Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

„Берое“ с равенство срещу полския „Подбескидже“

Автор:

„Берое“ завърши при резултат 1:1 в третата си контрола в Турция срещу  „Подбескидже“. Поляците откриха преди почивката чрез Гоку, а Васил Василев изравни през второто полувреме.

Спас Георгиев нанесе удар в 7-ата минута, но вратарят на поляците спаси.

Есекиел Бонифацио стреля от фал в 17-ата минута, но право в ръцете на Иван Караджов.

Подбескидже поведе в резултата с гол в 19-ата минута. Роман Гоку направи двойно подаване със свой съотборник, след което излезе на удобна позиция в наказателното поле на Берое и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Иван Караджов.

Четири минути по-късно Денислав Станчев излезе на добра позиция в наказателното поле на поляците, но ударът му бе отразен от Матвей Игонен.

В 35-ата минута Симеон Мечев центрира от фал в наказателното поле на Подбескидже, където Педро Енрике се размина с топката на сантиметри и тя излезе в аут.

Пред Тонислав Йорданов се откри добра възможност в наказателното поле на Подбескидже в 42-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Спас Георгиев  отправи много хубав далечен удар в 66-та минута, който бе отразен от вратаря на полския отбор. След това Тонислав Йорданов подаде към Калоян Кръстев, който бе на отлична позиция, но ударът му бе спасен.

В 74-ата минута Яното стреля от фал, но в ръцете на Караджов.

Три минути по-късно Серкан Юсеин отправи далечен удар, но над напречната греда в аут.

Берое успя да изравни резултата в 79-ата минута. Васил Василев се възползва от груба грешка на вратаря на Подбескидже и направи резултата 1:1.

Следващата контрола на Берое е на 27 януари срещу Македония Гьорче Петров.

Варна ДКС стартира пролетния дял срещу ЦСКА

След дълга пауза с двубоите от 8-ия кръг на редовния сезон се подновява първенството в женската волейболна Демакс лига. В една от най-интересните срещи отбора на Варна ДКС приема в зала Младост тази събота, от 16 часа, състава на ЦСКА от който загуби на старта на шампионата с 0-3 гейма. Подмладеният варненски тим тренира усилено в морската..

публикувано на 27.01.23 в 17:59

Милена Тодорова девета в спринта на европейското по биатлон

Милена Тодорова се класира девета в спринта на продължаващото в швейцарския зимен център Ленцерхайде европейско първенство по биатлон за мъже и жени. На 7.5 км два пропуска от положение прав лишиха българката от сигурен медал. Без грешка на първия рубеж Милена влезе с трето време на последната стрелба, но там не можа да задържи отличната си позиция и..

публикувано на 27.01.23 в 17:57

Трети медал за България на олимпийския фестивал в Италия

Младите български лъвчета спечелиха трети медал на продължаващия в Италия олимпийски зимен европейски фестивал. В отборния бордъркрос Андреа Коцинова и Иван Иванов отвоюваха бронз. Във финала нашите отстъпиха единствено пред двата тима на Франция. Дотогава Андреа и Иван имаха само победи по пътя към големия финал. Другата ни двойка – Мартин Костов и..

публикувано на 27.01.23 в 17:55

Владо Илиев остана остана 10-ти

Владимир се нареди 10-и в спринта на продължаващото в швейцарския зимен център Ленцерхайде Европейско първенство по биатлон за мъже и жени. С по един пропуск на двете стрелби Илиев финишира на 1.06 мин. от победителя Ерленд Бьонтегард от Норвегия. Благой Тодев също намери място в преследването утре с 49-то място (2).

публикувано на 27.01.23 в 17:52

Регионален турнир за 15-годишните ватерполисти, Варна

Интересен турнир по водна топка ще има в края на седмицата във Варна. Съставът на КПС Варна: 1. Дилян Колев 2. Георги Владимиров 3. Виктор Михайлов 4. Ники Цветков 5. Кристиян Желязков 6. Кристиян Георгиев 7. Даниел Друмев 8. Денислав Русев 9. Марин Енчев 10. Йордан Йовчев 11. Кристиян Йовчев 12. Калоян Драганов 13. Георги Венов 14. Стилян Драганов 15...

публикувано на 27.01.23 в 10:50

Футболистите на Спартак/Вн/ тренират в отлична кондиция и настроение

Футболистите на Спартак продължават тренировъчния си лагер в Алания, Турция. След вчерашния успех на „соколите” в проверката с косовския „Малишева”, възпитаниците на Димитър Димитров проведоха тренировка на терена до хотела, където са отседнали. Всички футболисти са в добро здраве и има необходимото настроение в отбора. Припомняме, че следващия..

публикувано на 27.01.23 в 10:48

Шиникова с трета победа в Съндерланд

Националката на България Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на основната схема на турнира на твърда настилка в Съндерланд (Великобритания) с награден фонд от 60 хиляди долара. Българката победи 6:1, 7:5 представителката на домакините Даниел Дейли. Срещата продължи 86 минути. Шиникова спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет. Във..

публикувано на 27.01.23 в 10:46