"Манчестър Сити" и "Лион" с успехи в Лигата

"Манчестър Сити" спечели гостуването си на "Сантиаго Бернабеу" с 2:1 срещу "Реал" (Мадрид) в мач от осминафиналите на Шампионската лига. Домакините поведоха чрез гол на Иско (60'), но Габриел Жезус (78') и Кевин Де Бройне (83' - дузпа) донесоха победата на английския първенец. В 87-ата минута капитанът на мадридчани Серхио Рамос получи директен червен картон и ще пропусне реванша на "Етихад", където "Реал" ще трябва да триумфира с два гола разлика или да запише минимален успех в мач с поне пет попадения, ако иска да остане в надпреварата за трофея в турнира.
"Лион" постигна донякъде изненадваща победа с 1:0 над "Ювентус" в първия сблъсък между двата тима от осминафинала в Шампионската лига. Французите изиграха силно първо полувреме и поведоха с гол на Люка Тусар в 31-ата минута. През втората част обаче "Ювентус" бе пълен господар и направи куп пропуски пред вратата на Антони Лопеш, като попадение на Пауло Дибала не бе зачетено заради засада.

Йоана Дочевска за онлайн обучението по синхронно плуване

Йоана Дочевска е председател на Асоциация за развитие на българския спорт. Те организират онлайн обучение за специалисти по синхронно плуване. Това трябваше да се случи доста по-рано, но пандемията осуети техните намерения.  Чуйте още по темата в интервюто за БНР-Варна.

публикувано на 21.04.21 в 15:05

Ибаниес: Щастлив съм от показаното на Световното

Хавиер Ибаниес поздрави българските боксьори за представянето им на Световното първенство за младежи и девойки в Киелце, Полша. Кубинският състезател, който е част от националния ни отбор, бе провъзгласен за посланик на шампионата на планетата. Той получи тази чест от АИБА и в тази си роля следи внимателно случващото се в Киелце. Преди полуфиналните..

публикувано на 21.04.21 в 10:34

Черно море се справи у дома

Отборът на Черно море записа успех с 1:0 при домакинството си на Ботев Пд в мач от 25-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. “Моряците” бяха без трима от основните си футболисти в тази среща заради контузии, но въпреки това успяха да надиграят съперника и да прибавят три точки към своя актив. Единствения гол в двубоя реализира Файсел..

публикувано на 21.04.21 в 10:32

Важна победа за Ботев Вр

Отборът на  Ботев (Враца) постигна важна победа в борбата си за оцеляване в efbet Лига. Те победиха с 2:0 като гост на Славия в мач от 25-ия кръг. Христо Златински и Валери Домовчийски се разписаха в срещата. Врачани изиграха добър мач, особено през първото полувреме.

публикувано на 21.04.21 в 10:31

Арда-Етър 3-2

Отборът на Арда (Кърджали) постигна важен успех с 3:2 над Етър в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. За  домакините се разписаха Иван Тилев (21), Тонислав Йорданов (72) и Милен Желев (78). Точни за Етър  бяха Гаетан Мезу (43) и Даниел Младенов (89).

публикувано на 21.04.21 в 10:30

Христо Проданов: Аз съм на върха, на върха съм !

В Българската история на алпинизма най-разпознаваемото име е това на Христо Проданов.Той е първият българин стъпил на най-високия връх на планетата.Подвигът е огромен, а успехът му покорява целия свят. Изкачва Еверест по Западната страна, което го прави още по-значим в този спорт. Допълнителна информация по темата чуйте тук..

публикувано на 20.04.21 в 14:45

Групата на Черно море за мача с Ботев Пд

Треньорът на Черно море Илиан Илиев определи групата за домакинството на Ботев Пловдив в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. За втори пореден мач наставникът на “моряците” няма да може да разчита на трима от основните си футболисти. С травми продължават да са Илиан Илиев – Младши и Стефан Велев, а към тях се присъедини и капитанът Даниел Димов, който също..

публикувано на 20.04.21 в 11:55