"Наполи" и "Барса" с реми на "Сан Паоло"

Наполи и Барселона не излъчиха победител в първия 1/8-финал от Шампионската лига, игран на стадион "Сан Паоло" в Неапол. Домакините първи стигнаха до гол чрез Дрис Мертенс в 30-ата минута. В 57-ата каталунците изравниха с попадение на Антоан Гризман. Барселона завърши мача с 10 души, след като Артуро Видал беше изгонен за неспорстменско поведение в края. Той ще пропусне реванша на "Камп Ноу" след три седмици. Аут е и Серхио Бускетс заради натрупани жълти картони.
Байерн (Мюнхен) вече с единия крак е на 1/4-финал в Шампионската лига. Тази вечер баварците направиха на пух и прах Челси насред “Стамфорд Бридж”, записвайки класическа победа с 3:0 в първия 1/8-финален сблъсък между двата тима. Германският шампион бе пълен господар на терена, като спокойно можеше да си тръгне и с по-изразителен успех. Серж Гнабри и Роберт ЛевандовскиРоберт Левандовски развинтиха защитата на домакините. Германското крило вкара първите два гола в 51-ата и 54-ата минута след асистенции на поляка. Самият Лева бе автор на третото попадение в 76-ата минута. Домакините пък завъриха мача с 10 души на терена, след като Маркос Алонсо си изкара глупав червен в 83-ата минута.

Логото на световното първенство по баскетбол.

Преместиха Световното по баскетбол до 17 години в София през август

Световната епидемия с коронавирус COVID-19 продължава да пренарежда спортния календар на планетата. Поредният голям шампионат с променени дати е Световното първенство за юноши до 17-годишна възраст в София. Турнирът има нови дати – 15-23 август, 2020 г. Те обаче ще бъдат потвърдени още веднъж на заседание на..

публикувано на 10.04.20 в 16:47

124 години от първия олимпийски шампион в маратона

Преди точно 124 години легендарният гръцки спортист Спиридон Луис става първият европеец, който печели златен олимпийски медал в леката атлетика. Луис триумфира в маратона по време на първите модерни Олимпийски игри в Атина през 1984 година.       В програмата на..

обновено на 10.04.20 в 14:18

Над 100 000 лв. ще достигнат печалбите в игрите на Спорт тото

След тегленето на печелившите числа в 29-ия тираж на числовите игри на Български спортен тотализатор джакпотите в тях продължават да нарастват. В неделя, 12.04.2020 г., печалбите ще достигнат общо 10 000 000 лева. Джакпотът в 6/49 ще бъде 5 200 000 лева, в 6/42 – 1..

публикувано на 10.04.20 в 13:11

Първо по рода си Държавно първенство по Таекуон-До предстои в България

Във времето на социална изолация заради Covid-19 Българската федерация по Таекуон-До ITF реши да организира Държавно първенство- online в дисциплината „Форма”. Естествено, състезателите няма как да показват организирано уменията си в спортната зала, но ще го направят в условия, които позволяват..

публикувано на 10.04.20 в 11:50
Александър Георгиев отрази 29 удара срещу Тампа Бей.

Обсъждат намаляване на мачовете в сериите в плейофите на НХЛ

Генералните мениджъри на клубовете от Националната хокейна лига (НХЛ) проведоха видеоконферентен разговор с председателя на лигата Гари Бетман, в който основна тема бяха възможните варианти за завършване на сезона. Както и целият спортен свят, най-силната хокейна лига в света също е спряла първенството си заради пандемията от коронавирус. В..

публикувано на 10.04.20 в 10:28

Везенков и Минчев започнаха с победи в БФБ е-баскет лигата

С победи стартираха участието си в БФБ е-баскет лигата играчите на мъжкия национален отбор Александър Везенков и Йордан Минчев. В Дивизия 5 звездата на Олимпиакос с Балкан победи Sofia Entertainment със 115:70, като виртуалният му образ вкара 33 точки за 23 минути на своя съперник. Минчев пък откри шампионата начело на Левски Лукойл срещу..

публикувано на 09.04.20 в 15:59

България запази място в ранглистата на ФИФА

Федерацията на международните футболни асоциации (ФИФА) публикуваднес световната ранглиста за месец април, съобщи БНР. Съвсем очаквано в нея няма никакви промени, след като през март месец мачове на националните отбори не се играха заради пандемията от коронавирус.      Националният отбор на България остава на 59-о място в класирането с 1381 точки,..

публикувано на 09.04.20 в 13:24