Четирима млади "моряци" са национали

Четирима футболисти на "Черно море" бяха повикани в първия лагер-сбор на национално ниво за U15 (родени (2006 година). Това са Пламен Аршев, Кристиян Евдокиев, Борис Стойков и Петър Маринов. Карето “моряци” ще се присъедини към лагера на най-малките “лъвове” на 19 октомври в Бояна и ще се готви с представителния тим в тази възраст до 21-и.
Четиримата футболисти на Тодор Каменов се представят отлично в първенството при юношите в Елитната група до 15 години, както и в регионалните сборове на националния отбор и логично двамата треньори – Георги Георгиев и Стефан Колев да разчитат на тях за представителния национален тим, който се събира за първи път при U15.

„Астери“ отборен шампион в Бургас

Състезателите на варненския клуб по плуване „Астери“ спечелиха отборното класиране на турнира Бургас Оупън. Освен титлата в комплексното класиране, те заеха 1-во място и в класацията по спечелени медали като извоюваха 39 медала, от които 18 златни, 11 сребърни и 10 бронзови. Приза за най – добра състезателка, във възрастова група С 13 – 14 годишни, грабна..

публикувано на 20.10.20 в 06:46

"Моряците" глобени за обиден плакат

Глоба от 1000 лева наложи БФС на "Черно море". Причината е плакат с обидно съдържание на трибуните по време на мача с "Монтана", който варненци спечелиха с 3:0.  Основният разиграващ халф на "Черно море" Родриго Енрике е възстановен от травмата. Той ще се завърне на терена в мача за Купата срещу "Янтра" утре от 14,30 часа в Габрово. Треньорът на Черно..

публикувано на 20.10.20 в 06:43

Спорт на открито в състезанията за „Купа 8 декември"

Община Варна, студентските съвети и академичните звена, отговарящи за спорта в университетите, организират състезания за „Купа 8 декември“ . Тази година, заради пандемията, състезанията ще включват само спортове, които се провеждат на открито. Награждаването на победителите ще бъде веднага след края на съответното надпревара. Програма: Плуване -..

публикувано на 19.10.20 в 16:29

Илиан Илиев: Влязохме много нервно в мача

Черно море записа класически успех с 3:0 при домакинството си на Монтана в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. Два гола за успеха реализира Матиас Курьор, а един добави Васил Панайотов. Наставникът на варненци Илиан Илиев каза, че са започнали срещата доста нервно. Треньорът на Монтана Никола Спасов сподели, че играят..

публикувано на 19.10.20 в 15:20

В Балчик завърши ветроходният състезателен сезон

С награждаване на победителите приключи ветроходната регата "Дионисополис", продължила три дни в балчишкия залив. Състезатели от Варна, Балчик и Несебър мериха сили в класовете Оптимист, Лазер 4.7, 420 и Кадет. Надпреварата бе финал и на организираната от Морския клуб Ветроходна седмица, в която хора на различни възрасти имаха възможност да се обучават..

публикувано на 19.10.20 в 14:55

Анжел Василев втори на пистолет

Състезателят на СК “Стрелба“ Анжел Василев зае второ място в дисциплината 40 изстрела пистолет при момчетата на държавен турнир „Диана“ в Ямбол. Варненци участваха с пет състезатели. При девойки 60 изстрела пистолет Айлин Сергеева се класира на трето място, Адриана Петрова е четвърта, а Калина Калоянова е пета. Състезателите са възпитаници на спортно..

публикувано на 19.10.20 в 08:16

"Спартак" изпусна лидерството

"Ботев" (Нови Пазар) и "Спартак" (Варна) завършиха 0:0 в двубоя от 10-ия кръг на Трета лига - Североизточна група. Гостите трябва много повече да съжаляват за изпуснатите три точки, тъй като създадоха много ситуации за гол, но не успяха да ги реализират. Това е второ поредно нулево реми за варненци, които през седмицата не успяха да си вкарат гол в..

публикувано на 19.10.20 в 08:12