Джокович надви Циципас след здрава битка в Рим

Новак Джокович
Снимка: Rakuten Japan Open

Световният номер 1 Новак Джокович показа невероятната си устойчивост, за да надвие гърка Стефанос Циципас с 4-6, 7-5, 7-5 в мач от четвъртфиналите на Мастърса в Рим, играл се в рамките на два дни. Вчера Циципас взе първия сет и поведе с пробив в началото на втория, преди срещата да бъде прекъсната заради дъжд. В продължението на двубоя днес Джокович успя да навакса изоставането си и да обърне втората част, след което на два пъти се върна от изоставане с пробив в решаващия трети сет, за да стигне до крайния успех след общо три часа и 16 минути игра.

По този начин Джокович записа четвърта поредна победа над Циципас и вече води в мачовете между тях с 5-2. За място на финала сърбинът ще спори с представителя на домакините Лоренцо Сонего, който продължи с отличното си представяне през тази седмица и победи седмия поставен в схемата Андрей Рубльов с 3-6, 6-4, 6-3. Мачът ще се играе тази вече, а Сонего е спечелил единствената си среща с Джокович до момента на четвъртфиналите във Виена миналата година.

В другия полуфинал днес един срещу друг се изправят 9-кратният шампион Рафаел Надал и американецът Райли Опелка.

Американците също ни биха набързо

Волейболистите от националния отбор на България с общо 12-та и пета поредна в Лигата на нациите в Римини (Италия). Тимът ни воден от Силвано Пранди беше размазан набързо от  САЩ  с 0:3 (19:25, 24:26, 9:25) в предпоследния мач на турнира. Заемаме твърдо предпоследното 15-о място във временното класиране. Утре (23 юни) в последния си мач, България ще..

публикувано на 22.06.21 в 16:56

Гергана Василева: Семейства се преселват във Варна заради нашия клуб

Варненският клуб по плуване "Астери" направи отлично участие на няколко поредни състезания, а сега идва още една много силна проява. В края на тази седмица предстои така чаканото Държавно първенство. Ръководителката на клуба Гергана Василева дава информация по темата, като споделя и нещо много интересно свързано с желанието на деца да тренират в..

публикувано на 22.06.21 в 15:00

Жребий за новия сезон в Първа и Втора лига

Днес в Национална футболна база „Бояна“ се проведе церемонията по теглене на жребия за сезон 2021/2022 г. в професионалния ни футбол. В присъствието на първия вицепрезидент на БФС Емил Костадинов, генералния секретар на ПФЛ Атанас Караиванов, секретаря на СТК Неделчо Михайлов и представители на клубовете от ППЛ и ВПЛ бяха определени съперниците на старта..

публикувано на 22.06.21 в 12:32
Футболистите на Белгия и Финландия гледат невярващо как жена нахлу на терена на стадиона в Санк Петербург и бе хваната от охраната

Война на криптовалути на европейското

Война между криптовалути прекъсна за кратко мача Белгия - Финландия на европейското. При 0:0 девойка се прехвърли през оградата на стадиона в Санкт Петербург и дори стигна до центъра на терена, преди да бъде спряна. На нейната фланелка бе изписано WTF Coin, една от новите криптовалути. WTF е световноизвестено съкращение на What the Fuck...

публикувано на 22.06.21 в 09:31

Отличен Радев на полуфинал на Европейското в Розето

Ясен Радев (52 кг) се изстреля към полуфиналите на Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години. Родният талант изигра много хубав мач срещу представителя на домакините Патрик Капай на шампионата на Стария континент в Розето, Италия. Макар и само на 19 години, Ясен показа много стойностни действия на ринга и напълно заслужено се поздрави..

публикувано на 22.06.21 в 08:07

Победи за Австрия и Нидерландия

Отборът на Австрия ще се изправи срещу Италия на осминафиналите на Евро 2020. Това стана факт след като тимът остана на второ  място в група “С”. Австрия победи Украйна с 1:0 в мач игран в Букурещ. Баумгартнер се разписа в 21-та минута.  Нидерландия е победител в тази група с пълен актив, след като се наложи над  Северна Македония с 3:0 в другия..

публикувано на 22.06.21 в 08:06

Белгия с трета победа

Белгия се п оздрави с трета поредна победа в група “В” на Евро 2020. Те се наложиха 2:0 над Финландия. Така си гарантираха първото място в групата. Успехът за белгийците дойде след автогол на вратаря Лукаш Храдецки в 74-ата минута. Гол реализира още Ромелу Лукаку в 81-ата минута. Белгия можеха да спечелят с доста по-изразителен резултат. Два мача има днес..

публикувано на 22.06.21 в 08:05