Успех за „Берое Стара Загора“ срещу „Партизан 1953“

С победа и в Адриатическата лига започна 2021 година „Берое Стара Загора“. Тя е над „Партизан 1953“ Белград с резултат 86:54. По договореност между двата клуба срещите помежду им се играят в Стара Загора. В първата от тях „Партизан 1953“ бяха символични домакини. Само първите минути на срещата бяха равностойни, след това спокойно и методично „Берое Стара Загора“ започна да налага превъзходството си, да диктува темпото и да контролира събитията на терена. Преднината на старозагорки започна да нараства. След първата четвърт тя бе 16 точки при резултат 25:9. Постепенно тази преднина набъбна до 24 точки на полувремето при 45:21и до 31 точки след третата част, при резултат 70:39. Заслужено по-добрият отбор триумфира след последната сирена с 86:54, а наставничката Таня Гатева успя да включи в игра почти всички от скамейката на отбора си. За победителките Теодора Динева бе най-резултатна и отбеляза 15 точки. За „Партизан 1953“ София Олич записа 13 точки. Утре от 14 часа предстои втори двубой между двата състава.

„Берое 2016“ отпадна от турнира за Купата

В среща от Третия кръг на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете „Берое 2016“ гостува на носителя на трофея „Хебър“ в Пазарджик и претърпя поражение с 0:3 гейма. В първите две части домакините бяха безапелационни и не позволиха на..

публикувано на 27.01.21 в 22:34

"Берое" отказа оферти за водещи футболисти

"Берое" е отказал оферти за част от водещите си футболисти, сред които Гаюс Макута, Ибрахима Конте и Стив Фуртадо. Това заяви след победата на "Хебър" Пазарджик с 3:1 спортният директор на клуба Валентин Грудев. Той разкри, че Гаюс Макута вероятно ще..

публикувано на 27.01.21 в 17:34

"Берое" победи "Хебър" в контрола

"Берое" записа втора победа в предсезонната си подготовка. Старозагорци се наложиха с 3:1 над гостуващия втородивизионен "Хебър" Пазарджик. Попаденията за "зелено-белите" отбелязаха Димо Бакалов, Гаюс Макута и Кийлън Лебон. Димитър Димитров отново не..

публикувано на 27.01.21 в 16:32

„Берое Стара Загора“ победи лидера

В среща от турнира Адриатическа лига „Берое Стара Загора“ прие шампиона и лидер във временното класиране „Будучност“ Подгорица. Възпитаничките на Таня Гатева бяха убедителни и победиха със 77:60 точки. Домакините поведоха в началото и до последната..

публикувано на 26.01.21 в 21:01

Златен медал за Кристиян Иванов

Възпитаникът на клуба по лека атлетика „Берое“ Кристиян Иванов спечели златен медал при участието си в Държавното първенство за юноши и девойки младша възраст в София. Той стартира на 3000 м. гладко бягане и финишира пръв. „Кристиян подобри личния..

публикувано на 26.01.21 в 15:45

„Берое“ разгроми „Черно море Тича“

В първа среща от 16 кръг на първенството в НБЛ „Берое“ прие „Черно море Тича“ и победи със 102:63 точки. За старозагорци това е най-голямата победа през сезона. Много силна трета час за „Берое“ увеличи разликата в резултата до 20, а по-късно и над..

публикувано на 25.01.21 в 22:14

Иван Стоянов извоюва титла

Възпитаникът на клуб по борба „Берое“ Иван Стоянов спечели златен медал от Държавния личен шампионат в Сливен за юноши. Той стана първи в категория до 65 кг. в свободния стил. „Иван стана безапелационен шампион, направи много силни срещи, според..

публикувано на 25.01.21 в 15:41

"Берое" разочарова срещу "Локо" Пловдив

"Берое" изигра много слаб мач и логично загуби с класическото 0:3 от "Локомотив" Пловдив в третата си контрола от зимната подготовка. Възпитаниците на Димитър Димитров не успяха да се противопоставят по никакъв начин на силния си опонент и..

публикувано на 23.01.21 в 16:37

Три медала за лекоатлети на „Берое“

Силно се представиха лекоатлетите от старозагорския клуб „Берое“ при участието си в традиционния международен турнир на закрито „Академик“ в столицата. „Участвахме с моите състезатели Девора Аврамова и Велин Коваленко, както и с Тихомир Иванов във..

публикувано на 22.01.21 в 15:37

"Берое" среща сериозен противник в контрола утре

Утре (23 януари) „Берое“ ще изиграе третата си контролна среща от зимната подготовка. Съперник в нея ще бъде съставът на „Локомотив“ (Пловдив), а срещата ще започне в 14 ч. на Спортна база „Берое“. До този момент „зелено-белите“ записаха победа и..

публикувано на 22.01.21 в 10:35