"Локо" (Пд) надделя над ЦСКА-София

"Локомотив" (Пловдив) продължи победния си ход във футболното ни първенство, след като се наложи с 1:0 над ЦСКА- София. Йосип Томашевич отбеляза единствения гол в срещата, а в нейния край получи червен картон. Tаранът на червените Али Соу, който на три пъти имаше шанс да реализира. Доста положения изпуснаха и състезателите на Бруно Акрапович. Поражението остави ЦСКА-София на 11 точки от лидера "Лудогорец" и на 7 от "Локо" (Пд) и "Левски" в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Ясни финалистите за купата

Волейболният Дунав (Русе) се класираха за финалите на турнира за Купата на България. Те бяха категорични като гости на Звездец (Горна Малина) и стигнаха до успеха след 3:0 (25:16, 25:17, 25:18) в последния мач от 3-ия кръг на надпреварата. Воденият от играещия треньор Данаил Милушев тим доминираше през цялата среща. Вече са ясни 8-те..

публикувано на 06.12.19 в 08:21

"Царско село" ще гони успех днес

Днес в 17:00 часа отборът на „Царско село“ приема Етър в първия мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Това са два от отборите в долната половина на таблицата. На практика мачът трябва да е интересен, защото тези отбори са преки конкуренти в битката за оцеляване. Успехът е еднакво важен и за двете команди.

публикувано на 06.12.19 в 08:18

Труден успех за ЦСКА

ЦСКА-София спечели трудно с 1:0 гостуването си на Арда в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България Така столичният тим стана седмият отбор, класирал се за следващия етап на надпреварата. Единственото попадение вкара Али Соу още във втората минута след груба грешка на Зоран Гаич. След мача е имал бой в тунела между футболистите.

публикувано на 06.12.19 в 08:15

Илиев си пожела "Ботев" Пловдив

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) се класира за четвъртфиналите на тазгодишното издание. Това стана след 2:1 срещу Литекс. Два гола на Димитър Илиев донесоха победата. Нападателят си пожела жребият да ги изпрати в следващия кръг срещу градския съперник Ботев. Илиев прави фантастични мачове през този сезон.

публикувано на 06.12.19 в 08:14

Злато за Бреза

Французойката Жюстин Бреза спечели индивидуалния старт на 15 километра от Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция). Така тя записа втора победа в кариерата си след дебюта през 2017 година в масовия старт на родна земя в Анеси. На второ място завърши украинката Юлия Джима. Трета остана 23-годишната Жюлиа Симон (Франция), която записа..

публикувано на 06.12.19 в 08:10

Галина Георгиева: „За 8-ма поредна година сме с комплексната купа на България“

Галина Георгиева прави отчет на 2019 г за своя клуб „Аква спорт“ в синхронното плуване. Тя е главен треньор и президент на клуба. Като цяло годината е повече от успешна за състезателките на „Аква спорт“. За осма поредна година този клуб печели комплексната купа на България по синхронно плуване. Голяма част от националните гарнитури са..

публикувано на 05.12.19 в 18:10

Трето място за варненци

Медал за варненските състезатели по бразилско джу джицу. Те участваха на отворения шампионат Sofia No Gi Winter Open „. Там успяха да завоюват трето отборно място при децата, което е много важна част от развитието на спорта в нашият град . От ръководството на клуба изказват благодарност към родителите, които също са част от успеха.

публикувано на 05.12.19 в 16:53