Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Балкан срази Левски

Автор:

Балкан поведе в полуфиналната серия с Левск.и Тимът на Небойша Видич надигра след продължеие Левски с 80-74 след страхотен мач и невероятна атмосфера в „Арена Ботевград“. Вторият мач е в събота от 19:00 часа отново в Ботевград.

Лвски започна с повече енергия мача и поведе с 8-2 в първите 5 минути. „Сините“ доминираха в борбата под коша, където овладяха 9 борби в първите 4 минути, 4 от които в нападение и вкараха всички точки от втори шанс, които имаха. Балкан имаше един кош от игра за това време. Последва таймаут за Видич, а след него Митко Димитров и Крис Минков спряха негативната серия за Балкан. Тимът от Ботевград отговори със серия  7-2 в ответните 3 минути и свали на една точка пасива си при 9-10. Чавдар Костов спря подема на Балкан, но до първия период нашите задържаха малка разлика от 3 точки. Левски поведе отново за кратко с 6 точки след тройка на Асен Великов, но малко след това Уошингтън я върна и доближи „зелените“ само на точка при 18-19. Ударна тройка на Митко Димитров попари „сините“ и даде за първи път от началото на мача предимство на Балклан – 21-19. Кош и фаул на Литъл обаче веднаха обърнаха резултата. Уошингтън вкара втора поредна тройка за 24-22, но Венци Петков отвърна два пъти поред на пробив, за да върне аванса на своите. Балкан се бореше със зъби и нокти за всяка топка и възстанови крехкия си аванс след два фаула на Дерик Маркс за 29-28. След това обаче домакините допуснаха две поредни грешки в атака, а Литъл изравни след фаул за 29-29.  Последва таймаут, след който двамата играчи с име Крис в Балкан вкараха и направиха за първи път преднината на „зелените“ 5 точки при 34-29.

Левски се доближи отново на една, но Крис Минков вкара и качи на 3. Кош в последните секунди на Чавдар Костов смъкна разликата на 1 точка на полувремето – 36-35. Балкан имаше точки предимство от линията за три точки ,където бе  6/18,  докато гостите имаха 1/7. Те обаче имаха повече точки в полето  14/32 срещу 8/12 за Балкан. Левски имаше и 10 борби повече на почивката – 15-25. Двата тима играеха доста чисто като имаха едва по 4 грешки първото полувреме.

Второто полувреме започна слабо за Балкан. Левски вкара две тройки и направи тежка серия 12-2, за да поведе за първи път с 9 точки в мача – 38-47. Балкан имаше един кош в първите 5 минути. Небойша Видич взе таймаут, но нищо не се промени след него. Балкан не успяваше да осъществи атаките си, докато Марио Литъл държеше Левски в мача. В края на третия период Амад Рори вкара важна тройка, която бе първият за него кош в мача досега. С него той свали пасив до 6 точки при – 43-49.  Малко преди края на частта Уошингтън натрупа четири фаула, а двата тима започнаха последния период със 7 предимство за гостите от София – 49-56. Йордан Минчев вкара две важни тройки и качи на 10 аванса на своите при 51-61. Левски допусна две грешки в атака, от които Балкан се възползва., но запази аванс около 7,8 точки. Крис Минков излезе за пет фаула 4 минути преди края.  Левски изпусна доста възможности в този момент да  качи, а Крисчън Джоунс държеше Балкан в мача и намали  отново до 5 – 60-65. След него и Уош вкара за 62-65 малко повече от 2 минути преди края. Балкан направи серия 7-3.

Двата тима влязоха в последната минута отново при разлика от 3 точки.

Марио Литъл изпусна два фаула в ключов момент в края, а Амад Рори вдигна уникалната публика в „Арена Ботевград“ на крака след тройка за 67-67. След това Джош Паркър пропусна. Балкан имаше шанс да спечели в последните секунди, но Крисчън Джоунс и Рори бяха спрени и мачът отиде в продължение.

