ЦСКА и "Левски" правят зрелищно реми

ЦСКА-София и "Левски" откриха по зрелищен начин плейофите в Първа лига, след като дербито между тях завърши 3:3. Сблъсъкът на Националния стадион "Васил Левски" предложи много вълнуващи моменти, обрати, битка и нерви. Това е трето поредно равенство между двата тима през сезона.
ЦСКА откри след автогол на Янис Каргас в 16-ата минута, но до края на първото полувреме Иван Горанов от дузпа и Хали Тиам изведоха сините напред. Второто полувреме започна с гол за ЦСКА от точно изпълнена дузпа от Греъм Кери, но в 62-ата минута Симеон Славчев вкара за сините.
В 89-ата минута ЦСКА стигна до изравнителен гол, когато точен беше Али Соу.
Освен головете ЦСКА удари две греди и пропусна по-чистите положения. Вратарят на червените Густаво Бусато обаче направи много големи грешки, като имаше вина и при трите гола за "Левски".
Двата отбора на практика нямат шансове да настигнат шампиона Лудогорец, който за поредна година ще ликува с титлата, но преследват второто място, което в момента се заема от Локомотив (Пловдив). "Червените" имааха и останаха с точка повече от Левски, но пък "сините" са с предимство в преките двубои от редовния сезон, въпреки че те завършиха с две равенства -  2:2 и 0:0.

Футболът осиротя - отиде си Марадона

Легендата на световния футбол Диего Армандо Марадона е починал на 60-годишна възраст. С тази ужасяваща новина гръмна аржентинският Clarin. Малко по-късно информацията получи и официално потвърждение от Аржентинската футболна федерация. Адвокатът му Матиас Морла потвърди, като уточни, че причината е сърдечен удар, тази сутрин местно време в Тигре. Преди..

публикувано на 25.11.20 в 18:59

Спортен клуб „Титан“ отличи Румен Генов с плакет

Спортният журналист на Радио Варна Румен Генов бе удостоен с почетен плакет от Спортен клуб „Титан“ за приноса му в отразяване на новините от света на тежката атлетика, и в частност дългогодишната му работа по проследяване на пътя и успехите на състезателите по вдигане на тежести на варненския клуб. Приемам наградата с гордост. Това е чест за..

публикувано на 25.11.20 в 17:25

Двама българи на ринга в първия ден

Двама българи ще се качат на ринга в първия ден на Европейското първенство за юноши и девойки до 16 години, което стартира утре в София. Любомир Ангелов среща в категория до 57 килограма Салихадж Далмат (Косово). Димо Тониев ще има за съперник Даниил Холоденко (Молдова) при 54-килограмовите. Ще участват над 200 боксьори от 20 държави...

публикувано на 25.11.20 в 09:23

Мъри: Хамилтън заслужава рицарско звание

Трикратният победител в Grand Slam в тениса Анди Мъри твърди, че Люис Хамилтън заслужава да се присъедини към него и да получи рицарско звание. Хамилтън, който спечели рекорден 7-ми шампионат във Ф1 и изравни рекорда на Михаел Шумахер се очаква да получи високото призанние по Нова година. „С оглед на това, което е постигнал като спортист,..

публикувано на 25.11.20 в 09:22

Меси остава на Nou Camp за да създава условия за връщането на Пеп

Кандидатът за президент на Барселона Виктор Фонт каза, че се надява да убедят Лионел Меси да остане на Nou Camp, като иска той да създаде „правилните условия“ за завръщнето на Пеп Гуардилоа в клуба. Фонт коментира и първите три месеца от работата на Куман, като ге определя като „турболентни“. “Ние знаем, че има такава вероятност, защото..

публикувано на 25.11.20 в 09:21

Иван Дичевски: Имаше малко притеснение преди мача

Вратарят Иван Дичевски стартира, като титуляр за мъжкия тим на Ч.море в мача срещу Ботев /Враца/. Той има опит на терена, но при младежите. Има записани мачове с младежките национали, но в мъжкия тим все още се чувства не чак толкова уверен. Въпреки това направи добър мач. Разказва за лекото притеснение преди началото на мача.

публикувано на 25.11.20 в 08:05

Четири тима се класираха за осминафиналите

Четири отбора се клаирага за осминафиналите на Шампионската лига. Това са Челси, Севиля, Барселона и Ювентус. Без Лео Меси, който получи почивка, Барса се наложи с 4:0 при гостуването си на "Динамо" (Киев) и се класираха за елиминациите. Италианският шампион Юве измъкна победа с 2:1 при домакинството си на "Ференцварош" след обрат и гол в 92-та минута..

публикувано на 25.11.20 в 07:56