Миглена Селишка взе европейска титла

Миглена Селишка спечели титлата в категория до 50 килограма на Европейското първенство по борба в италианската столица Рим. Селишка детронира миналогодишната шампионка Оксана Ливач (Украйна) с 5:3 точки и взе реванш за поражението си на финала от предишния континентален шампионат в Букурещ. Ливач водеше с 1:0 след първата част, но с четири безответни точки българката стигна до обрат и не изпусна победата.
Биляна Дудова завърши със сребърен медал и не успя да защити титлата си в категория до 59 килограма на Европейското първенство по борба в италианската столица Рим. Дудова претърпя драматично поражение с 4:5 точки от Анастасия Никита (Молдова) в двубоя за златото. Дудова не успя да спечели четвърта европейска титла в кариерата си. Тя има и други две, но в по-долните категории до 55 килограма (Нови Сад 2017) и до 57 килограма (Каспийск 2018).
Тя все пак донесе четвърти медал за България от Еврошампионата и втори при жените след златото Миглена Селишка (50 кг) от по-рано днес. Другите две отличия са златото на Едмонд Назарян (55 кг) и среброто на Даниел Александров (72 кг) в класическия стил при мъжете.

Загорчич кандидат за треньор на ЦСКА-София

Златомир Загорчич е новият кандидат за треньор на ЦСКА-София. Бившият наставник на Славия е бил поканен на преговори с “червените”, след като стана ясно, че Стамен Белчев може да бъда освободен заради незадоволителните резултати на отбора. Загорчич подаде оставка след слабия старт на сезона с “белите”, като името му се завъртя и сред опциите за нов..

публикувано на 26.10.20 в 09:05

"Черно море Одесос" допусна трета загуба

Баскетболният тим на "Монтана 2003" не даде шансове на много младия варненски "Черно море Одесос" в мач от втория кръг на А група. Отборът на гостите спечели със със 106:40. С 22 т за победата се отличи Дебора Фибипова. Това е трета поредна загуба за варненки. Преди двубоя специално беше отбелязан юбилеят на една от легендите ни в женския баскетбол –..

публикувано на 26.10.20 в 08:57

Благовест Марев: Ясни са датите за мачовете с Армения

Благовест Марев е треньор на националния отбор по футзал на България. Вече стана ясно, че мачове с Армения от баража за влизане в групите ще има. Те ще се проведат на 5 и 8 ноември. Срещите ще се играят в ДКС. По-лошоте е че българските национали не са практикували този спорт официално от март. Шампионат поради пандемията няма и това е едно от..

публикувано на 26.10.20 в 08:05
Григор Димитров

Григор Димитров отпадна след оспорван мач в Антверп

Австралийският тенисист Алекс де Минор се наложи над Григор Димитров в оспорван трисетов мач от полуфиналите на турнира в белгийския град Антверп. Де Минор победи първата ни ракета със 7-6 (7-4), 6-7 (3-7), 6-4 в битка, която продължи 2 часа и 49 минути...

публикувано на 25.10.20 в 10:42

Черно море с победа над Левски

Слабото представяне на Левски от началото на сезона продължи, след като "сините" загубиха от Черно море у дома с 1:2 в мач от 10-ия кръг на Първа лига, въпреки че играха цяло полувреме с човек повече. Двубоят на "Герена" започна силно за домакините, които поведоха в 20-та минута чрез Мартин Райнов, който се разписа с глава от близко..

публикувано на 25.10.20 в 08:19

Поход в гората организират бягащите хора във Варна

„Кулата предизвикателство“ под това мото ще се проведе поредното спортно мероприятие на всички, които обичат разходка в гората – пеша, с колело или бягайки. Поканата идва от спортен клуб iRUN, които са организатори и канят всички желаещи да се включат в поредната среща на 25.10.2020г., неделя. Срещата е на паркинга до Терапията в 10ч. откъдето..

обновено на 25.10.20 в 06:54

Левски и Черно море - пряко по Хоризонт тази вечер

Първите два мача от 10-ия кръг на футболното ни първенство ще се изиграят днес. От 17 часа и 45 минути Царско село приема Локомотив (Пловдив). От 20 часа и 15 минути играят Левски и Черно море. Тази среща можете да проследите пряко в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Сините" нямат победа в последните си три мача и са 9-ти в..

публикувано на 24.10.20 в 08:53