Два поредни коша на Рори дадоха предимство от 4 точки за Балкан в средата на допълнителното време – 73-69. Домакинът направи серия 6-2, а Йордан Минчев беше оставен сам на тройката и вкара за 73-72. Уошингтън върна коша, за да възстанови предимство от 3 на „зелените“ 75-72 . Крисчън Джоунс вкара три фаула, за да даде предимство от 6 точки 27.8 секунди преди края обстановката в „Арена Ботевград“ вреше и кипеше. Последва таймаут, след който Костов вкара за по-малко от 2 секунди за 78-74.

Крисчън Джоунс бе в основата за успеха и вкара 21 точки, а 17 Дивошн Уошингтън. 12 имаше Амад Рори, а 11 Крис Минков.

Григор Димитров

Димитров с експресна победа на старта на Ролан Гарос

Григор Димитров започна по отличен начин участието си на Откритото първенство на Франция, след като разби американеца Маркос Гирон с 6-1, 6-1, 6-1 в мач от първия кръг на турнира. Преди година двамата отново се срещнаха в двубой от откриващия кръг на Ролан Гарос, като тогава Димитров дръпна с два сета, но след това бе спрян от контузия в гърба..

публикувано на 22.05.22 в 14:48
Четвъртото издание на ветроходната регата за крейсерски яхти Kaliakria Cup се провежда в Балчишкия залив.

Международната регата "Балчик" стартира днес

В навечерието на празника на Балчик 24 май в града по традиция се провежда международна регата със същото име. Класовете са: Оптимист, Илка 4, Илка 6, Кадет и 420.  За нея се очакват състезатели от България, Румъния и Украйна.  Според предварителната програма първият старт ще бъде даден в неделя от 13,00 часа , а в понеделник - 23 май - от..

публикувано на 22.05.22 в 08:26

Varna Channel Cup продължава днес с гонка канал - езеро

Най-зрелищното морско спортно събитие Varna Channel Cup и по-конкретно гонката канал-езеро ще се проведе днес. 40-сет яхти ще преминат през погледа на варненци и гости на града в неделя от брега на "Аспарухово" и   пешеходната  зона на Морска гара. В понеделник, на 23 май красивите яхти ще преминат отново от вълнолома и на 24 май от 10:00 в чест..

публикувано на 22.05.22 в 08:24

Стартира регата „Варна ченъл къп“

Около 300 участници, 40 екипажа ще си оспорват призовите места на тазгодишното издание на ветроходната регата „Варна ченъл къп“. На практика регатата стартира днес с Про-Ам гонка. Лодките излязоха във варненския залив за първия си макар и неофициален старт. Утре, неделя 22-ри май, ще се проведе най-зрелищната гонка в регата  Varna Channel Cup. Осмото..

публикувано на 21.05.22 в 15:24
Реал (Мадрид)

Реал Мадрид приключи сезона с равенство срещу Бетис

Реал (Мадрид) и Бетис завършиха наравно 0:0 в двубой от 38-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Сантиаго Бернабеу". "Белия балет" си осигури титлата още преди няколко кръга и днес получи трофея след атрактивен двубой, в който обаче не се стигна до голове. Това бе последен мач за Марсело и..

публикувано на 21.05.22 в 09:50

Аржентинец спря Кузманов от основната схема на „Ролан Гарос“

Димитър Кузманов загуби в третия последен кръг от квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис. Българинът отстъпи в изключително оспорван мач с 4-6, 6-3, 4-6 на Сантяго Родригес Таверна от Аржентина. Срещата продължи 2 часа и 19 минути. Преди този мач Мико елиминира №121 в света Марк-Андреа Хюслер от Швейцария и № 153 Флавио..

публикувано на 20.05.22 в 08:02

ЦСКА и Ботев (Пд) завършиха наравно

ЦСКА и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, игран на стадион „Българска армия“. Възпитаниците на Алън Пардю започнаха изключително активно и още в 3-ата минута пропуснаха златен шанс да поведат в резултата – Георги Йомов остана непокрит в наказателното поле и шутира отлично, но топката разтресе напречната..