"Черно море" посреща "Ботев" Враца на стадион “Тича” днес

Ботев (Пд) - Черно море

"Черно море" посреща "Ботев" Враца на стадион “Тича” днес. Мачът е с начален час 12.30 и е част от 13-ия кръг на efbet Лига.

Трима са с положителни тестове за COVID-19 в лагера на моряците. Това са вратарите Георги Георгиев, Иван Дюлгеров и  нападателят Дани Кики. С контузии са Стефан Станчев, Исмаил Иса, Родриго Енрике, Влатко Дробаров и Мирослав Енчев. Извън групата за мача са още Денислав Ангелов и Лъчезар Йорданов.

Групата на "Черно море" за днес - Иван Дичевски, Стефан Петков, Цветомир Панов, Виктор Попов, Даниел Димов, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Емил Янчев, Стефан Велев, Велислав Василев, Леандро Андраде, Илиан Илиев, Мехди Букаси, Матиас Курьор, Павел Георгиев, Файсел Касми, Родриго Вилела, Георги Божилов.

Кубрат Пулев и Антъни Джшуа ще се бият.

Пулев: Джошуа има удобен стил за мен, усещането ми е за победа

Кубрат Пулев ще се изправи в Лондон на 12 декември срещу световния боксов шампион в тежка категория във версии WBA, WBO и IBF Антъни Джошуа. Кобрата заминава днес за Острова, а преди отпътуването си даде специално интервю за предаването "Спорт и музика" на програма "Хоризонт" на БНР. Пулев смята, че и през юни, когато първоначално трябваше да се..

публикувано на 05.12.20 в 09:41

Селта продължава напред

Тимът на Селта продължава възхода си в Испания, след като постигна втора поредна победа. С нея Селта се измъкна от опасната зона.  Тимът от Виго взе трите точки в гостуването си на Атлетик (Билбао) от 12-ия кръг с успех с 2:0 с голове на Уго Майо в 61-ата и Яго Аспас в 78-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 08:02
Марсилия - Сент Етиен

Марсилия с пета поредна победа във Франция

Отборът на Марсилия записа пета поредна победа във Франция, след като се наложи с 2:0 като гост на Ним в мач от 13-ия кръг.  По този начин марсилци вече изостават само с една точка от лидера Пари Сен Жермен.  Точни за успеха на гостите бяха Дарио Бенедето в 57-ата и Валер Жермен в 84-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 07:52

„Футболът, моят живот“ - разказ от Йън Райт за романтичните дни на футбола

„Футболът, моят живот“ - автобиографията на един от емблематичните английски футболисти и икона на Арсенал Иън Райт излиза на български език. Един от най-обичаните играчи е и сред най-популярните футболни анализатори на Острова. Преводач на българското издание е Насо Русков - артист и отдаден привърженик на клуба от северен Лондон. „Футболът, моят..

обновено на 04.12.20 в 09:56

Ивайло Добрев: Сега ще се готвя вкъщи, нямам избор

Ивайло Добрев е състезател по вдигане на тежести при хората с увреждания. Той спечели онлайн анкетата „Спортист на Варна“ за месец октомври-2020. Една от големите му мечти е да участва на Параолимпиада. пандемията стопира плановете и тренировките му, но той не се отказва.  Коментира представянето си и начина по който ще води подготвка в условията на..

обновено на 04.12.20 в 08:26

18 тима се класираха за елиминациите

18 тима вече си запазиха място в елиминациите на турнира напролет, още 8 се очакват от отпадналите в Шампионската лига, а останалите 6 квоти ще се разиграят идния четвъртък. През февруари общо 32 тима ще се включат в 1/16-финалите на надпреварата. В група А Рома отдавна се бе класирал и преди 3:1 над Йънг Бойс у дома тази вечер, а Клуж запази шансове..

публикувано на 04.12.20 в 08:06

ЦСКА София не се справи при визитата на Клуж

Футболистите на ЦСКА Сф не успяха да стигнат до победа при гостуването си на румънския ЧФР Клуж в Лига Европа, мач от петия кръг на груповата фаза. Краен резултат 0-0. През първото полувреме двата тима не показаха нищо особено. През втората част българите имаха реални шансове за гол, които Али Соу пропиля. В 86 минута втори жълт и червен картон..

публикувано на 03.12.20 в 23:50