На 23 април и Стара Загора празнува книгите и онези, които ги създават.
В небето малко след 10 полетяха балони, а двете големи библиотеки. стара Загора събраха малки, големи и още по-големи почитатели на четенето.
Малко след 10 фоайето на Синдикалния дом на културата се напълни с деца и с книги.
В 20- я Маратон на четенето, организиран от библиотека "Родина", с четене се включиха и популярни лица и обществени фигури в Стара Загора.
Преди децата да чуят любими текстове беше време в небето да полетят балони - 20 на брой, символизиращи 20-те години в който всяка пролет градът е четяща Стара ЗагораВ деня на книгата с четене за децата от ДГ 58 "Звездица" книга прочете заместник- кметът по култура и туризъм в община Стара Загора, Милена Желева. Заглавието за нея избра 5-годишната София от ДГ 58 "Звездица", която в Световния ден на книгите и на авторското право, празнува и своя рожден ден
Празникът на книгите и маратонът на четенето днес уважи и директорът на Дома на куклите Дарин Петков. Направи го по уникален начин - като разказа на малчуганите любимата си детска приказка " Задави се Меца" от Ран Босилек
Не само децата от ДГ 58 "Звездица" слушаха с интерес. В 20-я маратон на четенето днес се включиха и децата от Основно училище "Кольо Ганчев". Който бяха подготвили и театрален спектакъл - " Който не работи, не трябва да яде". А всички участници имаха и любима книга
В Регионалната библиотека "Захарий Княжески" пък служителите от Детския отдел устроиха среща с любими герои на първокласниците от 6 ОУ"Свети Никола"
А в Детския отдел открихме баща и син, който е само на 3 години. Свели глави над книжка, която разказва за живота на пчелите.
Тази вечер Стара Загора ще продължи да празнува книгите. Със среща на писателя и главен редактор на списание Съвременник Владимир Зарев в 18 часа в Художествената галерия "Лубор Байер".
Където запленените от Словото ще могат да чуят повече за последния роман на Зарев И аз слязох. В рамките на 20 -я маратон на четенето, с основен организатор библиотека Родина в Стара Загора.
Репортажът по темата можете да чуете тук
В залите на Художествена галерия - Стара Загора на 16 май 2025 г. от 18.00 ч. ще бъде представена изложба „Symbiosis“, на студенти от специалност ,,Моден дизайн“ към НХА. „Symbiosis“ е интердисциплинарен проект, който обединява работата на..
Звезден състав от солисти излиза на сцената на Държавна опера Стара Загора в петък в една от най-любимите опери на Верди - "Травиата". В ролята на Виолета Валери ще се превъплъти ученичката на Райна Кабаиванска Александрина Михайлова. Едва..
Цели 45 игрални, документални и анимационни филми, произведени през последните години, влизат при вход свободен в извънконкурсната програма на фестивала за ново европейско кино „Златната липа". Тази година киномаратонът ще започне на 31 май и ще..
В Сливен започна XXVII Национален фестивал на детската книга, организиран от Регионална библиотека „Сава Доброплодни" в партньорство с Министерството на културата, Община – Сливен и др. По време на тридневния фестивал писатели, илюстратори и издатели..
Културна инициатива „100 години Ахинора - 100 лица на съвременната жена в Казанлък" се проведе под патронажа на Десислава Радева, съпруга на президента на Република България, и с участието на Наталия Киселова, председател на Народното събрание. Събитието..
11 май е ден за почит към паметта на Светите равноапостоли Кирил и Методий , създатели на първата славянска азбука - глаголицата, канонизирани за светци за превода на богослужебните книги, популяризирането на Библията на старобългарски език и..
Най-голямото читалище в Южна България - Народно читалище "Родина" в Стара Загора, ще чества със специален концерт на 12 май 165 - годишния си рожден ден. В навечерието на концерта във фоайето на Държавната Опера най-голямата читалищна библиотека в..
100 годишен юбилей ще отбележи на 14 май НЧ " Отец Паисий" в свиленградското село Левка. Това съобщи за Радио Стара Загора председателят на Дома на пробудата в селото Гергана Димитрова. Историята на читалище "Отец Паисий" започва през 1925 година, а..
Книгата „Целувам ви, Аспарух Лешников“ от д-р Веселина Узунова ще бъде представена на 15 май 2025 г. от 17.30 ч.в Регионалния исторически музей- Стара Загора. Заглавието е вдъхновено от последния запис на българския тенор Аспарух Лешников- Ари в..
40 фотографии, под испанското име МiradOr на художника и фотограф Петър Бояджиев ще бъдат представени тази вечер (8 май) в Музея на фотографията в Казанлък. В изложбата са включени предимно фотоси от последните пътувания на автора в Северна и Южна..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net