Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

ВК „Берое“ няма да има женски отбор

Снощи бе проведено Общо събрание на ВК „Берое“. След приетия годишен отчет бе дискутиран въпроса да има ли женски отбор на клуба този сезон. „Отбор жени няма да има тази година в лигата“, съобщи за радио „Стара Загора“ Николай Николов, президент на ВК „Берое“. Той се надява да бъде създадена стабилност, а акцентът да бъде върху школата. А за следващия сезон „Берое“ да бъде по-силен. „Идеята е женския отбор да е от нашата школа“, подчерта Николай Николов. Според него е необходима повече работа, да се види къде са пропуските и какво в клуба трябва да се промени. „Тези деца, от школата, трябва да натрупат опит и да изградят характер“, каза президентът на ВК „Берое“. Според него има како да се желае като реклама на женския волейбол у нас. А и е необходима законодателна намеса, за да има смисъл бизнесът да инвестира в спорта у нас. Около 50 000 лв. бяха необходими на "Берое" за тази година, за да бъде обезпечен женски отбор.

"Берое" с победа в контрола

„Берое“ се наложи с 2:0 над „Ботев“ (Пловдив) 2 в контролна среща, играна на Футболен комплекс "Ботев 1912" , съобщи официалният сайт на клуба. През целия двубой играта бе предимно в половината на домакините, но през първата част „зелените“ не успяха да..

публикувано на 23.09.22 в 13:49

Ивелин Паскалев: Важно е да победим пред наша публика

"Неприятно е да загубиш след изпълнение на дузпи, но това е реалността. Изиграхме равностоен мач с лидера във втория ешелон, тима на "Спартак" Плевен. И те и ние имахме по 2-3 възможности, но срещата като цяло бе равностойна. Стигна се след 120 минути..

публикувано на 23.09.22 в 12:32

Тенчо Георгиев: Ще търсим първата победа у дома в Тополовград

"Бих казал, че изиграхме силен мач като гости на тима на ФК "Свиленград 1921", но за съжаление в самия край допуснахме гол и отстъпихме с 0:1. Създадохме поне четири чисти положения, но направихме много пропуски, което всъщност се оказа и важно за..

публикувано на 23.09.22 в 12:01

"Розите" елиминираха "Янтра" Габрово за Купата на България

"Изиграхме хубав мач и напълно заслужено продължаваме към 1/16 финалите за Купата на страната. Мачът започна добре за нас. До 10-та минута водехме с 2:0. Пропуснахме още възможности и победата ни можеше да е по-убедителна от крайното 3:0. Доволен..

публикувано на 23.09.22 в 09:12

Сидер Димитров: Време е за победа срещу "Борислав" Първомай

"Последният ни мач от Югоизточната В група в Смолян загубихме много нещастно в края на срещата от домакините с 1:2. Първата част владеехме изцяло нещата на терена и поведохме още в 5-та минута на двубоя. До края на полувремето имахме още шансове,..

публикувано на 22.09.22 в 10:44

"Ботев" Гълъбово продължава напред за купата на аматьорската лига

"Изиграхме един добър мач, като много от основните ни играчи не успяха да участват в срещата вчера срещу "Локомотив" Стара Загора за Купата на аматьорската лига. Разчитах на доста играчи по на 14 и 15 години. Като се добави, че се наложи и аз да..

публикувано на 22.09.22 в 09:37

Ново попълнение за БК "Берое"

Ерик Димитров е последното ново попълнение в редиците на Баскетболен Клуб "Берое". Това съобщиха от клуба. 201-сантиментровото крило последно се състезава за Олимпия Москиано в италианската Серия "С", където записа средно по 22,9 точки на мач...

публикувано на 21.09.22 в 16:05

„Берое“ привлече Томас Фонтен

„Берое“ подписа договор и официално привлече защитника Томас Фонтен. За последно той е играл във френския „Нанси“. Томас Фонтен е на 31 г., роден в Сейнт-Пиер на остров Реюнион. Играе като централен защитник. Той е юноша на „Лион“ и до този момент е..

публикувано на 21.09.22 в 15:33

Достойно представяне на Николай Радулов и Никола Нешев

Достойно се представиха възпитаниците на шахматен клуб „Траяна 2011“ Николай Радулов и Никола Нешев при участието си в силен международен турнир в Приморско. „18-годишният Никола започна колебливо, а 16-годишният Николай стремглаво, Николай..

публикувано на 21.09.22 в 15:28

Георги Каменов: Целта ни е да даваме път на младите играчи

Георги Каменов е старши треньор на ФК "Димитровград 1947". Отборът след 7 изиграни кръга е на 12-та позиция в Югоизточната В група с 3 победи и 4 загуби. "Гостуването ни в последния кръг на "Борислав" Първомай можеше както да завърши със загуба..

публикувано на 21.09.22 в 10:17