„Берое“ – „Марица“ 0:2 победи

Във втори мач от полуфиналната серия от женското волейболно първенство ли Демакс лига, „Берое“ прие многократния шампион от последните години „Марица“ и загуби с 1:3 гейма. Първият гейм от срещата бе най-оспорван и приключи 25:27. Във втория гостенките нямаха сериозни проблеми и спечелиха убедително при 12:25. Старозагорки се мобилизираха и успяха да вземат успеха в третия гейм, надделявайки с 25:15. В четвъртия гейм по-добрият отбор победи очаквано и заслужено при крайното 11:25 точки. След тази победа „Марица“ спечели полуфинала с 2:0 победи и ще играе на финал. Съперникът на „Марица“ определят в другия полуфинал съставите на „Казанлък Волей“ и ЦСКА. Засега победите са 1:0 в полза на ЦСКА, играе се до 2 победи в серията.

Петър Колев

"Арда" не срещна трудности в Стара Загора за пореден път

"Берое" се провали за пореден път през този сезон, записвайки трета за сезона и общо пета поредна загуба от "Арда" Кърджали. Тонислав Йорданов бе точен на два пъти за успеха на тима, воден от Николай Киров в Стара Загора. По този начин "Берое" вече и на..

публикувано на 07.05.21 в 19:20

Юноши на „Берое 2016“ се готвят за финален турнир

От 12 до 16 май в Дупница ще бъде финалният турнир на юношеското първенство по волейбол в старшата възраст. Старозагорският „Берое 2016“ е в група със „Славия“, „Миньор“ Перник и домакините от „Марек“. В другата група участват „Левски“, ЦСКА,..

публикувано на 07.05.21 в 15:45

Слънчезар Цанков: Предстоят ни интересни битки на първенството в Хасково

Слънчезар Цанков е член на Управителния съвет на Българската федерация по бадминтон, а също е и председател на спортно-техническата комисия. От днес до неделя град Хасково ще е домакин на Републиканското първенство за юноши и девойки до 17 години. Главен..

публикувано на 07.05.21 в 09:33

"Розите" загубиха гостуването си в Смолян с 0:3

Съставът на ФК "Розова долина" Казанлък загуби гостуването си в Смолян на местния "Родопа" с 0:3 в отложена среща от Югоизточната "В" група на страната. Домакините бяха по-мотивирани и заслужено стигнаха до успеха. "Изиграхме добро първо полувреме и то бе..

публикувано на 07.05.21 в 09:18

Мариян Михалев стана девети в Европа

В руския курорт Сочи завърши Европейското първенство по скокове на батут. „Въпреки моето отсъствие се справихме успешно, това е най-доброто представяне в историята на нашия спорт у нас“, обобщи пред радио „Стара Загора“ Марияна Макулова, национален..

публикувано на 06.05.21 в 16:20

Илко Русев: И в момента се опитваме и водим разговори с български футболисти

"Има още 4 мача и теоретична възможност да преследваме четвъртото място. Затова следващият мач с "Арда" се очертава изключително важен. Той ще покаже дали ще преследваме подобно класиране или няма да имаме шанс за него". Това коментира в интервю за Радио..

публикувано на 05.05.21 в 14:51

„Берое“ приключи участие в първенството

Баскетболният „Берое“ гостува на „Балкан“ в Ботевград за трети мач от четвъртфиналните плейофи на първенството в НБЛ. Старозагорци претърпяха поражение с 67:82 точки и след 1:2 победи отпаднаха от участие в надпреварата. „Берое“ отново бе в..

публикувано на 02.05.21 в 08:29

ФК "Мини Марица изток" с убедителна победа у дома

Съставът на ФК "Мини Марица изток" Раднево победи с 6:1 тимът на "Локомотив" Тулово в отложен мач от областна група "Стара Загора". "Закономерно постигнахме успех, въпреки че започнахме слабо двубоя. Гостите поведоха още в самото начало, но след това нашия..

публикувано на 01.05.21 в 17:04

Силно представяне в скоковете на батут

В руския курорт Сочи се провежда Европейското първенство по сокове на батут. Българският отбор започна силно и зае четвърто място при младежите. „За първи път от създаването на федерацията през 1974 година имаме пълен отбор в тази възраст и той се..

публикувано на 30.04.21 в 17:56

"Розова долина" отстъпи при гостуването си с 2:3 в Несебър

Съставът на "Розова долина" Казанлък загуби гостуването си в Несебър на местния едноименен тим с 2:3 в пореден двубой от Югоизточната "В" група. Гостите имаха инициативата в началото на мача и поведоха, но куп съдийски отсъждания във вреда на казанлъчани..

публикувано на 30.04.21 в 11:44