"Спартак" картотекира осем нови

"Спартак" картотекира осем от новите си попълнения за пролетния полусезон във Втора лига. Това са вратарят Георги Ставрев, френският защитник Лионел Самба, универсалните Кристиан Върбанов, Мартин Ачков и Ибрям Ибрекир, левият бек Венцислав Гурков, халфовете Христо Иванов и Ивелин Ангелов.
Права не получи нидерландецът Джеричиу Валентайн, тъй като бивш негов клуб претендира за трансферна сума. Руснакът Святослав Вател ще бъде уреден по-късно, тъй като в момента тече процедура по издаване на работната му виза.
"Спартак" започва пролетния дял на първенството срещу "Хебър" в Пазарджик. Мачът  от 19-ия кръг на Втора лига, е поверен на Петър Григоров. Петър Джугански и георги Великов са асистенти, а четвърти Димитър Буров. Съдийски наблюдател е Милко Николов. Хебър и Спартак играят в неделя от 14:00 часа.

Женски баскетбол = Венци Гечев

Варненският треньор по баскетбол Венци Гечев днес стана на 75 години. Тържество имаше по този повод преди мача на Ч.море Одесос срещу Монтана. Венци Гечев е записал 45 сезона като треньор и 16 сезона като играч. Заедно със съпругата си Маргарита Гечева са отдали живота си нва баскетбола. Началото е като треньор на Етър -Велико Търново. След това..

публикувано на 26.10.20 в 15:10

Загорчич кандидат за треньор на ЦСКА-София

Златомир Загорчич е новият кандидат за треньор на ЦСКА-София. Бившият наставник на Славия е бил поканен на преговори с “червените”, след като стана ясно, че Стамен Белчев може да бъда освободен заради незадоволителните резултати на отбора. Загорчич подаде оставка след слабия старт на сезона с “белите”, като името му се завъртя и сред опциите за нов..

публикувано на 26.10.20 в 09:05

"Черно море Одесос" допусна трета загуба

Баскетболният тим на "Монтана 2003" не даде шансове на много младия варненски "Черно море Одесос" в мач от втория кръг на А група. Отборът на гостите спечели със със 106:40. С 22 т за победата се отличи Дебора Фибипова. Това е трета поредна загуба за варненки. Преди двубоя специално беше отбелязан юбилеят на една от легендите ни в женския баскетбол –..

публикувано на 26.10.20 в 08:57

Благовест Марев: Ясни са датите за мачовете с Армения

Благовест Марев е треньор на националния отбор по футзал на България. Вече стана ясно, че мачове с Армения от баража за влизане в групите ще има. Те ще се проведат на 5 и 8 ноември. Срещите ще се играят в ДКС. По-лошоте е че българските национали не са практикували този спорт официално от март. Шампионат поради пандемията няма и това е едно от..

публикувано на 26.10.20 в 08:05
Григор Димитров

Григор Димитров отпадна след оспорван мач в Антверп

Австралийският тенисист Алекс де Минор се наложи над Григор Димитров в оспорван трисетов мач от полуфиналите на турнира в белгийския град Антверп. Де Минор победи първата ни ракета със 7-6 (7-4), 6-7 (3-7), 6-4 в битка, която продължи 2 часа и 49 минути...

публикувано на 25.10.20 в 10:42

Черно море с победа над Левски

Слабото представяне на Левски от началото на сезона продължи, след като "сините" загубиха от Черно море у дома с 1:2 в мач от 10-ия кръг на Първа лига, въпреки че играха цяло полувреме с човек повече. Двубоят на "Герена" започна силно за домакините, които поведоха в 20-та минута чрез Мартин Райнов, който се разписа с глава от близко..

публикувано на 25.10.20 в 08:19