ПФК „Берое“ стартира преговори за намаляване на възнагражденията

По примера на много отбори по света, ръководството на ПФК „Берое“ стартира преговори с футболистите и спортно-техническото ръководство относно намаляване на възнагражденията им за периода на извънредното положение в страната. Мнозинството от..

публикувано на 30.03.20 в 15:55

Колоездачите се връщат на Колодрума

Възпитаниците на старозагорския колоездачен клуб „Верея“ не спират тренировките и по време на извънредното положение. „Всеки се готви индивидуално, кара си, но не се събираме на групи и не се струпваме“, поясни за радио „Стара Загора“ Стефан..

публикувано на 27.03.20 в 15:58

Волейболистите очакват решение

В момента всички волейболни отбори са разпуснати, а класиранията остават такива каквито бяха преди извънредното положение във връзка с коронавируса. „В момента се обмислят варианти как да се продължи“, съобщи за радио „Стара Загора“ Иван Тасев,..

публикувано на 26.03.20 в 16:54

Федерацията по баскетбол пренася първенството си онлайн

Българската федерация по баскетбол предизвиква феновете на играта като ще се превърне в първата родна централа, която ще организира електронен вариант на своето първенство.Участието в него ще бъде напълно безплатно, изискванията са само по..

публикувано на 26.03.20 в 16:32

Шахматистите тренират онлайн

Както всички спортисти и възпитаниците на шахматен клуб „Траяна 2011“ в момента не тренират в своя клуб. Помещението е затворено. „Точно преди карантината с помощта на Общината получихме модерно техническо оборудване за видеонаблюдение на срещите,..

публикувано на 25.03.20 в 16:43

Една година от титлата в Адриатическата лига на „Берое Стара Загора“

На 24 март 2019 година баскетболният „Берое Стара Загора“ спечели титлата в Адриатическата лига. На турнира, чийто домакин бе словенският „Цинкарна Целе“, старозагорки победиха във финала носителят на титлата „Будучност“ Черна гора с 65:64 точки и..

публикувано на 24.03.20 в 16:28

Предстои среща разговор на ВК „Берое“

В края на тази седмица се очаква среща на ръководството на женския волейболен клуб „Берое“, треньорския щаб и ръководството на клуба. Срещата ще бъде с цел обсъждане на ситуацията и по всички правила, изисквани от държавата н ситуацията с..

публикувано на 23.03.20 в 16:11

Гимнастички се готвят онлайн

В края на миналата седмица трябваше да бъде проведено състезанието по спортна гимнастика за купа „България“. Заради коронавируса обаче то бе отложено. В началото на април във Франция трябваше да бъде проведено Европейско първенство. То също бе..

публикувано на 16.03.20 в 16:31