"Манчестър Сити" и "Лион" с успехи в Лигата

"Манчестър Сити" спечели гостуването си на "Сантиаго Бернабеу" с 2:1 срещу "Реал" (Мадрид) в мач от осминафиналите на Шампионската лига. Домакините поведоха чрез гол на Иско (60'), но Габриел Жезус (78') и Кевин Де Бройне (83' - дузпа) донесоха победата на английския първенец. В 87-ата минута капитанът на мадридчани Серхио Рамос получи директен червен картон и ще пропусне реванша на "Етихад", където "Реал" ще трябва да триумфира с два гола разлика или да запише минимален успех в мач с поне пет попадения, ако иска да остане в надпреварата за трофея в турнира.
"Лион" постигна донякъде изненадваща победа с 1:0 над "Ювентус" в първия сблъсък между двата тима от осминафинала в Шампионската лига. Французите изиграха силно първо полувреме и поведоха с гол на Люка Тусар в 31-ата минута. През втората част обаче "Ювентус" бе пълен господар и направи куп пропуски пред вратата на Антони Лопеш, като попадение на Пауло Дибала не бе зачетено заради засада.

Софиянци спечелиха турнира по плажен тенис

Във Варна завърши пъвия по рода си международен турнир по плажен тенис. На финала Росен Ненчев/Борислав Бончев от София се наложиха с 2-1 срещу Пламен Фотев/Константин Боюклиев от Бургас. За третото място Тихомир Грозданов и Александър Валчев победиха Стилиян Станков и Марио Стоянов. 1 място – 1000 долара Росен Ненчев / Борислав Бончев 2 място – 600..

публикувано на 10.08.20 в 06:45

МФК "Спартак" завърши с пълен актив

МФК "Спартак" завърши с пълен актив от точки участието си в редовния сезон на Национална лига beach soccer, след като в мач от последния кръг би ФК Русе с 5:2 в Стара Загора. Така варненският тим, който завоюва 18 точки, влиза с половината от тях във финалната четворка - 9, а ФК Русе има 12 спечелени, или 6 за старта на решителните срещи за титлата...

публикувано на 10.08.20 в 06:05

"Спартак" губи на старта в Трета лига

"Шумен" победи "Спартак" с 3:2 в мач от първия кръг в Трета лига – Североизточна група. Варненци поведоха с голове на Мартин Минчев и Янаки Смирнов през първата част, но до 83-а мин домакините направиха пълен обрат. Успехът за Шумен донесе Румен Николов, който е юноша на Спартак, играл е за представителния тим, а в момента е треньор в школата на клуба...

публикувано на 09.08.20 в 22:42

Старшата на Черно море бие на старта на Елитната до 19 г.

Юношите старша възраст на Черно море стартира Елитната група до 19 години с победа. “Моряците”, водени от Мартин Христов, записаха успех при гостуването си на Септември с 2:1 в София. Варненци направиха силно първо полувреме, в което имаха превъзходство и освен, че вкараха два гола, изпуснаха куп положения. В 22-рата минута след страхотна триходова..

публикувано на 09.08.20 в 15:38

"Спартак" картотекира 20 футболисти

ПФК "Спартак" (Варна) обяви имената на 20-те футболисти, които са картотекирани за сезон 2020/2021 в Трета лига – Североизточна група. „Пожелаваме на футболистите и треньорския екип много успехи през новия сезон.Напомняме, че първия кръг на първенството за "Спартак" (Варна) е утре от 18 ч. с мача Шумен 2007 - "Спартак 1918"”, обяви клубът в своята..

публикувано на 08.08.20 в 18:10

Откриха детската ветроходна регата "Одесос"

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев даде старта на детската ветроходна регата “Одесос”. Надпреварата се организира от СК “Черно море”-Бриз, като финансирането е осигурено от ММС по Програма “Децата и спортният клуб”. В регатата участие взимат 81 ветроходци на възраст между 7 и 18 години..

публикувано на 08.08.20 в 15:58

Започна турнирът по плажен тенис във Варна

Турнир по плажен тенис започна днес във Варна. Надпреварата е с международно участие. Има състезатели от Русия. На плажа във Варна е националният ни отбор. Играе се на четири корта. Турнирът завършва утре. Наградният фонд е 2000 евро, като призьориге ще получат и допълнителни награди. Турнирът има благотворителна цел. Събират се средства за..

публикувано на 08.08.20 в 13:35