Девора Аврамова стана шеста на Балканиада

Шесто място в полумаратона при жените на Балканското първенство в Македония спечели състезателката от СКЛА „Берое“ Девора Аврамова. „В Стара Загора тя завърши втора на Държавното първенство в тази дистанция, 21 км., сега с личен резултат е шеста при жените, като бе най-малка в тази възраст“, съобщи за радио „Стара Загора“ Иван Попов, треньор в старозагорския клуб. Друг негов възпитаник, Кристиан Иванов, стартира на Балканиада в Сърбия преди няколко седмици и при юноши младша възраст завърши осми на 3000 метра с лично постижение. Малко по-късно Кристиян участва и в силен турнир в Пазарджик. „В Пазарджик Кристиян стартира при по-големите, юноши старша възраст и завърши на трето място, турнира бе доста силен, на шосе“, разказа специалистът. В последните седмици той и неговите възпитаници проведоха подготвителен лагер в спортна база „Белмекен“. Те се готвят за още стартове. След месец е маратон „София“. „В това състезание Девора ще участва на полумаратон 21 км., а Кристиян ще стартира на 10 км., той има второ място на държавно първенство в тази дистанция“, уточни Иван Попов. Пред него и състезателите му предстоят още Държавно първенство, както и Балканско първенство по крос-кънтри, бягане в пресечена местност. Държавното първенство ще бъде в Пирдоп, а Балканското в Турция.

Преди домакинството на ПФК "Берое" с ЦСКА - София

ПФК „Берое“ пусна в продажба билетите за домакинството си на ЦСКА-София. Срещата е насрочена за 24 октомври от 19 ч. на стадион „Берое“. Както е известно, според заповед № РД-01-856 от 19.10.2021 г. за въвеждане на временни противоепидемични мерки на МЗ..

публикувано на 21.10.21 в 15:08

Нов неуспех на „Берое“ в Пловдив

Втора поред загуба претърпя баскетболният „Берое“ от „Академик Пловдив“. След поражението в понеделник, днес старозагорци претърпяха ново, този път в турнира Балканска лига. Отново в Пловдив възпитаниците на Бойко Миленков загубиха с 68:74 точки...

публикувано на 20.10.21 в 20:15

Джудистите организират традиционен турнир

В събота (23.10.) в Спортната зала по борба в Стара Загора ще бъде проведен традиционният турнир по джудо в памет на основоположника на спортовете джудо и самбо в Стара Загора Недьо Ранчев. Състезанието е във възрасти момчета и юноши, и девойки -..

публикувано на 20.10.21 в 15:22

Атанас Апостолов: Радостното е, че създаваме доста положения пред вратата на противника

"Загубихме срещата като гости на "Несебър" с 2:3, но доброто в този мач бе промяната в атакуващ план. Реализирахме голове и пропуснахме още положения. Това е показателно, защото в предходните срещи не се получаваха по този начин нещата. Надявам..

публикувано на 20.10.21 в 09:25

„Берое“ загуби от ЦСКА 1948

Футболният „Берое“ гостува на ЦСКА 1948 в среща от 11 кръг на първенството в Първа лига. Възпитаниците на Петър Колев загубиха с 0:1. През първото полувреме те имаха по-чисти положения, но не успяха да стигнат до гол. След почивката домакините на..

публикувано на 19.10.21 в 10:49

Клуб „Траяна“ ще бъде домакин на силен турнир

В Бургас бе проведен международния турнир по плуване „Бургас Оупън“. „Състезанието бе доста силно, със 700 състезатели от пет държави“, разказа пред радио „Стара Загора“ Стефан Вачев, треньор на старозагорския клуб по плуване „Траяна“. Специалистът..

публикувано на 19.10.21 в 10:26

„Берое“ загуби от „Академик Пловдив“

Баскетболният „Берое“ гостува на „Академик Пловдив“ в среща от 2 кръг на първенството в НБЛ и претърпя поражение със 78:84 точки. Двубоят бе равностоен и оспорван, а първата четвърт приключи с точка преднина за домакините при 21:20 в тяхна полза. Силна..

публикувано на 18.10.21 в 21:31

Силно представяне на отбори по бадминтон

В Разград бе проведено Държавното отборно първенство по бадминтон за момичета и момчета до 13 години. „Момчетата ни станаха втори, а момичетата трети“, съобщи за радио „Стара Загора“ Нанко Чорчопов, треньор в СК „Бадминтон – Стара Загора“. В началото..

публикувано на 18.10.21 в 15:21

Слави Жеков: Изиграхме тактически правилно мача и победихме

"Постигнахме победа над добър тим, като "Димитровград" с 2:0. Условията знаете не бяха от най-добрите, но теренът позволяваше да не отлагаме срещата и мисля, че отборът показа дух и тактическа грамотност и постигнахме важни 3 точки у дома...

публикувано на 18.10.21 в 10:34

Атанас Димитров: Надявам се в оставащите срещи да постигнем успех и запазим класирането в челото

"Изиграхме един стойностен и силен мач срещу тима на Крън. Постигнахме заслужена победа и това е най-важното. Първото полувреме завърши 1:1, но през втората част момчетата изпълниха напътствията на треньорския щаб и реализирахме още пет попадения..

публикувано на 18.10.21 в 10:13