"Лацио" и "Интер" продължават за Купата

Защитаващият трофея си "Лацио" разгроми гостуващия втородивизионен "Кремонезе" с 4:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Италия по футбол. В края на януари "Лацио" ще гостува на "Наполи", който елиминира "Перуджа" с 2:0.
"Интер" разгроми "Каляри" с 4:1. Така "нерадзурите" продължават по график преследването на националния трофей, който липсва в колекцията на треньора Антонио Конте. Начело на "Ювентус" той спечели три титли, но нито една купа на страната. Домакините откриха още в първата минута чрез Ромелу Лукаку. Белгиецът удвои в 12-ата минута, но голът му беше отменен след намесата на ВАР заради засада. Интер стигна до втори гол в 22-ата минута чрез Борха Валеро. В 49-ата Лукаку отбеляза трети гол във вратата на Каляри. Гостите от Сардиния намалиха след ефектна комбинация в 73-ата минута чрез Олива, но десет минути преди края Ранокия оформи крайния резултат. На четвъртфиналите Интер очаква в Милано победителя от мача между Аталанта и Фиорентина, които играят днес.

Григор отпадна във втори кръг

Григор Димитров отпадна във втори кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Първата ни ракета отстъпи с 4-6 6-7(6) 6-3 7-6(3) 6-7(3) на световния №80 Томи Пол. Димитров преодоля изоставане от 0-2 сета и сервираше за мача в петата част при 5-4 гейма, но бе пробит. А в решителния шампионски тайбрек до 10 точки, който преди две години бе въведен от..

публикувано на 22.01.20 в 11:29

"Спартак" гостува за контрола на "Черноморец"

"Спартак" ще гостува за контрола на "Черноморец" от 14 часа в Балчик. Стадионът е добре познат на варненци, тъй като на него те приемаха своите гости във Втора лига през есента, а по всичко личи, че същото ще правят и напролет. В спаринга се очаква за първи път в игра за варненци да се появи дошлият от "Беласица" Атанас Карачоров, който вчера тренира за..

публикувано на 22.01.20 в 07:47

"Моряците" губят от украинци в Турция

"Черно море" изгуби от украинския "Александрия" с 1:3 в контролна среща на един от терените на комплекс “Голд сити”, Алания (Турция). Проверката беше в четири части по 30 минути. Поради различни причини мачът пропуснаха Иван Дюлгеров, Лъчезар Йорданов, Мирослав Мирчев и Родриго Енрике. В 6-ата минута Черно море откри резултата. Виктор Попов и Мартин..

публикувано на 22.01.20 в 07:38

Александра Вачкова: „За първи път се класирам на четири финала“

Александра Вачкова стана победител в онлайн анкетата за спортист на Варна за декември`2019. Тя изпрати една много силна година. Александра се насочи към плуването в открити води, което й носи удовлетворение. Това сподели самата тя на днешното тържество. В края на миналата година тя участва на силен международен турнир в Сърбия и спечели 5 медала.

публикувано на 21.01.20 в 13:13

Калина Николаева е №1 за декември`2019

Състезателката по плуване на ПСК „Черно море“ Калина Николаева бе обявена за спортист на Варна за месец декември. Тя спечели 6 златни от общо 7 медала  от ДП –девойки старша възраст. Постави и два национални рекорда. Треньор Антон Гиляревский. За отбор на месеца е определен плувният тим на „Черно море“. Успехите на клуба за декември: ПСК „Черно..

публикувано на 21.01.20 в 12:45

Рафа убедителен на "Род Лейвър Арина"

Световният №1 Рафаел Надал демонстрира отлична форма на старта на Откритото първенство на Австралия, след като размаза боливиеца Уго Делиен с 6:2, 6:3, 6:0 при завръщането си на “Лод Лейвър Арина”. Около два часа бяха нужни за испанеца, за да изкове победата, която е 62-а за него в Мелбърн. В следващия кръг Матадора очаква победителя от дуела Федерико..

публикувано на 21.01.20 в 12:21

"Черно море" с първа контрола в Турция

"Черно море" ще проведе първата си контрола от лагера в Турция днес. Първият съперник на “моряците” е отборът на "Александрия", който през миналия сезон спечели бронзовите медали в Украинската премиер лига. Срещата е от 16,30 часа местно време (15,30 часа българско време). “Моряците” стартираха седмицата с две занимания в Алания. Родриго Енрике и Мирослав..

публикувано на 21.01.20 в 07:58