Люпко Петрович стана треньор на ЦСКА-София

Люпко Петрович е новият треньор на ЦСКАСофия, съобщиха от клуба. Легендарният сръбски специалист застава начело на тима вместо Добромир Митов, който става негов помощник. Червените реагират часове след загубата от "Черно море" на "Българска армия", която разтърси клуба.
"Досега опитният специалист имаше ролята на консултант в клуба, но от днес ще ръководи мачовете, тренировъчния процес и всичко, свързано с подготовката на червените като наставник. Добри Митов ще продължи работата си в щаба като помощник, заедно с досегашните си колеги Милош Крушчич, Ивайло Станев, Ивайло Петров и Кирил Динчев", съобщиха червените.
Петрович започна работа на "Армията" през декември миналата година, когато стана консултант на треньорския щаб. След сезона ЦСКА гласува доверие на Добромир Митов, а Петрович остана да му помага.
ЦСКА е третият български отбор, на който Петрович ще е треньор. Той направи "Левски" шампион през 2011 г., а след това работеше в "Литекс", с който спечели Купата на България през 2004 г. От тогава останаха добрите отношения между треньора и Гриша Ганчев. Той беше начело на оранжевите в още два периода 2005-07 и 2015 г. Петрович се завърна в "Левски" за кратко през 2016 г., но напусна със скандал. Тогава сърбинът обяви, че няма да работи за други отбори в България.

"Моряците" спасиха точка в продължението

"Черно море" и "Левски" завършиха 2:2 на "Тича" в двубоя от 22-ия кръг на efbet Лига, който завърши 2:2 след невероятен трилър. Матиас Курьор беше точен в 14-ата минута, след което Стайн Спиерингс (18) и Дени Алар (93) донесоха пълен обрат, но в последната секунда Мартин Минчев (94) матира гостите. Преди това червени картони получиха Исмаил Иса (37) и..

публикувано на 22.02.20 в 16:52

Радо Янков 17-и в Корея, суперсензация в ските в Япония

Радослав Янков завърши 17-и в паралелния гигантски слалом от свтовната купа по сноуборд в Пьонгчанг. В квалификацията той даде 6-о време по едното трасе и 23-о по другото, но остана на 11 стотни от италианеца Арон Марч, който последен влезе в 1/8-финалите. Победата взе Роланд Фишналер, след като Дмитрий Логинов не завърши финала срещу руснака...

публикувано на 22.02.20 в 12:45

Успех за волейболния "Черно море"

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха четвърта победа в Суперлигата, след като надиграха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:21) в двубой от 17-и кръг.  Така „моряците“ прекъснаха негативната си серия от шест загуби.  В следващия кръг Черно море гостува на Пирин (Разлог) .

публикувано на 21.02.20 в 08:25

Върба не остана доволен

Наставникът на Интер Антонио Конте призна, че играта на неговия отбор през първата част не е била на ниво. „През второто полувреме вдигнахме оборотите, дойдоха положения и заслужихме победата“, каза Конте. Той призна, че Лудогорец е създал няколко добри положения.  „Ние се противопоставихме успешно на един отбор, който дълги години е шампион на..

публикувано на 21.02.20 в 08:23

Александър Болшунов се добра до успеха

Александър Болшунов (Русия) спечели масовия старт на 34 км свободен стил в Мерокер, Норвегия. Това е четвърто състезание от веригата „ФИС Ски Тур 2020“, валидна за Световната купа по ски-бягане. Втори на 51.7 секунди завърши носителят на големия кристален глобус за последните два сезона Йоханес Клаебо (Норвегия), а трети на 51.8 секунди остана Емил..

публикувано на 21.02.20 в 08:16

Злато за Норвегия

Норвегия защити титлата си в индивидуалната смесена щафета на СП по биатлон в италианския зимен център Антхолц. Съставът на първите е Марте Олсбу Рьозеланд и Йоханес Тингнес Бьо. На второ място на 17.6 секунди завършиха германците Франциска Пройс и Ерик Лесер. Бронз за Анаис Бескон и Емилиан Жаклен (Франция). Българският тим в състав Мария Здравкова и..

публикувано на 21.02.20 в 08:15

"Интер" победи "Лудогорец" с 2-0

Успех за отбора на Интер при гостуването на Лудогорец в мач от 1/16 финалите на Лига Европа. В  Разград италианците спечелиха с 1-0. Влезлият като резерва Лукаку асистира на Ериксен в 71-та минута за попадението. Лукаку се разписа от дузпа в продължението на мача след преглед на ВАР системата, която дебютира в мач в България. Само 60 секунди след това..

публикувано на 20.02.20 в 21:47