Малките тенисисти от клуб „Августа Траяна“ в Стара Загора спечелиха титла от Държавното първенство

Снимка: Община Стара Загора

Малките тенисисти от клуб „Августа Траяна“ в Стара Загора спечелиха първо място отборно на Държавното първенство за деца до 10 години, което се е проведе в Бургас. Ния Синчанова, Симеон Терзиев, Мария Златева, Момчил Апостолов, Рая Маркова и Даниел Петков надиграха съперниците си и безапелационно грабнаха купата.

Те бяха поздравени от Красимира Чахова, зам.-кмет общинска собственост, стопанска политика и спортни дейности, и получиха благодарствени грамоти от Община Стара Загора.

„Радвам се, че днес имаме възможност да поздравим тези малки шампиони, да благодарим и на треньорите им за усилията, за търпението да ги запалят за спорта“, каза Красимира Чахова. Тя припомни, че това е втора титла за клуба след тази през 2018 г. „В този клуб е традиция да се работи с подрастващите“, допълни зам.-кметът.

„Беше трудно състезание, но всички сме радостни, турнирът беше много силен. Първото място е много престижно, защото трудно се прави отбор, особено от малки деца“, обясни треньорът Даниел Петков.

„Децата се трудят много, обичат да играят тенис, нашата задача е да съхраним интереса им. Надявам се да продължим с успехите“, пожела и другият треньор Иван Петров.

В клуба тренират над 150 деца от различни възрасти. Най-малкото състезателка от отбора Ния Синчанова е едва на 7 години. Малките спортисти споделят, че е трудно на състезание, но пък е добре, когато победиш. Те тренират по три-четири пъти седмично. Справят се и с училището, и със спорта.

В момента на кортовете в Стара Загора се провежда държавното първенство до 18 години, очаква се и там да има наши състезатели на финала.

Невяна Владинова се срещна с грации от „Елит“

Днешната тренировка на старозагорския клуб по художествена гимнастика „Елит“ протeчe под ръководството на Невяна Владинова. Именитата гимнастичка, която се отказа от активна състезателна дейност в края на миналата година след тежка контузия и..

публикувано на 28.07.21 в 16:16

Слънчезар Цанков: Представянето на сестри Стоеви и Линда Зечири е успех

"Добро представяне на българския бадминтон на Олимпиадата в Токио. Още с жребия при двойки-жени бе ясно, че Габриела и Стефани Стоеви имат минимални шансове срещу 3 двойки от Китай, Тайланд и Южна Корея. Все пак имаха точки за мачбол в първата..

публикувано на 28.07.21 в 09:49

Иво Иванов: Остават ни още две контроли до началото на първенството

"Остават ни още две контролни срещи до началото на първенството в Югоизточната В група. В сряда имаме мач с "Димитровград", а в събота с тима на "Левски" Карлово. Очакваме още 2-3 нови момчета в състава. Надявам се да сме в оптимална форма преди..

публикувано на 28.07.21 в 07:27

Дянко Дянков стана пети в света

Пето място в категория до 65 кг. спечели възпитаникът на клуб по борба „Берое“ Дянко Дянков на Световното първенство по борба за кадети, проведено в Будапеща. „Дянко направи отново силно състезание, изигра пет срещи, в спора за третото място загуби..

публикувано на 27.07.21 в 09:24

Стрелците готвят домакинства на състезания

През следващия месец от старозагорския клуб по стрелба „Августа 1992“ планират домакинства на две състезания. „Това ще са турнири за любители“, каза за радио „Стара Загора“ Георги Кочеренко, треньор на „Августа 1992“. Той допълни, че през септември..

публикувано на 26.07.21 в 16:29

Слави Жеков: Ще разчитаме на млади футболисти и се надявам да сформираме добър отбор

"Започнахме подготовката преди около 20 дни. Рано е още, но от мач на мач виждам доста добри неща, които искам от моите футболисти. Изиграхме няколко контролни мачове. Победа над "Димитровград" с 1:0, турнир в град Карлово, където се играха по..

публикувано на 26.07.21 в 10:19

Мартин Камбуров поведе "Берое" към първа победа в новия сезон

"Берое" спечели първия си двубой от новия футболен сезон. Старозагорци записаха домакински успех с 1:0 над завърналия се в елита тим на "Локомотив"(София). Мартин Камбуров прониза "железничарите" и донесе първите три точки за старозагорци. "Берое"..

публикувано на 23.07.21 в 22:50

Старозагорци участват във фестивал по тенис на маса

11 състезатели от старозагорския клуб „Торнадо“ са в курорта „Албена“, където се провежда във Фестивал по тенис на маса за ветерани и професионалисти. „Участват над 150 тенисисти от България, Румъния, Молдова, Сърбия, Естония, Израел и Русия“, съобщи..

публикувано на 22.07.21 в 15:25

Даниел Петров: Надявам се отново да завършим сред първите в първенството

"Очаквам интересен и оспорван сезон в областната група тази година. Първенството ще започне в края на месец август или началото на септември, като още нямаме заявена точна дата от Регионалния съвет на БФС - Стара Загора. В групата ще има два нови..

публикувано на 22.07.21 в 09:27

Две отличия за колоездачи от „Верея“

Два медала спечелиха състезателите от старозагорския колоездачен клуб „Верея“ при участието си в Държавния шампионат по ХCO-стил на маунтин байк, проведен в столичния квартал Симеоново. Богдан Стойчев спечели златното отличие в категория „Елит“...

публикувано на 21.07.21 в 15:48