"Черно море" громи ЦСКА в София

"Черно море" разгроми ЦСКА-София като гост и поведе в класирането на Първа Лига. "Моряците" дръпнаха с три гола след попадения на Исмаил Иса (23) и Родриго (37 д., 60), а резервата Тони Уот се разписа почетно в 74-ата минута. Успехът изкачи варненци на първо място в класирането с пълен актив от шест точки, докато червените за втори път в рамките на седмица не успяха да запишат победа в първенството на "Армията", тъй като в първия кръг завършиха 2:2 с Етър.
Това е първи успех за “моряците” след онзи паметен двубой през март 2003 г., когато варненци биха с 2:1 като гости тогавашния тим на Стойчо Младенов. Също така е общо трета победа на “зелено-белите” над този съперник като гост в първенството.

Започва националната верига по плажен волейбол

Националната верига по плажен волейбол стартира в България през следващата седмица под егидата на федерацията. Първият домакин е Албена - между 17 и 19 юли. След това предстоят състезания в Панчарево, Варна, Бяла и Кърджали.  Всички те ще бъдат за мъже и жени, като все още точният брой на участници не е ясен. Интересът към всички..

публикувано на 10.07.20 в 16:10

Отлагат старта на новия сезон?

Отлагане на старта на новия сезон в елита, такава препоръка е отправила Медицинската комисия към БФС до Изпълкома. Причината - увеличеният брой заразени с коронавирус футболисти в отборите. Очаква се до няколко дни ръководното тяло на централата да се събере на извънредно заседание и да гласува за отлагане, тъй като само то може да вземе такова решение...

публикувано на 10.07.20 в 09:44

Тодор Христов: „Очаквам майсторско шоу в Царево“

Тодор Христов е едно от най-големите имена у нас в автомобилния спорт, участник на рали „Дакар“, европейски шампион на UTV С Николай Гочев и с редица други успехи на четири колела. Готви се за поредното си участие на рали „Дакар“ в началото на следващата година. С него обаче разговарям в качеството му на президент на българска федерация по..

публикувано на 10.07.20 в 09:35

"Черно море" с най-много юноши в елита

"Черно море" е клубът от Първа лига, използващ най-много футболисти от своята школа. Това показват данните на Международния център за спортни изследвания. За свои играчи се броят тезии, които са били в академията на сегашния си клуб поне три сезона на възраст между 15 и 21 години. Данните показват, че близо 30% от общите игрови минути на варненци са на..

публикувано на 10.07.20 в 08:05

ЦСКА-София взе ключова победа

ЦСКА-София постигна изключително ценна победа с 2:1 в последен мач от 30-тия кръг на efbet Лига. Успехът дойде с гол в шестата минута на продължението, отбелязан от Али Соу. Въпреки не особено високото темпо на срещата двата тима успяха да си разменят общо 3 попадения. За "смърфовете" точен беше Лукас Салинас в 61-та минута, докато в герой за "червените"..

публикувано на 09.07.20 в 23:16

Сърцето на Енио Мориконе принадлежеше на музиката и Рома

Ениио Мориконе така й не успя да пие вино с Де Роси. Веднъж композиторът подарил на Даниеле де Роси бутилка и му дал наставление: Ще го отворим заедно, когато Рома стане шампион. Тази бутилка все още не е отворена и Де Роси смята да направи това със семейството си и приятели, и да си спомнят с добро за големия фен на Рома - Мариконе...

публикувано на 09.07.20 в 15:15
Григор Димитров изпълнява сервис.

Димитров с отрицателен тест за коронавирус

Първата ракета на България Григор Димитров е дал отрицателен тест за коронавирус преди няколко дни , съобщи хърватският спортен журналист Давор Буразин в Туитър. На 21 юни Димитров разкри, че е заразен с COVID-19 след участието си в демонстративните турнири Адриа Тур в Белград и Задар, след което..

публикувано на 09.07.20 в 14:48