Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Балкан загуби от Опава като гост във ФИБА Къп

Автор:

Балкан загуби от Опава като гост във ФИБА Къп с 69:89. Това е втора загуба за българските шампиони в турнира.
Ботевградчани изиграха слаби първа и трета четвърт и като цяло не успяха да се противопоставят на съперника си.
Калвин Годфри бе най-резултатен с 18 точки (9 борби), 13 вкара Мануел Суарез (8 борби). Христо Захариев завърши с 10 точки, а с 9 и 8 асистенции завърши Павлин Иванов.
В последния мач от груповата фаза Балкан гостува на Керавнос.

Миодраг Йешич е загинал в катастрофа

Бившият треньор на ЦСКА Миодраг Йешич е загинал в автомобилна катастрофа , съобщават сръбските медии, предаде БГНЕС. Според информациите, той е починал в инцидент на пътя Рума – Ярак в родината си. Трагичният инцидент е станал на прав участък на пътя, като все още не са ясни причините за катастрофата. Автомобилът, в който Йешич се е возил сам, се е..

публикувано на 08.12.22 в 15:13
Григор Димитров спечели лесно на старта на US Open.

Григор Димитров ще участва на демостративен турнир в Саудитска Арабия

Григор Димитров ще участна на демонстративен турнир в Саудитска Арабия, който ще се проведе от 8 до 10 декември. Вчера първата ни ракета посети местните исторически забележителности в компанията на Матео Беретини и Доминик Тийм, след което се появи и на официалната гала вечеря, организирана за участниците. Няколко часа по-рано Димитров пристигна в..

публикувано на 07.12.22 в 19:07

Николина Янкова: Опитваме да възродим женския хандбал във Варна

Във времето за спорт на празничния ден ни гостува Николина Янкова. Тя е президент на младия варненски клуб по хандбал "Хера". Млад, защото е наскоро създаден и защото работи с момичета до 16-годишна възраст. Основан почти случайно "Хера" вече натрупа доста успехи в шампионатите при подрастващите. За интересното начало на клуба и неговата мисия..

обновено на 06.12.22 в 14:11

Кикбоксьор стана №1 на Варна за октомври-2022 г.

Състезателят по кик бокс на клуб  „Вокил“-Варна  Виктор Ненков. Той спечели  бронзов медал от Световно първенство при кадетите  на лоу кик в Италия в категория до  60 кг, юноши младша възраст. Негов треньор е Галин Димов, президент на Българска конфедерация по кик бокс и муай тай. За отбор на Варна за месец октомври категорично бе определен ТК „Черно..

публикувано на 06.12.22 в 11:30
Волейбол

Волейболистите от "Черно море" - с поредна победа

Волейболистите на "Черно море" записаха четвърта победа в efbet Супер Волей. Воденият от Пламен Христов тим надигра изненадващо "Левски" с 3:0 в деветия кръг в зала "Христо Борисов". "Моряците" прекъснаха серия от три загуби. Най-резултатен бе Симеон Димитров с 15 точки. С 13 точки завърши Мартин Павлов. "Черно море" е осми в класирането с 10 точки.

публикувано на 05.12.22 в 08:53

Ветераните от "Спартак" спечелиха 16-ия турнир в памет на Георги Димитров-Червения

Ветераните на "Спартак" спечелиха 16-ото издание на турнир в памет на Георги Димитров-Червения. Водени от Пламен Казаков и неговия помощник Пламен Михов, спартаклии биха първия тим на "Черно море" с 3:1, а във финала надиграха "Белослав" с 3:0 в зала „Черно море“.

публикувано на 05.12.22 в 08:50

Черно море е на 1/4-финал след феноменален последен мач на Курьор

Черно море се класира за 1/4-финал в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като „моряците“ надиграха тима на Локомотив Пловдив с 3:1 на стадион „Тича“ във Варна. Гостите поведоха в резултата през първата част, но феноменален Матиас Курьор донесе победата на своите с два гола за пълния обрат. Това бе последен мач за Курьор с екипа на Черно..

публикувано на 03.12.22 в 17:58