"Манчестър Сити" и "Лион" с успехи в Лигата

"Манчестър Сити" спечели гостуването си на "Сантиаго Бернабеу" с 2:1 срещу "Реал" (Мадрид) в мач от осминафиналите на Шампионската лига. Домакините поведоха чрез гол на Иско (60'), но Габриел Жезус (78') и Кевин Де Бройне (83' - дузпа) донесоха победата на английския първенец. В 87-ата минута капитанът на мадридчани Серхио Рамос получи директен червен картон и ще пропусне реванша на "Етихад", където "Реал" ще трябва да триумфира с два гола разлика или да запише минимален успех в мач с поне пет попадения, ако иска да остане в надпреварата за трофея в турнира.
"Лион" постигна донякъде изненадваща победа с 1:0 над "Ювентус" в първия сблъсък между двата тима от осминафинала в Шампионската лига. Французите изиграха силно първо полувреме и поведоха с гол на Люка Тусар в 31-ата минута. През втората част обаче "Ювентус" бе пълен господар и направи куп пропуски пред вратата на Антони Лопеш, като попадение на Пауло Дибала не бе зачетено заради засада.

Ангелов отново пое „Витоша“

Костадин Ангелов е новият старши треньор на вторидивизионния футболен клуб Витоша (Бистрица). В щаба на Ангелов влизат още Росен Стоянов като помощник-треньор и Борислав Драгомиров като треньор на вратарите. Новият треньорски екип ще дебютира този уикенд срещу Локомотив (Горна Оряховица). Ангелов до този момент  беше главен мениджър на Витоша..

публикувано на 22.09.20 в 10:46

Росен Добрев: „Това е голямо признание за Варна и България"

Град Варна ще е домакин на Европейско първенство по плажен хандбал за мъже и жени, юноши и девойки до 19 години през 2021 г. ЕП за юноши и девойки до 19 години ще се проведе от 8 до 11 юли, а първенството за мъже и жени ще бъде в периода 13-18 юли. На избора във Виена /Австрия/ на заседанието на европейската хандбална федерация присъства Росен..

публикувано на 22.09.20 в 08:00

Участниците в инициативата "С колело из природата" ще изминат 60 километра днес

Идеята събира всички привърженици на безмоторното придвижване в извънградски условия на 60 км преход на юг от Варна . Организатор на събитието е велоклуб "Спартак", със съдействието на Община Варна. Поводът в Европейският ден без автомобили, който се отбелязва на 22-ри септември. Началото на колоездачния тур ще бъде в 9.30 ч. пред катедралния храм..

обновено на 22.09.20 в 05:49

Лора Великова: „Сама поисках да плувам при жените“

Лора Великова е състезателка по плуване на КПС „Астери“-Варна. На Държавното първенство тя участва в надпреварата и при жените, въпреки че е само на 13 години. При това спечели медали. Нейната треньорка Гергана Василева заяви, (че още ред тир години е искала да се състезава при жените. Чуйте какво каза Лора в интервю за Радио Варна. За..

публикувано на 21.09.20 в 15:20

Варна се включва в Европейската седмица на спорта

За поредна година Варна се включва в Европейската седмица на спорта #BeActive. От 23-ти до 30-ти септември ще бъдат организирани поредица от събития, по време на които всички желаещи ще имат възможност да се включат безплатно в тренировки и демонстрации по тенис на маса, кондиционни тренировки на открито, парково бягане, семейни спортни игри и други. За..

публикувано на 21.09.20 в 13:12

Лора Великова с приза „Спортист на Варна“ за август`2020

Състезателката по плуване на ПСК „Астери“ Лора Великова стана спортист на Варна за месец авгус-2020 година. Успехите на Лора- абсолютна републиканска шампионка при жените на държавния личен отборен шампионат за мъже и жени. Лора е само на 13 години. Тя стана вицешампионка на 200м съчетано плуване и бронзова медалистка при жените на 400м съчетано плуване...

публикувано на 21.09.20 в 11:55

Станислав Станков взе сребро от Балканиадата

Станислав Станков от варненския клуб Супер спорт спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика в румънския град Клуж. Възпитаникът на треньора Руслан Грозданов остана на второ място в дисциплината 110 метра с препятствия с време 14.08 секунди. Станков бяга и в щафетата на България 4 по 100 метра като родният квартет завърши четвърти...

публикувано на 21.09.20 в 07:57