Юноши на „Берое 2016“ се готвят за финален турнир

От 12 до 16 май в Дупница ще бъде финалният турнир на юношеското първенство по волейбол в старшата възраст. Старозагорският „Берое 2016“ е в група със „Славия“, „Миньор“ Перник и домакините от „Марек“. В другата група участват „Левски“, ЦСКА, „Черно море“ Варна и „Люлин“ София. „Целта ни е да преодолеем първия етап и да участваме във финалната четворка“, сподели за радио „Стара Загора“ Иван Тасев, старши треньор на „Берое 2016“. За да се случи това е необходимо старозагорци да станат първи или втори в предварителната група. След това се играе финална четворка, в която първият в класирането на едната група ще играе срещу втория от другата и обратно. Първия двубой на „Берое 2016“ ще бъде на 12 май, срещу „Миньор“. „Искаме да се върнем с медал“, не скри Иван Тасев. Шестима от отбора в старшата възраст са резерви в мъжкия отбор. „В периода на подготовката играехме контролни срещи мъже срещу юноши“, разказа треньорът.

Радко Калайджиев: Италия стартира много силно и е сред фаворитите

Шампионът с ФК "Берое" от 1986 година Радко Калайджиев определи като силен старта на първенството на Стария континент, който бе отложен с година, поради пандемията от Ковид-19.  Калайджиев освен за период от 10 години в "Берое" с прекъсвания, също е..

публикувано на 12.06.21 в 15:30

Силно представяне на грации от „Импала“

Силно се представиха състезателките от СКХГ „Импала“ при участието си в турнир за купа „Деляна“ в Пазарджик. „Спечелихме 11 медала, купа и приз в това състезание“, сподели пред радио „Стара Загора“ Петя Петкова, старши треньор на „Импала“...

публикувано на 11.06.21 в 16:29

Две титли извоюваха бойци от „Аскен“

В Шумен бе проведено Държавното първенство по киокушин кан карате във възрасти деца до 8-10 години и юноши и девойки младша възраст. В първия ден, при по-малките, 8-10 години, двама възпитаници на старозагорския клуб „Аскен“ извоюваха титлите в..

публикувано на 11.06.21 в 16:16

Симеон Мечев: Италия ще бъде приятната изненада на Евро 2020

" Това европейско първенство ще бъде по-различно само с това, че ще бъде в различни държави. Аз съм привърженик на италианския футбол и естествено на италианския национален отбор. Мисля че те са фаворит за титлата, макар че има доста хора, които смятат че..

публикувано на 11.06.21 в 11:07

Димитър Бербатов: Има клубове, които искат промяна, но има и такива, които ги е страх

"Проблемите на клубовете в различните части на страната се припокриват, те са едни и същи. И има такива, по-голямата част, които искат промяна. Но за съжаление има и такива, които ги е страх. Въпреки че аз не знам от какво може да ги е страх. Те обаче са..

публикувано на 10.06.21 в 15:14

Ивко Ганчев: Има доста отбори, които могат да поднесат изненада на Евро 2020

„ Това е доста чакано първенство след като бе отложено с година заради пандемията. Надявам се, че това ще доведе до по-голям интерес от страна на зрителите. Заради пандемията може би много от футболистите, които ще участват обаче може и да не са на..

публикувано на 10.06.21 в 11:53

Купи и медали спечелиха малки колоездачи

В курорта Слънчев бряг бе проведен Държавния лично-отборен шампионат по колоездене за деца. Старозагорският клуб „Верея“ участва с трима състезатели, Иван Петков, Илиян Стоянов и Димитър Митев. Те успяха да заемат трето място в отборното класиране,..

публикувано на 10.06.21 в 09:31
Христо Христов (вляво) подкрепи Димитър Бербатов

Диимитър Бербатов се срещна с клубове от Стара Загора и региона

Представители на "Берое", "Ботев" (Гълъбово), "Верея", "Миньор" (Раднево), "Минерал" (Овощник), ветерани на "Берое" присъстваха на срещата, организирана от Димитър Бербатов и екипа му в Стара Загора. Дискусията е част от разговорите, които Бербатов..

публикувано на 09.06.21 в 17:07

Нови медали за лекоатлети от „Берое“

Пет медала спечелиха възпитаниците на СКЛА „Берое“ на Дръжавното първенство за мъже и жени във Велико Търново. Тихомир Иванов стана първи в „скок на височина“. Мерк Славов победи на „копие“. На 400 м. Велин Коваленко финишира на второ място. На..

публикувано на 09.06.21 в 15:12

На 11 и 12 юни ще се проведе 40-ото издание на Рали Сливен

На 11 и 12 юни в града под Сините камъни ще се проведе 40-ото издание на Монбат Рали Сливен. Надпреварата е втори кръг от Български рали шампионат и трети от Балканския рали трофей на FIA. Церемониалният старт ще бъде даден на 10 юни, четвъртък от 20 ч.,..

публикувано на 09.06.21 в 10:30