"Манчестър Сити" и "Лион" с успехи в Лигата

"Манчестър Сити" спечели гостуването си на "Сантиаго Бернабеу" с 2:1 срещу "Реал" (Мадрид) в мач от осминафиналите на Шампионската лига. Домакините поведоха чрез гол на Иско (60'), но Габриел Жезус (78') и Кевин Де Бройне (83' - дузпа) донесоха победата на английския първенец. В 87-ата минута капитанът на мадридчани Серхио Рамос получи директен червен картон и ще пропусне реванша на "Етихад", където "Реал" ще трябва да триумфира с два гола разлика или да запише минимален успех в мач с поне пет попадения, ако иска да остане в надпреварата за трофея в турнира.
"Лион" постигна донякъде изненадваща победа с 1:0 над "Ювентус" в първия сблъсък между двата тима от осминафинала в Шампионската лига. Французите изиграха силно първо полувреме и поведоха с гол на Люка Тусар в 31-ата минута. През втората част обаче "Ювентус" бе пълен господар и направи куп пропуски пред вратата на Антони Лопеш, като попадение на Пауло Дибала не бе зачетено заради засада.

Хърватин спечели гигантския слалом в Банско

Хърватинът Филип Зубчич спечели гигантския слалом в Банско, кръг от Световната купа по ски-алпийски дисциплини. Зубчич бе на втора позиция след първия манш на Бъндеришка поляна, но бе достатъчно солиден във втория манш, давайки десето време, за да стигне до успеха с общо време 2 минути 20.62 секунди...

публикувано на 27.02.21 в 15:18
Алберт Попов

Алберт Попов отпадна в първия манш в Банско

Алберт Попов отпадна в първия манш в гигантския слалом в Банско, старт от Световната купа по ски алпийски дисциплини. Българинът се класира 48-ми от 49 завършили скиори и остана на 8,49 секунди от първия – французина Матьо Февр. В челната тройка се наредиха и хърватинът Филип Зубчич и друг французин – Алекси Пинтюро. Във втория манш..

публикувано на 27.02.21 в 12:39
Петър Белберов

Контузия и бронз за Петър Белберов

Страхотен малшанс споходи Петър Белберов. Националът на България при най-тежките (над 91 кг) получи контузия и не успя да довърши мача си с Цотне Рогава (Украйна).  Двубоят между двамата започна, но след само 16 секунди българинът получи схващане на бицепса на дясната ръка. Това доведе и до оттеглянето му, което означава и бронзово отличие от турнира...

публикувано на 27.02.21 в 08:20

Титла за Гут в спускането

Швейцарката Лара Гут-Бехрами спечели спускането от Световната купа по ски-алпийски дисциплини вэв  Вал ди Фаса. Така тя оглави генералното класиране за сезона. Гут-Бехрами записа пета победа за сезона. Втора на 2 стотни от секундата завърши Рамона Зибенхофер (Австрия). Световната шампионка в спускането Корине Зутер (Швейцария) се класира трета, на 26..

публикувано на 26.02.21 в 16:49

Финал за Станимира, бронз за Йонузова

Станимира Петрова се класира за финала в категория до 57 килограма на международния турнир за купа „Странджа“. Световната и двукратна европейска шампионка победи Юлия Циплакова (Украйна) с 5:0 съдийски гласа. В спора за златото тя ще се изправи утре срещу Карина Тазабекова (Русия). Тазабекова спечели полуфинала в категорията срещу друга българка..

публикувано на 26.02.21 в 16:48

Ясни двойките на 1/8 финалите в Лига Европа

1/8-финалните двойки в Лига Европа:Аякс – Йънг Бойс Динамо (Киев) – Виляреал Рома – Шахтьор (Донецк) Олимпиакос – Арсенал Динамо (Загреб) – Тотнъм Манчестър Юнайтед – Милан Славия (Прага) – Рейнджърс Гранада – Молде

публикувано на 26.02.21 в 16:45

Тайсъна премина с лекота през грузинец

Даниел Асенов започна по обещаващ начин участието си на купа “Странджа”. Актуалният носител на трофея се изстреля към полуфиналите в категория до 52 килограма. Многократният европейски шампион при мъжете и младежите не остави съмнения за разликата в класите на мача с грузинеца Нодари Дарбаидзе. Тайсъна ликува след 5:0 съдийски гласа, получавайки пълно..

публикувано на 26.02.21 в 11:08