„Казанлък Волей“ – „Марица“ 0:1 победи

Загуба претърпя отборът на „Казанлък Волей“ в първия двубой от финалния плейоф на женското волейболно първенство, Демакс лига. В своята зала „Багира“ казанлъчанки приеха шесткратния шампион „Марица“ и загубиха след 0:3 гейма. Домакините поведоха в първата част, но най-титлуваният отбор у нас в последните години направи обрат и спечели гейма. Гостенките изиграха силен втори гейм и надделяха без много проблеми. Третата част бе по-оспорвана, но отново бе  спечелена от „Марица“. В отделните части резултатът бе 21:25, 13:25 и 22:25. А резултатът в сблъсъка е 1:0 победи за „Марица“. В сряда от 17.30 часа предстои втория мач от серията. Играе се до две победи от максимум три срещи.

Силни изяви на бадминтонистите

В почивните дни старозагорският бадминтон имаше важни изпитания. В Хасково бе Държавния личен шампионат за юноши и девойки до 17 години. Там СК „Бадминтон – Стара Загора“ се представи със седем участници. При девойките Цвети Катерова достигна финал..

публикувано на 13.05.21 в 09:50

Над 600 грации мериха сили в турнира „Фея под липите“

За 15-ти път старозагорският клуб „Елит“ бе домакин на турнир по художествена гимнастика „Фея под липите“. „Състезанието мина изключително добре, според колежки, участващи деца и спонсори“, коментира за Радио Стара Загора Кремена Ангелова, президент..

публикувано на 12.05.21 в 16:49

Плувци от „Траяна“ ще покриват нормативи

В края на седмицата в Сандански ще бъде проведен международният турнир „Спартак“, организиран от местния клуб по плуване. „Очертава се силен турнир“, каза за Радио Стара Загора Стефан Вачев, треньор в старозагорския клуб „Траяна“. Според него за..

публикувано на 12.05.21 в 16:29

Точка за "Берое" в Пловдив

"Берое" не успя да спечели седми пореден мач в efbet лига. Старозагорци стигнаха до нулево равенство при гостуването си на "Локомотив" Пловдив. Резултатът може да бъде приет за успешен с оглед факта, че пловдивчани са в битката за второто място в..

публикувано на 11.05.21 в 21:50

220 се надпреварваха за Купа „Чирпан“

Старозагорският клуб по колоездене „Верея“ бе организатор на състезанието за Купа „Чирпан“. „Участваха около 220 състезатели от всички български клубове“, обобщи за радио „Стара Загора“ Стефан Христов, председател и треньор на „Верея“ и организатор..

публикувано на 11.05.21 в 09:47

19 отличия за тежкоатлети от „Аполон“

19 медала общо в двете движения и двубоя спечелиха състезателите от старозагорския клуб „Аполон“ при участието си в Държавния личен шампионат по вдигане на тежести за всички възрасти в Хасково. При кадети до 15 години шампиони станаха Серкан..

публикувано на 10.05.21 в 15:58

"Мини Марица изток" и "Ботев" Гълъбово не се победиха

Съставите на ФК "Мини Марица изток" Раднево и "Ботев" Гълъбово завършиха 1:1 в пореден мач от областна група "Стара Загора". Срещата се игра в Раднево и бе своеобразно дерби на кръга в региона. "Получи се хубав мач, типично дерби. Равенството бе крайния..

публикувано на 10.05.21 в 12:02

"Розова долина" разгроми лидера "Марица" Пловдив

Съставът на ФК "Розова долина" Казанлък разгроми с 5:1 лидера в Югоизточната "В" група "Марица" Пловдив. Това бе един от най-стойностните двубои за домакините с което те затвърдиха доброто си представяне през сезона. "Получи се страхотен мач за нас. Целият..

публикувано на 10.05.21 в 08:29
Петър Колев

"Арда" не срещна трудности в Стара Загора за пореден път

"Берое" се провали за пореден път през този сезон, записвайки трета за сезона и общо пета поредна загуба от "Арда" Кърджали. Тонислав Йорданов бе точен на два пъти за успеха на тима, воден от Николай Киров в Стара Загора. По този начин "Берое" вече и на..

публикувано на 07.05.21 в 19:20

Юноши на „Берое 2016“ се готвят за финален турнир

От 12 до 16 май в Дупница ще бъде финалният турнир на юношеското първенство по волейбол в старшата възраст. Старозагорският „Берое 2016“ е в група със „Славия“, „Миньор“ Перник и домакините от „Марек“. В другата група участват „Левски“, ЦСКА,..

публикувано на 07.05.21 в 15:45