"Манчестър Сити" и "Лион" с успехи в Лигата

"Манчестър Сити" спечели гостуването си на "Сантиаго Бернабеу" с 2:1 срещу "Реал" (Мадрид) в мач от осминафиналите на Шампионската лига. Домакините поведоха чрез гол на Иско (60'), но Габриел Жезус (78') и Кевин Де Бройне (83' - дузпа) донесоха победата на английския първенец. В 87-ата минута капитанът на мадридчани Серхио Рамос получи директен червен картон и ще пропусне реванша на "Етихад", където "Реал" ще трябва да триумфира с два гола разлика или да запише минимален успех в мач с поне пет попадения, ако иска да остане в надпреварата за трофея в турнира.
"Лион" постигна донякъде изненадваща победа с 1:0 над "Ювентус" в първия сблъсък между двата тима от осминафинала в Шампионската лига. Французите изиграха силно първо полувреме и поведоха с гол на Люка Тусар в 31-ата минута. През втората част обаче "Ювентус" бе пълен господар и направи куп пропуски пред вратата на Антони Лопеш, като попадение на Пауло Дибала не бе зачетено заради засада.

Стойка Кръстева на 1/8 финал в Токио

Стойка Кръстева се класира за осминафиналите на турнира по бокс в Токио 2020 след трудна победа с 3-2 съдийски гласа (29-28, 29-28, 29-28, 27-30, 28-29) над виетнамката Ти Там Нгуйен. Следващата съперничка на българката е Вирджиния Фухс от САЩ, трета от Световното първенство в Ню Делхи през 2018-а, панамериканска шампионка през 2017-а. Тя е двукратна..

публикувано на 25.07.21 в 12:45
Антоанета Костадинова

Първи медал за България на Олимпийските игри в Токио

Антоанета Костадинова донесе сребърен медал за България в стрелба на 10 с въздушен пистолет. Това е трета Олимпиада за състезателката ни. Костадинова завърши втора в дисциплината 10 метра въздушен пистолет от турнира по спортна стрелба. Българката преодоля квалификациите с шести резултат, а във финала водеше до последния изстрел, но беше..

публикувано на 25.07.21 в 05:50

Герчев отпадна в Токио

Джудистът Янислав Герчев отпадна на осминафиналите в категория до 60 килограма на Олимпиадата в Токио. Той загби с „ипон“ в продължението срещу Юн Вей Ян (Тайван). Герчев започна с успех на старта срещу Ленин Пресиадо (Еквадор) в 38-ата секунда на продължението. На 26 юли на татамито излиза Ивелина Илиева в категория до 57 килограма срещу трикратната..

публикувано на 24.07.21 в 14:11

Загуба за сестри Стоеви

Тежък старт за състезателките ни Стефани Стоева и Габриела Стоева на Олимпиадата в Токио. Двукратните европейски шампионки на двойки за жени стартираха със загуба участието си по бадминтон. Те загубиха от петите в света  Ким Со-йон и Кон Хи-йонг (Република Корея) с 1:2 (23:21, 12:21, 21:23).

публикувано на 24.07.21 в 14:10

Хъдълстоун напуска Токио

Българинът Дейвид Хъдълстоун отпадна още в квалификациите на турнира по спортна гимнастика на Игрите в Токио. Това беше негов дебят на Олимпиада. Той игра игра на всичките шест уреда. Контузията в глезена не му позволи да бъде напълно ефективен на уредите, като допусна и доста грешки. Единствено на прескок показа добър резултат.

публикувано на 24.07.21 в 14:09

Откриха Олимпиадата в Токио

Общо 6000 участници-състезатели и официални лица, около 900 официални гости, повече от 3500 журналисти. Това са цифрите свързани със „специалната“ Олимпиада в Токио.  Първата дама на САЩ Джил Байдън и президентът на Франция Еманюел Макрон бяха сред официалните лица, както и императорът на Япония Нарухито и президентът на Международния олмипйски комитет..

публикувано на 23.07.21 в 19:43