"Севиля" и "Селтик" преодоляха групите

Манчестър Юнайтед изигра един от най-добрите си двубои от началото на сезона и заслужено победи с 3:0 Партизан на "Олд Трафорд", благодарение на което си подсигури класиране за елиминационната фаза на Лига Европа. Това бе най-изразителният успех на "червените дяволи" в Група L, които до този мач бяха отбелязали два гола в първите си три срещи.
Севиля и Селтик се класираха за фазата на директните елиминации в турнира Лига Европа. Испанският отбор победи с 5:2 като гост Дюделанж и има пълен актив от 12 точки след четири изиграни срещи.
Мунир Ел Хадади се отличи с три попадения в полза на петкратния носител на трофея, докато съотборникът му Мунас Дабур се разписа на два пъти във вратата на тима от Люксембург.
Даниел Синани реализира две попадения за домакините през втората част на двубоя.
Дюделанж заема четвърта позиция в класирането в група "А" с актив от 3 точки.
В другата среща от групата АПОЕЛ Никозия победи с 2:1 у дома Карабах без Симеон Славчев в състава. Двата тима имат акстив от по 4 точки и продължават битката за класиране напред в турнира.
В група "Е" Селтик спечели драматично с 2:1 като гост на Лацио и също се класира за втората фаза в надпреварата. Гол на Оливие Нчам в петата минута на добавеното време осигури успеха за шотландския шампион след груба грешка на Валон Бериша в центъра на терена.
Преди това "орлите" взеха аванс чрез Чиро Имобиле още в седмата минута, а Селтик изравни с гол на Джеймс Форест седем минути преди почивката за радост на над девет хиляди запалянковци на гостите.
"Зелено-белите" печелят за първи път в историята си на на италианска земя в евротурнирите.
Селтик има актив от 10 точки на първо място в класирането. Лацио е на трета позиция със само 3 спечелени точки.
Румънският Клуж победи с 1:0 у дома Рен и е с 9 точки на второ място. Французите са последни до момента със само една точка.
Стандард Лиеж спечели драматично с 2:1 като домакин срещу Айнтрахт Франкфурт и двата отбора имат по 6 точки на второ и трето място в класирането в група "F". Лидерът Арсенал е с 10 точки.
Базел направи сериозна крачка към класиране във втората фаза на Лига Европа след домакински успех с 2:1 над Хетафе. Швейцарците са с 10 точки, докато Хетафе има 4 точки по-малко в група "С".
В другата среща от групата руският Краснодар победи с 3:1 у дома Трабзонспор и също е с 6 точки и може да продължи напред в Лига Европа.

Григор срещу Раонич

Милош Раонич ще бъде съперникът на Григор Димитров на четвъртфиналите в турнира от сериите АТР 250 в Антверп. Канадецът отстрани Камерън Нори със 7:5, 7:6(4). Григор Димитров има три победи в пет мача срещу Раонич. За последно двамата играха през 2018 година. Тогава в Мадрид канадецът спечели в три сета. Григор Димитров остана доволен след..

публикувано на 23.10.20 в 08:34

Купа България, резултати

22 октомври 2020 г., четвъртък, 15:00 ч: Черноморец (Балчик) - Септември (София) 1:0 (1:0) Надежда (Доброславци) - Ботев (Враца) 0:2 (0:2) Оборище (Панагюрище) - Ботев (Пловдив) 0:4 (0:2) Созопол (Созопол) - Етър ВТ (Велико Търново) 0:0 (0:0, 0:0) сл.прод.; при..

публикувано на 23.10.20 в 08:18

Всички резултати от Лига Европа

Лига Европа, групова фаза - 1 кръг: Група "А": ЦСКА-СОФИЯ - ЧФР КЛУЖ 0:2 ЙЪНГ БОЙС - РОМА 1:2 Група "В": ДЪНДОЛК - МЬОЛДЕ 1:2 РАПИД (ВИЕНА) - АРСЕНАЛ 1:2 Група "С": БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - НИЦА 6:2 АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) - СЛАВИЯ (ПРАГА) 3:1 Група "D": СТАНДАРД (ЛИЕЖ) - РЕЙНДЖЪРС 0:2 ЛЕХ..

публикувано на 23.10.20 в 08:05

Кралят на футбола Пеле на 80 години !

Легендата на футбола, световната икона в този спорт Пеле, днес става на 80 години. Огромни тържества ще има в Бразилия по този повод. Изложби, концерти, футболни срещи и какво ли още не. Пеле все още стои на небосвода, като №1 в историята на този спорт. Времената на неговия футбол го правят недостижим. Чуйте още по темата...

Лудогорец се огъна срещу Антверпен

Шампионът ни по футбол Лудогорец не успя да се справи като домакин срещу тима на Антверпен в среща от Лига Европа. Българите отстъпиха с 1-2 в силен мач на белгийците. Ихинио Марин откри резултата в полза на Лудогорец, като се разписа в първата минута на второто полувреме. Трети негов гол в европейската му кампания.   В 63-та минута..

публикувано на 22.10.20 в 23:50

ЦСКА се провали срещу румънци

ЦСКА-София не успя да се справи с румънския Клуж. Българите загубиха с 0-2 като домакини. Това беше мач от първия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Марио Рондон откри резултата в 53 минута, а Чиприян Дяк удвои от дузпа в 74-ата минута. ЦСКА не показа истинските си възможности в този мач. Въпреки това момчетата на Стамен Белчев имаха възможности..

публикувано на 22.10.20 в 21:46

Академик победи Берое

Академик (Пловдив) победи Берое в Стара Загора с 86:85 в първи двубой от група „Е“ на Балканската лига. Тимът на  Любомир Минчев започна неубедително втората част, което позволи на Академик да заиграе доста по-инициативно и със самочувствие. Най-резултатен за победата беше Йере Вучица с 22 точки. Антъни Гуджино се отчете с 15 точки и 8 борби.

публикувано на 22.10.20 в 16:34