Майкъл Джордан с екипа на Чикаго Булс.
Снимка: НБА

Потник на Майкъл Джордан, носен от него през сезона 1982-83 г. в Университета на Северна Каролина бе продаден за 1,38 милиона долара на търг, съобщи АФП.

"Изключително горди сме, че разбихме рекордите за потници на Майкъл Джордан ", заяви в изявление Крис Айви, директор за спортните търгове на аукционната къща Heritage.

От съществено значение за стойността на синьо-белия потник с номер 23 е фактът, че това е състезателният екип, който Джордан носи за корицата на Sporting News от март 1983 г., когато Джордан е обявен за играч на годината на Национална колегиална атлетическа асоциация(NCAA).

Предишният връх за потник на Майкъл Джордан бе поставен през октомври, когато екипа на Чикаго, носен от иконата на НБА, който спечели шест шампионски титли с биковете, бе продаден за 480 000 долара.

Контролни срещи на българите в Румъния

Националните отбори за мъже и жени по плажен хандбал отпътуваха за Румъния за контролни срещи с представителните формации на северната ни съседка. Двубоите ще се състоят в курорта Венус и са част от подготовката на българските и румънските състави за предстоящото Европейско първенство, на което страната ни ще бъде домакин от  13-ти до 18-ти юли във..

публикувано на 19.06.21 в 17:05

Днес играем срещу Чехия

Волейболистките от националния отбор на България играят днес от 20,00 часа срещу Чехия във втората полуфинална среща от турнира на Златната европейска лига в Русе. Всички състезателки са здрави и на линия за мача. Победа днес ще прати националките на финал в неделя в Русе. В първата полуфинална среща от 17,00 часа играят тимовете на Испания и Хърватия...

публикувано на 19.06.21 в 15:35

Момчил Цветанов ще играе в Ю.Корея

Момчил Цветанов преминав в отбор от Южна Корея. Локо Пд се раздели с футболиста, а на този етап не се споменава името на новия му клуб. 30-годишният национал на България имаше няколко оферти от Турция. Трансферната сума ще е около 200 000 долара. Той записа 85 мача с екипа на “черно-белите” от Пловдив, в които отбеляза и пет гола. С Локо Пд спечели..

публикувано на 19.06.21 в 09:30

Швеция победи Словакия

Швеция победи Словакия с 1:0 в среща от група Е на Европейското първенство по футбол.  Голът реализира  Емил Форшберг от дузпа в 77-ата минута. Първата часат беше доста слаба, а през второто полувреме шведите играха доста по-добре. За тях това бе първи гол на ЕП от доста време насам.

публикувано на 19.06.21 в 08:56

Чехия-Хърватия 1-1

Отборите на Хърватия и Чехия завършиха наравно 1:1 на „Хемпдън Парк“ в Глазгоу в мач от втория кръг на група D на Евро 2020. Патрик Шик се разписа от дузпа в 37-ата минута за чехите, а в 47-ата Иван Перишич изравни. Очакванията към този мач бяха свързани с доста по-добра игра на хърватите, но това не се оправда.

публикувано на 19.06.21 в 08:54

Шахтьор (Солигорск) ще приеме Лудогорец в Белгард

От Шахтьор (Солигорск) обявих, че ще домакинстват на Лудогорец в сръбската столица Белград. Става дума за срещата-реванш от първия квалификационен кръг на ШЛ. Причината е наложена санкция на Беларус от Европейския съюз във връзка с принудително приземения в Минск на 23 май пътнически самолет.

публикувано на 19.06.21 в 08:53

Англия-Шотландия, 0-0

Англия завърши 0-0 срещу Шотландия на „Уембли“ в двубой от втория кръг на надпреварата в група „D“ на Евро 2020. “Трите лъва” започнаха с победа над Хърватия (1:0), а шотландците загубиха с 0:2 от Чехия. Британците имат четири точки, какъвто е активът и на отбора на Чехия, който по-рано днес направи 1:1 с Хърватия.

публикувано на 19.06.21 в 08:51