"Розите" с победа у дома над "Спартак" Пловдив

Съставът на "Розова долина" Казанлък победи трудно с 2:1 тима на "Спартак" Пловдив в пореден мач от първенството на Югоизточната "В" група. Домакините изиграха добър мач на стадион "Севтополис", като срещнаха сериозна съпротива от младия тим на гостите от Пловдив. Това бе трета среща за казанлъчани в рамките на седем дни. "Важно е, че спечелихме двубоя. Поведохме през второто полувреме с 2:0 набързо и сякаш се почувства леко отпускане в нашия тим. Гостите намалиха резултата, а в последните минути пропуснаха добри възможности пред нашата врата, като така успяхме да запазим преднината и спечелим мача. Все пак макар и с доста млади футболисти тимът на "Спартак" се понрави с играта си и показа характер и качества. Сега се готвим за поредица от три поредни гостувания в първенството. Първият ни мач е навън срещу "Левски" Карлово, традиционно неудобен съперник. Ще имаме и наказани играчи за натрупани картони, но се надявам да се представим на висота. След това имаме мач на 29 април срещу "Несебър" отново навън и там наистина ще ни бъде трудно с оглед факта, че домакините се борят за оставане в групата. Поредицата от срещи завършва на 5 май с отложения ни мач в Смолян срещу "Родопа". Като домакини те играят много силно и ще ни бъде наистина  трудно там, но нека мислим за предстоящия ни първи мач, който е на дневен ред сега", заяви наставника на "Розова долина", Атанас Апостолов.

Бадминтонисти бяха на лагер с националния отбор

През следващата седмица в Първомай ще бъде проведен силен международен турнир по бадминтон за юноши и девойки до 15 години. Седмица по-късно пък в Стара Загора предстои първенството във възраст до 17 години. Днес приключва лагер на националния..

публикувано на 28.03.24 в 16:25

Рекорден брой атлети ще участват в маратон Стара Загора

1049 са записаните до момента участници в Деветото издание на маратон Стара Загора, който ще бъде тази неделя. Записването за трите дисциплини, класически маратон 42 км 195 метра, полумаратон 21 км и 10.5 км продължава до събота включително. Това..

публикувано на 28.03.24 в 15:17

Над 50 стрелци ще участват в турнира „Марин Недков“

Силно се представиха възпитаниците на старозагорския клуб по спортна стрелба „Августа 1992“ при участието си в турнира „Първа пролет“, проведен в столицата. Мартин Станчев и Мария Атанасова се класираха на първите две места при юношите в стрелбата..

публикувано на 28.03.24 в 09:40

Силно представяне на тежкоатлетите

Двамата братя Валентин Генчев и Габриел Маринов се готвят за предстоящи стартове с националния отбор. Пред Валентин е участие в Световно първенство в края на годината. Габриел също ще участва в Световното първенство, но в края на този месец има..

публикувано на 27.03.24 в 15:00

„Берое 2016“ загуби от „Нефтохимик 2010“

Във втора среща от четвъртфиналния плейоф на Супер Волей Лигата „Берое 2016“ прие „Нефтохимик 2010“ Бургас и загуби с 1:3 гейма. В отделните части 25:22, 22:25, 19:25 и 17:25 точки. Така резултатът в серията стана 2:0 победи за гостите от Бургас и..

публикувано на 26.03.24 в 21:59

24 отличия за плувци от „Траяна“

В края на седмицата в София предстои Държавният отборен шампионат по плуване за мъже и жени. „Подготвяме 11 състезатели, трима ще се включат в София, а Тодор Господинов е на лагер с националния отбор и също ще се включи там“, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 26.03.24 в 10:06

86 мериха сили в шахматен турнир

Старозагорският клуб по шахмат „Траяна 2011“ бе домакин на 10-тото издание на турнира за Купа „Траяна“. В надпреварата се включиха 86 шахматисти, а домакините бяха най-многобройни. Тяхната група бе от 38 състезатели. 45 участници бяха от България,..

публикувано на 25.03.24 в 15:47

Силно представяне на юноши от „Берое“

В петък, 29 март, в залата по борба в Стара Загора предстои Държавното първенство за момичета до 15 години и подготвителна група. На следващия ден, 30 март, предстои изданието за 2024 година на турнира „Динко Петров“. Състезанието ще бъде за кадети..

публикувано на 25.03.24 в 14:09

Вторият тим на "Берое" не успя да победи последния

Вторият отбор на "Берое" завърши наравно 0:0 като домакин на "Сливен" в двубой от 25-ия кръг на Югоизточната Трета лига. С тази точка младите беройски надежди остават на 19-та позиция във временното класиране с актив от 16 точки, с 3 повече от..

публикувано на 24.03.24 в 17:38

„Нефтохимик 2010“ – „Берое 2016“ 1:0 победи

„Берое 2016“ гостува на „Нефтохимик 2010“ в Бургас за първи двубой от четвъртфиналната плейофна серия в Супер Волей Лигата. Двубоят бе динамичен и оспорван и премина през различни етапи. Възпитаниците на Мирослав Живков успяха да поведат с 2:0..

публикувано на 23.03.24 в 21:46