Стара Загора ще се преклони пред делото и живота на Васил Левски на днешния 18 февруари, съобщиха от Община Стара Загора.
Програмата по отбелязването на 148 години от обесването на Дякона ще започне в 10.30 часа с панихида в негова памет. Тя ще бъде отслужена в Митрополитския храм „Св. Димитър". В 11 часа на паметника на Апостола старозагорци ще поднесат венци и цветя. Заради противоепидемичните мерки в Община Стара Загора няма да бъде организиран общоградски ритуал.
Със специална програма от 16 до 19 февруари учениците от СУ „Васил Левски“ ще отбележат паметната дата. Традиционно възпитаниците на училището, чийто патрон е Дякона, ще се включат в рецитал „Да се знае и да се помни". Той ще се състои пред барелефа на Левски върху фасадата на на училището нa 18 февруари от 12.15 ч.
В памет на Васил Иванов Кунчев ще се проведе състезание „Лъвски скок“ между учениците от I - VII клас , които ще опитат да повторят скока на Апостола. Училищното настоятелство на СУ „Васил Лески“ организира видеорецитал на смели и талантливи двойки от родител и дете, учител и ученик под името „Пазители на българската памет“. Четвъртокласници ще раздават свитъци с образа на Апостола и негови мисли на гражданите на Стара Загора.
От клуб „Приятели на книгата“ към училището организират „Час по вдъхновение – за Апостола с любов". Детският отдел на библиотека "Родина" ще гостува виртуално на клубовете "Приятели на книгата" в ІХ ОУ "Веселин Ханчев" с филм, презентация и викторина за Васил Левски. В рубриката "Слово за Апостола" деца ще четат стихове и разкази за Левски. В памет на героя Mузеен обект „Хилендарски метох” ще бъде отворен безплатно за посещения от 15 до 19 февруари 2021 г. Работно време е от 10 до 12.30 ч. и от 13 до 18 ч.
Заради противоепидемичните мерки в експозициите на музея ще се допускат до трима посетители едновременно. Заниманията за деца тази година са публикувани на интернет страницата на музея. Те включват указания за изработването на детска книжка по разказ за живота и делото на Васил Левски в Стара Загора, уточняват от Община Стара Загора.
26-то издание на маскарадния фестивал "Кукерландия" ще се проведе от днес до неделя в Ямбол. В програмата са включени карнавални дефилета, концерти и фотоизложби. Организатори на празника са общините Ямбол и Тунджа. Програмата за първия ден включва..
Еврото е застрахователната полица на България за европейско развитие, за по-високи доходи и за сигурна и стабилна среда за бизнес и банкиране. Това заяви в Стара Загора евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков. Той участва в регионална конференция..
До първото издание на първия български научнофантастичен роман ще могат да се докоснат старозагорски ученици, благодарение на един от зам.-кметовете на Община Стара Загора, която е ентусиазиран колекционер на стари книги. Павлина Делчева ще представи..
С тържествена церемония, шествие и исторически поход Ямбол ще отбележи на 3 март 147 години от Освобождението на България и 90 години от създаването на девиза на града. Тържествената церемония по издигане на националното знаме ще започне в 10:30..
В Окръжен съд – Стара Загора гостуваха петокласници от ОУ „Кольо Ганчев“, гр. Стара Загора, придружени от класната им ръководителка г-жа Гергана Тонева. Посещението бeпо повод отбелязване на международния Ден за борба с училищния тормоз и по..
С малък празник във фоайето на Община Стара Загора беше открита изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала“. Всички ръчно изработени мартеници са дело на децата от 16 старозагорски детски градини, учениците от 15 училища и децата..
Във връзка с честването на Националния празник на Република България на връх „Шипка“ от 20 часа на 2 март до 18 часа на 3 март ще бъде ограничено двупосочното транзитно преминаване на превозни средства през Шипченския проход по път I-5/Е-85/ Казанлък -..
Проектобюджетът на Здравната каса влиза за обсъждане в здравната комисия на Народното събрание, но предложената от правителството рамка вече предизвика недоволството на Българския лекарски съюз и сдруженията на държавни, общински и частни болници...
Образованието, науката и придобиването на различни умения са двигател за развитието на регионите и на Европа като цяло. Около този извод се обединиха участниците в проведената в Стара Загора конференция по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез..
Деня за борба с тормоза в училище, познат като „Ден на розовата фланелка“, отбелязаха с инициатива на Сдружение "Самаряни" в начално училище „Д. Благоев“ в Стара Загора. Всяка година, последната сряда на месец февруари е известна като Ден за борба..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net