Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заводът за обезвреждане на боеприпаси в Горни Лом ще заработи отново

Снимка: БГНЕС

Заводът за обезвреждане на боеприпаси "Миджур" в село Горни Лом, в който преди 3 години загинаха 15 работници, има нов собственик. Очаква се фабриката да заработи отново.

Заводът край Горни Лом спря работа, след като 15 души намериха смъртта си при взрива на 1 октомври 2014 година. Кметът на Чупрене Ваньо Костин няма информация откога новият собственик иска да отвори фабриката и каква дейност ще развива.

Представител идва на място, който е и изпълнителен директор,събира документи. Това, което зная е, че искат да възстановяват халета в завода наново. Имат набрани 5-6 човека, общи работници - чистят помещения, чистят треви и храсти, като идеята е фабриката да бъде възстановена и да започне да работи. Но, откога би трябвало да започне да работи, дали са й изрядни всички документи, лицензи, разрешителни и т.н. това не мога да кажа.

Не общината, а други органи в държавата дават разрешение и съгласие каква дейност ще се развива на територията на завода, допълни Ваньо Костин.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32