Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Варненец получи сметка за топла вода без да има потребление

| обновено на 28.09.20 в 15:44

Когато чуем за изравнителни сметки  бързо се сещаме за топлофикационните дружества и множеството сигнали за разминаване в сумите. Това се случва предимно в София, засега, до момента във варненското топлофикационно дружество декларират, че няма получени протести срещу такива сметки до момента. В редакцията ни постъпи друг вид сигнал, свързан с неговата дейност, но отново за сметка с дължима сума към Веолия Енерджи-Варна.

Потърси ни Пламен Бобев, който живее в блок отказал се от парното и частично от топлата вода. Но пълно отказване няма, защото съоръженията на ТЕЦ-а остават в домовете им и дължат суми за дялово разпределение. Бобев не ползва и топла вода, но получава сметка за около 270 лв. за топла вода. Подава писмена жалба на 6-ти август и след като не получава писмен отговор в установения 30-дневен срок започнал да търси начини да разбере защо има тази сметка. От дружеството устно му отговарят, че забавянето е поради Ковид-19 и служител в отпуска, разказа Бобев. Как бихте се почувствали, ако отидете в болнично заведение и разберете, че има човек в болнични и затова не могат да ви направят изследвания, попита риторично Бобев:

Това не е единична сметка, а суми за три пъти неосигурен достъп и за услугата дялово разпределение. При неосигурен достъп по Наредбата за топлоснабдяване сме длъжни да начислим служебна консумация. Това коментира за Радио Варна по случая генералният директор на Веолия Енерджи-Варна Денислав Денчев.
На въпрос има ли много подобни сметки за трите месеца извънредно положение, Денчев заяви, че са уведомили своите абонати за четирите възможни начина за подаване на текущите данни на уредите в този период - на платформата за самоотчет на сайта на компанията, на телефона на отчетника, на дононощния колцентър и на фирмената електронна поща. За сградата, в която живее подателят на сигнала, е правено общо събрание, на което е разяснено, че най-лесно би било всяко домакинство да има уреди за дистанционен отчет, каза Денчев. Така главния уред и индивидуалните уреди ще бъдат засечени по едно и също време няма да има такива разлики, отбеляза той.
Наредбата за топлоснабдяването е по-специфична, там всеки който е присъединен се брои за клиент, това че ползва или не ползва е съвсем друга тема, добави генералният директор на топлофикационното дружество във Варна.
 Ето как отговори на поставения проблем генералният директор на Веолия Енерджи-Варна Денислав Денчев:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!