България на шеста позиция след първия ден на европейското първенство

Три победи спечелиха националите на България в първия ден на Европейското първенство по лека атлетика, Втора лига, което се провежда в Стара Загора. В дисциплината „троен скок“ за жени Габриела Петрова постигна 14.42 метра, спечели първото място и стана третият български атлет с покрит норматив за Олимпиадата в Токио, след Ивет Лалова и Мирела Демирева. Габриела показа, че на стадион „Берое“ се чувства отлично и с този резултат, който е с 10 см. по-добър от квотата за Токио. Борис Линков спечели в „скок на дължина“ при мъжете със 7.72 метра. Националът от клуб „Берое“ Тихомир Иванов триумфира при мъжете. Той постигна 226 см., достатъчни за първото място. Тихомир опита да покрие олимпийския норматив от 233 см, но опитът му бе неуспешен. В „тласкане на гюле“ Георги Иванов завърши втори с резултат 18.10 метра. В „хвърляне на чук“ трети стана Никола Михов, който постигна 65.80 метра. С актив от 100 точки българският отбор е шести след първия ден на състезанието. Първи са представителите на Унгария със 138.5 точки, следвани от Дания и Словения, съответно с по 133 и 119.5 точки. В неделя надпреварата продължава с останалите дисциплини. А първата от тях е „овчарски скок“ за мъже. Стартът й е в 15.50 часа.

Ивет Горанова започна с три победи.

Първа олимпийска титла за България от 13 години насам!

България има своята първа олимпийска титла от Игрите в Токио! Ивет Горанова спечели първото злато за страната ни от Пекин 2008 насам.   Българската каратистка победи украинката Анжелика Терлюга с 5:1 точки във финалния мач на турнира по карате кумите в..

публикувано на 05.08.21 в 15:15

Слънчезар Цанков: Азиатската школа отново доминираше в Токио

"Очаквано силно представяне на азиатските бадминтонисти на Олимпиадата в Япония. Китай взе медали във всички дисциплини, също Тайван, Индонезия и Малайзия, както и Южна Корея. Единствено датчанин спечели при мъжете-единично и това бе всъщност..

публикувано на 05.08.21 в 13:17
Ивет Горанова

България с исторически медал в Токио

Българката Ивет Горанова си осигури медал в дебюта на карате кумите в олимпийската програма. Горанова спечели и трите си срещи от груповата фаза срещу състезателки от Китайско Тайпе, Турция и Иран, което означава, че със сигурност ще спечели отличие...

публикувано на 05.08.21 в 12:26

Юноши и девойки от „Траяна“ ще участват в първенство

Във Варна ще бъде проведено Държавното лично-отборно първенство по плуване за юноши и девойки в младша и в старша възраст. Състезателите от старозагорския клуб „Траяна“ вече са в морската столица, за да се аклиматизират. „По-рано сме тук, за да се..

публикувано на 05.08.21 в 08:55

Мирела Демирева

Мирела Демирева се класира за финала в скока на височина

Носителката на сребърен медал от Олимпиадата в Рио де Жанейро Мирела Демирева се класира за финала в скока на височина на Игрите в Токио. Българката постигна квалификационната норма от 1.95 м при третия си опит и отново ще се бори за медал...

публикувано на 05.08.21 в 06:22

Сребърни отличия за бойци от „Атила-Берое“

Два сребърни медала извоюваха представителите на старозагорския клуб „Атила-Берое“ при участието си в Световното първенство по ММА за възрасти момчета, кадети и юноши, проведено в София. „Първенството трябваше да бъде в Турция, но заради мерките за..

публикувано на 04.08.21 в 16:12

Трети медал за България на Олимпиадата

България има своя трети медал от Олимпийските игри в Токио! Тайбе Юсеин спечели двубоя за бронзов медал в турнира по борба в категория до 62 кг. срещу рускинията Любов Овчарова. На българката бе нужна по-малко от минута, за да спечели срещата с технически..

публикувано на 04.08.21 в 15:17
Стойка Кръстева

Стойка Кръстева на олимпийски финал

Българката Стойка Кръстева продължава с победната си серия на Олимпийските игри в Токио. Боксьорката ни в категория до 51 кг. спечели с 5:0 съдийски гласа срещу японката Цукими Намики на 1/2 финал .  Кръстева спечели убедително и трите рунда и заслужено..

публикувано на 04.08.21 в 08:35

Пуснаха билетите за "Берое" - "Черно море"

ПФК „Берое“ пусна в продажба билетите за второто си домакинство от новия сезон срещу „Черно море“ (Варна). Срещата е насрочена за 7 август от 21 ч. на стадион „Берое“. Цената на билета за мача в  предварителната  продажба за всички привърженици ще бъде..

публикувано на 03.08.21 в 14:55
Снимка: beroe.bg

Страхотен обрат и нови три точки за "Берое"

"Берое" записа втора поредна победа в новия сезон на българското първенство. След като победиха с 1:0 единия новак в елита "Локомотив" София у дома, днес беройци се наложиха с 3:2 като гост над другия новак "Пирин" Благоевград. Старозагорци стигнаха до..

публикувано на 02.08.21 в 22:50