Уругвай громи на Копа Америка

Еквадор се оказа лесно препятствие за един от фаворитите на Копа Америка - Уругвай. Отборът на Оскар Табарес спечели първия си мач на турнира с 4:0 и оглави класирането в група "С", в която довечера един срещу друг излизат Чили и Япония. Двамата най-добри реализатори в историята на националния отбор - Луис Суарес и Единсон Кавани, не пропуснаха да се разпишат и днес. Преди тях Николас Лодейро откри резултата за "урусите", а след почивката Артуро Мина си отбеляза автогол. За тежката загуба на Еквадор много допирнесе и червеният картон на Хосе Кинтеро още в 24-ата минута. Уругвай е 15-кратен шампион на Южна Америка. В следващия си мач "урусите" излизат срещу Япония на 21 юни.
Парагвайската легенда Оскар Кардосо винаги ще помни мача срещу Катар. Нападателят стана най-възрастният футболист, отбелязвал гол за “гуараните” на Копа Америка. Таранът се разписа от дузпа в 4-ата минута. Той е на 36 години, а предишният рекорд принадлежеше на Делфин Касерес отпреди цели 73 години. Тогава Касерес е вкарал гол на 35 години и 124 дни. Кардосо, който дълги години късаше мрежите в Португалия с екипа на Бенфика, е и третият най-възрастен футболист с попадение в първенството на Южна Америка през този век след мексиканеца Рафаел Маркес (37 години и 123 дни) и перуанеца Клаудио Писаро (36 години и 256 дни). Парагвай не се възползва от летящия старт и въпреки че водеше с 2:0, изпусна победата срещу Катар. Мачът на “Маракана” завърши 2:2, а следващият двубой на Кардосо и компания е срещу Аржентина.

Националите по футзал започват евроквалификации

Българският национален отбор по футзал започва днес участие в квалификациите за Европейско първенство. Двубоите са в Двореца на културата и спорта във Варна. Днес от 20 часа играем с Андора, другите съперници са Албания и Сан Марино. Водачите, взелите второто място отбори и най-добрите 5 трети отбора от всяка група ще продължат към плейофите.

публикувано на 29.01.20 в 08:24

Симона Халеп е на полуфинал

Двукратната шампионка от „Големия шлем“ и финалистка от 2018 година Симона Халеп се нуждаеше от само 54 минути, за да наложи категорично превъзходството си над дебютантката на четвъртфинали на Australian Open Анет Контавейт – 6:1, 6:1. Румънката изигра почти перфектен двубой и наложи името си като фаворит номер 1 в Мелбърн, особено при положение..

публикувано на 29.01.20 в 08:23

Алберт Попов 19-и в Шладминг

Българският скиор Алберт Попов направи пореден силен старт за Световната купа. В най-посещаваното състезание през сезона - нощният слалом в Шладминг (Австрия) той зае 19-о място. Той бе едва 26-и след първия манш. С перфектен втори в който даде пето време от всички 30 Попов се изкачи до 19-ата позиция. За Аби това е четвърти старт през сезона в който той..

публикувано на 29.01.20 в 08:16

"Черно море" с втора поредна победа

"Черно море" постигна втора поредна победа на подготвителния лагер в Турция. Варненци се наложиха с 3:2 над "Македония" (Гьорче Петров). Мачът се проведе в четири части по 30 минути. Два гола отбеляза Матиас Курьор, веднъж се разписа Мартин Минчев. Срещата пропуснаха Лъчезар Йорданов, Цветомир Панов, Виктор Попов, Иван Дичевски, Мирослав Енчев и..

публикувано на 29.01.20 в 08:15

Ивайла Тодорова: „Искам да скоча 170 см“

Ивайла Тодорова има повод да се гордее с постиженията си от последните две държавни първенства, до 18 и 20 години. Освен, че спечели златните отличия в скока на височина, тя изравни и постиженията си. Целите, които си поставя Ивайла са сериозни, а в същото време и постижими.  Тя твърди, че с упоритост и тренировки нещата ще станат. На Ивайла предстои..

публикувано на 28.01.20 в 17:05

Цонка Господинова: „В началото сме. Имаме още много работа"

Цонка Господинова е треньор в клуба по лека атлетика „Евър“ Варна. Нейната състезателка Ивайло Тодорова направи две отлични участия в два национални шамипоната – до 18 и до 20 години. Ивайла се поздрави с две титли на страната, като изравни и личните си постижения.  Тя има покрит норматив за Балкански шампионат. Цонка Господинова не крие, че..

публикувано на 28.01.20 в 15:00

"Черно море" излиза срещу македонци

Черно море ще проведе третата си контрола от лагера в Турция. Варненци излизат срещу Македония Гьорче Петров от 14 часа. Съперникът зимува на пето място в македонската Първа лига. През лятото участва в квалификациите на Лига Европа, където отпадна в първия кръг след две загуби от арменския Алашкерт. Отскоро в отбора играе бившият защитник на Дунав..

публикувано на 28.01.20 в 08:15