"Спартак" на точка от върха

"Спартак" победи "Лудогорец-3" с 1:0 в отложена среща от деветия кръг на Трета лига – Североизточна група на стадион „Спартак”. Гола за победата вкара Мартин Паскалев. Спартаклии вече имат 29 точки и са само на една от лидера Светкавица. Варненският тим обаче има да изиграе два мача до края на годината, а отборът от Търговище - един, което означава, че най-вероятно Спартак ще зимува на върха. Универсалният футболист на Спартак Венцислав Гурков ще претърпи операция на херния.

Красен Кралев

Кралев: Второ спиране щеше да е фатално за българския спорт

Министърът на спорт Красен Кралев е убеден, че второ за годината пълно спиране на българския спорт, би било фатално. "В условията на пандемия, пред която е изправен целият свят, сме длъжни да вземем адекватни мерки срещу разпространението на вируса - каза той в интервю за "Труд". - Виждаме каква е обстановката и в световен мащаб. Първоначалното..

публикувано на 30.11.20 в 10:00

Янев с девет точки при драматична загуба

Единственият представител на варненския "Черно море Тича" Александър Янев бе титуляр за националния тим и завърши с 9 точки в мача от квалификациите за ЕвроБаскет 2022. Мъжкият национален отбор на България по баскетбол инкасира второто си поредно и общо трето поражение. Селекцията на Росен Барчовски загуби драматично от Гърция със 78:84 (25:15, 16:14,..

публикувано на 30.11.20 в 07:50

"Добруджа" изненада "Хебър"

"Добруджа" изненада и победи "Хебър" (Пазарджик) в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Домакините от Добрич се наложиха с 2:1, като и трите попадения паднаха през първата част. Автогол на Ивайло Тодоров (15') и невероятно попадение на Иван Цачев (41') бяха достатъчни, за да донесат трите точки на домакините. С тази своя победа добруджанци се изкачват до..

публикувано на 29.11.20 в 20:31

"Спартак" зимува на върха с пет точки аванс

"Спартак" разгроми с 6:0 "Доростол" (Силистра) като гост в последния си есенен мач от Трета лига - Североизточна група. Възпитаниците на Васил Петров реализираха по три попадения в двете полувремена. Тугай Неджет откри, Анте Бачков удвои, а Янчо Андреев направи 0:3. След почивката Янаки Смирнов реализира два пъти, а Юнуз Юнуз оформи крайния резултат...

публикувано на 29.11.20 в 20:26

„Челси” се интересува от Меси

„Челси” проявява интерес към нападателя на „Барселона” Лионел Меси, съобщава Goal.com. Лондонският клуб е готов да предложи на 33-годишния аржентинец договор, ако напусне каталунския отбор като свободен агент през следващото лято. През сезон 2020/21 г. Меси изигра 11 мача за Барселона, като вкара шест гола и направи четири асистенции. Договорът на..

публикувано на 28.11.20 в 12:05
Сеп Блатер и Мишел Платини

Блатер и Платини разследвани за корупция

Бившият шеф на ФИФА Сеп Блатер и бившият президент на УЕФА Мишел Платини са разследвани в Швейцария за "измама" и "злоупотреба с доверието" в Швейцария, съобщи източник, който е запознат с разследването. Двамата бяха обект на задействана през 2015 година съдебна..

публикувано на 28.11.20 в 06:15

Мариела Николова е №1 на Варна за октомври`2020

Състезателката по ветроходство Мариела Николова е спортист на Варна за месец октомври-2020 г. Мариела грабна златния медал на Европейската купа във Варна в клас „Лазер Радиал“. Мариела не успя да присъства на награждаването, защото кара плавателен стаж. За отбор на месеца е определен отборът по тенис на маса на „Корабостроител-92“...

публикувано на 27.11.20 в 11:00