Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Спечелихме виза за Европейското първенство

Автор:

Националният волейболен отбор на България за юноши до 18 години спечели Балканиадата в София. Тимът на Виктор Карагьозов надигра Гърция с 3:0 (25:14, 25:22, 25:22) в последния си мач. Тимът ни завърши с 3 победи, 1 загуба и 10 точки. Този успех ни дава право на участие на  Евроволей 2022. Финалите на което ще се играят през юли в Грузия.

Купата е за Левски

ЦСКА загуби финала в турнира за Купата на България след минимално поражение с 0:1 пред препълнените трибуни на Националния стадион "Васил Левски" и невероятна атмосфера. Двата отбора започнаха сковано пред екзалтираните фенове и рядко успяваха да стигнат до чисто голово положение. "Червените" опитаха няколко центрирания в наказателното поле, но..

публикувано на 15.05.22 в 21:16
Елвира Краснобаева

Гимнастичката Елвира Краснобаева с титла в многобоя при девойките на ДП по художествена гимнастика

Елвира Краснобаева спечели шампионската титла в многобоя при девойките старша възраст в категория "Елит". Представителката на клуб „Грация“ с треньор Райна Тошева събра сбор от четирите си съчетания 121.250 точки (30.850 точки -  обръч, 31.500 точки - топка, 29.100 точки - бухалки и 29.800 точки - лента) и се изкачи на най-високото стъпало на почетната..

публикувано на 15.05.22 в 13:33

България U15 отстъпи на Босна и Херцеговина

Юношеският национален отбор на България до 15 г. допусна минимална загуба с 0:1 от тима на Босна и Херцеговина във втория си двубой от група B на приятелския международен турнир „Влатко Маркович“ в Хърватия. Керим Алайбегович отбеляза единственото попадение в края на първото полувреме, а нашите момчета могат да съжаляват, че не се поздравиха поне с..

публикувано на 13.05.22 в 09:39

Федерацията премира с общо 25 000 лв. призьорите от Евро 2022

Българската федерация по джудо раздаде премии на обща стойност 25 000 лева на призьорите ни от европейското първенство в София. Пред родна публика Янислав Герчев спечели за трети път сребърен медал, а Марк Христов се окичи с бронз. След дълго отсъствието от татамито с престижното 7-мо място се върна Денислав Иванов. Награден бе и селекционерът на..

публикувано на 13.05.22 в 09:38

Балкан срази Левски

Балкан поведе в полуфиналната серия с Левск.и Тимът на Небойша Видич надигра след продължеие Левски с 80-74 след страхотен мач и невероятна атмосфера в „Арена Ботевград“. Вторият мач е в събота от 19:00 часа отново в Ботевград. Лвски започна с повече енергия мача и поведе с 8-2 в първите 5 минути. „Сините“ доминираха в борбата под коша, където овладяха..

публикувано на 13.05.22 в 09:37

Ансамбълът ни с втора по сила оценка в Пезаро

Интер спечели осма Купа на Италия след победа  с 4:2 над Ювентус. Двата тима играха 120 минути на Стадио „Олимпико“ в Рим пред  67 944 зрители. В продълженията Иван Перишич отново даде преднина на Интер с гол от дузпа в 98-ата минута след намесата на ВАР, като отново хърватинът оформи крайното 4:2 в 101-ата минута. Ювентус – Интер 2:4 0:1 Николо..

публикувано на 13.05.22 в 09:36

Андрей Кузманов: Организация и логистика за Световно първенство имаме, пари няма

В курортен комплекс Албена започна Световната купа по модерен петобой за мъже и жени. След две световни купи в София, за първи път тази проява напуска столицата и идва край морето. Още информация по темата от Андрей Кузманов, дългогодишен председател на българска федерация модерен петобой, служебен министър на спорта, а сега делегат на..

публикувано на 12.05.22 в 11:05