Григор и Вавринка откриват турнира в Синсинати

Григор Димитров и швейцарецът Стан Вавринка ще открият програмата на турнира Мастърс в Синсинати във вторник. Двамата ще излязат от 18, 00 часа българско време на централния корт в повторение на мача си от Монреал преди седмица, когато българинът отстъпи с 4:6, 4:6. Българинът, който в последното издание на световната ранглиста заема 74-о място, влезе в схемата след оттеглянето от надпреварата поради контузия на Милош Раонич. Григор, който е шампион в Синсинати от 2017 г., ще се изправи срещу Вавринка в първи кръг за четвърти път в последните 13 месеца. Двамата вече играха в тази фаза през миналия сезон на Уимбълдън и US Open, както и тази година в Монреал. Вавринка води на Григор с 6-4 в преките сблъсъци.

Радо Янков 17-и в Корея, суперсензация в ските в Япония

Радослав Янков завърши 17-и в паралелния гигантски слалом от свтовната купа по сноуборд в Пьонгчанг. В квалификацията той даде 6-о време по едното трасе и 23-о по другото, но остана на 11 стотни от италианеца Арон Марч, който последен влезе в 1/8-финалите. Победата взе Роланд Фишналер, след като Дмитрий Логинов не завърши финала срещу руснака...

публикувано на 22.02.20 в 12:45

Успех за волейболния "Черно море"

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха четвърта победа в Суперлигата, след като надиграха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:21) в двубой от 17-и кръг.  Така „моряците“ прекъснаха негативната си серия от шест загуби.  В следващия кръг Черно море гостува на Пирин (Разлог) .

публикувано на 21.02.20 в 08:25

Върба не остана доволен

Наставникът на Интер Антонио Конте призна, че играта на неговия отбор през първата част не е била на ниво. „През второто полувреме вдигнахме оборотите, дойдоха положения и заслужихме победата“, каза Конте. Той призна, че Лудогорец е създал няколко добри положения.  „Ние се противопоставихме успешно на един отбор, който дълги години е шампион на..

публикувано на 21.02.20 в 08:23

Александър Болшунов се добра до успеха

Александър Болшунов (Русия) спечели масовия старт на 34 км свободен стил в Мерокер, Норвегия. Това е четвърто състезание от веригата „ФИС Ски Тур 2020“, валидна за Световната купа по ски-бягане. Втори на 51.7 секунди завърши носителят на големия кристален глобус за последните два сезона Йоханес Клаебо (Норвегия), а трети на 51.8 секунди остана Емил..

публикувано на 21.02.20 в 08:16

Злато за Норвегия

Норвегия защити титлата си в индивидуалната смесена щафета на СП по биатлон в италианския зимен център Антхолц. Съставът на първите е Марте Олсбу Рьозеланд и Йоханес Тингнес Бьо. На второ място на 17.6 секунди завършиха германците Франциска Пройс и Ерик Лесер. Бронз за Анаис Бескон и Емилиан Жаклен (Франция). Българският тим в състав Мария Здравкова и..

публикувано на 21.02.20 в 08:15

"Интер" победи "Лудогорец" с 2-0

Успех за отбора на Интер при гостуването на Лудогорец в мач от 1/16 финалите на Лига Европа. В  Разград италианците спечелиха с 1-0. Влезлият като резерва Лукаку асистира на Ериксен в 71-та минута за попадението. Лукаку се разписа от дузпа в продължението на мача след преглед на ВАР системата, която дебютира в мач в България. Само 60 секунди след това..

публикувано на 20.02.20 в 21:47

Състезателките на Варна по фигурно пързаляне с огромни амбиции

Варненски ъсстезателки по фигурно пързаляне участваха в Зимното предизвикателство, което се организира на ледената пързалка в морската столица. Младите мимичета споделиха своето мнение за този спорт и защо са направили този избор. Част от тях вече имат участие на официално състезание и дори имат медали.

публикувано на 20.02.20 в 16:26