Първи медал за България на Олимпийските игри в Токио

Антоанета Костадинова

Антоанета Костадинова донесе сребърен медал за България в стрелба на 10 с въздушен пистолет. Това е трета Олимпиада за състезателката ни.

Костадинова завърши втора в дисциплината 10 метра въздушен пистолет от турнира по спортна стрелба.

Българката преодоля квалификациите с шести резултат, а във финала водеше до последния изстрел, но беше изпреварена от представителката на РОК Виталина Бацарашкина.

Рускинята събра общ сбор от 240,3 точки, което е олимпийски рекорд, и заслужи златния медал. Костадинова остана на 0,9 точки след нея, а трета се нареди китайката Рансин Дзян с 218,0 точки.

Другата ни представителка в дисциплината - Мария Гроздева, не успя да се класира за финала. Двукратната олимпийска шампионка зае 43-о място, а след надпреварата потвърди официално, че Игрите в Токио ще са последното състезание в славната й кариера.

За Антоанета Костадинова това е първи медал в третото й участие на Олимпийски игри. 35-годишната състезателка от Търговище има осмо място от Игрите в Рио де Жанейро през 2016 година и девето от Игрите в Лондон през 2012 година.

Георги Терзиев: Трябва да се замислим за играта си

Един от основните футболисти на Лудагорец Георгие Терзиев видимо не беше доволен от играта на отбора срещу Спартак Варна, мач за купата на страната. Лудогорец спечели след дузпа с 1-0, но и дузпата доста може да бъде оспорвана.

публикувано на 24.09.21 в 11:45

Станислав Генчев: Знаехме, че Спартак ще бъдат много нахъсани

Станислав Генчев водеше отборът на Лудогорец срещу Спартак Варна за купата на България. Треньорът на тима Дамбраускас е под карантина. Видимо недоволен беше Генчев от показаното от тима на шампионите и каза, че домакините от Варна са играли доста организирано в тази среща.

публикувано на 24.09.21 в 11:30

Васил Петров: Доволен съм от момчетата

Васил Петров е наставник на Спартак/Вн/, като вчера не успя да води отбора си срещу Лудогорец от турнира за купата на България поради наказание. След мача обаче треньорът сподели мнението си за срещата.

публикувано на 24.09.21 в 11:10

Жребий за купата на България, 1/8 финали

1/8-финалите за Купата на България: Левски – Септември (Симитли) Лудогорец – Локомотив (ГО)/Ботев (Враца) Левски (Крумовград) – Монтана Септември (София) – Етър Левски (Лом)/Локомотив (София) – Локомотив (Пловдив) Славия – Пирин (Благоевград) ЦСКА – София – Арда (Кърджали) Берое – Черно море Двубоите ще се играят на 26, 27 и 28 октомври, като..

публикувано на 24.09.21 в 10:52

България спечели домакинството на юбилейното европейско първенство по щанги през 2022 г.

България спечели домакинството на юбилейното европейското първенство по щанги за мъже и жени през следващата година. Това стана след решение на Изпълнителния борд на Европейската асоциация по вдигане на тежести, състояло се днес в Романиеми (Фин), ден преди началото на континеталния шампионат на младите. София ще приеме елита на Европа от 11 до 19 април..

публикувано на 24.09.21 в 10:50

Бихме Бахрейн на старта на Световното първенство

Националният волейболен отбор на България за младежи до 21 години стартира с победа на Световното първенство на което сме домакини заедно с Италия. Тимът ни със селекционер Найден Найденов надигра Бахрейн с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) в първия си в София. Утре (24 септември) играем срещу  Куба, които днес загубиха от  Полша с 1:3 гейма. Двубоят е отново..

публикувано на 24.09.21 в 10:49

Черноморец отказа участие

Отборът на Черноморец отказа участието в баскетболния турнир от Черноморските игри, който ще се проведе във Варна. Така тимовете остават три-Черно море Тича, Ямбол и Шумен. Надпреварата започва на 30 септември. Домакините търсят вариант с покана към друг отбор, но почти сигурно няма да стане.

публикувано на 24.09.21 в 10:47