ЦСКА Сф се справи с Ботев Враца

Автор:

ЦСКА направи силен мач и победи с 3:1 Ботев Враца в контрола.

Даниел Генов изненада столичани с ранен гол  в десетата минута. Само 8 минути по-късно Али Соу изравни.

Тиаго Родригес в 25-ата се разписа за 2-1, а Адалберто Пеняранда сложи точка на мача.

Георги Йомов от ЦСКА и Аласан Н’Диайе от Ботев Враца бяха изгонени в 59 минута поради неприлично поведение на терена.

Изтеглиха жребия за Североизточна трета лига

Във Варна в Юнашкия салон се състоя срещана ръководителите на клубовете от Трета Североизточна лига във футбола. Изтеглен беше жребият за първенството и за турнира за купата на АФЛ. Присъства изпълнителният директор на БФС Борислав Попов, както и шефът на зоналния футболен съвет във Варна Георги Мирчев. Церемонията води секретарят на зоналния съвет Пламен..

публикувано на 30.07.21 в 22:15

Габриела Петрова не успя

Габриела Петрова остана извън финала в тройния скок при жените на Олимпиадата.Това се случва на втори ОИ. Българката направи само един успешен опит в квалификациите – 13.79 метра, който не й стигна, за да намери място сред 12-те финалистки. Квалификационната норма беше 14.40 метра.

публикувано на 30.07.21 в 22:11

Номинираните за „Спортист на Варна“-юли`2021

Номинирани за „Спортист на Варна“- юли`2011 Радослав Рачев /сп.гимнастика/ -сребро в многобоя от ДП-мъже. Злато на земя, сребро на успоредка, бронз на висилка. Божидар Златанов /сп.гимнастика/- златен медал в многобоя на ДП-юноши. Мариела Николова/ветроходство/- златен медал в генералното класиране на Лазер Р на ДП. Габриела Ганева /плуване/- 2..

публикувано на 30.07.21 в 22:09

Костадинова не успя да грабне втори медал в Токио

Единствената българска медалистка от началото на Олимпийските игри в Токио – Антоанета Костадинова се представи добре  във финала на спортната стрелба на 25 метра пистолет. Тя остана 4-а, като много малко не й достигна за нов медал. Костадинова завърши на четвърто място с 28 точки във финала.

публикувано на 30.07.21 в 08:50

Колоритен букет и благодарности от БОК за Мария Гроздева в края на една феноменална кариера

С колоритен букет и много благодарности Българският олимпийски комитет отбеляза в Токио края на състезателната кариера на Мария Гроздева. Генералният секретар на БОК Белчо Горанов припомни паметните успехи на най-титулуваната родна спортистка, спечелила рекордните пет олимпийски медала, два от които златни, 12 европейски титли, общо 29 отличия от..

публикувано на 30.07.21 в 08:42

Ефтимова отпадна в сериите на 100 метра

Инна Ефтимова отпадна в сериите на 100 метра на Олимпийските игри в Токио. Българката зае шесто място в серията си с 11.46 секунди. Очаквано най-бърза беше световната шампионка от Доха 2019 и двукратна олимпийска шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) с 10.84 секунди. Това е трета олимпиада за Инна Ефтимова. В Токио тя ще участва и на 200 метра.

публикувано на 30.07.21 в 08:41

Тихомир Иванов отпадна в Токио

Тихомир Иванов стартира неуспешно участието на българската лека атлетика  в Токио. Той не успя да се класира за втори финал на след Рио де Жанейро 2016. 27-годишният състезател от Плевен преодоля 2.17 метра и след три грешки на 2.21 метра отпадна. Квалификационната норма за място на финала беше 2.30 метра.

публикувано на 30.07.21 в 08:38