Сигнали, интересни истории, видео, репортажи от Вас, нашите репортери във всяка точка от страната и света.
Пишете ни за всичко, което Ви вълнува! Добавете го в рубриката "Вашата история по БНР".
Нашите репортери ще го разкажат в ефира на БНР и ще го покажат на сайта ни и в социалните мрежи.
„Установили сме, че тръбите не се почистват, става затлачване, оттам връща в домовете. 90% от гражданите на Средец към тази битова канализация са включили и дъждовните води. Финансирането е само за битова канализация... В петте години на гаранция проектът подлежи на мониторинг от страна на Министерството на околната среда и водите. Спрямо заданието проектът е изпълнен“. Това каза пред БНР инж. Живка Маврова, която осъществява инвеститорски контрол в Общината, и каза, че след почистването на тръбите от наноси проблем вече няма.
Преди два дни програма „Хоризонт“ излъчи репортаж по слушателски сигнал, според който след проекта за 11 млн. лева, финансиран от ОП „Околна среда“ за доизграждане на канализацията в Средец, къщите в най-ниската част на града се наводняват при всеки по-обилен дъжд. От шахтите на улиците вместо дъждовна се излива фекална вода. Проблемът продължава вече шест години.
Улица „Петко Д. Петков“ се намира в най-ниската част на населеното място. Първото наводнение на улицата става 20 дни след полагането на канализационните тръби.
ВиК стопанисва мрежата и от там казаха, че не е редно те да правят ремонт на един за тях неуспешно реализиран проект. Димитър Гюров от пресслужбата на дружеството:
„При нас няма нито една подадена жалба. Проектът не е наш, фирмата изпълнител трябва да поеме ремонта. Ние си вършим нашата работа“.
От МОСВ определят жалбите на хората като неправилни, необосновани и некореспондиращи с реалните факти.
Иван Узунов, който от години сигнализира за проблемите на улица „Петко Д. Петков“:
„Проблемът не е заради затлачени от наноси тръби, а заради непроектиран правилно проект“.
Граждани, живеещи в КК “Чайка“ излязоха на пореден протест, провокиран от лошото състояние на пътната инфраструктура в района. Разкопаването на улиците и неефективното изпълнение на част от проекта на Община Варна и изпълнител ВиК - Варна води до попадания на пътната настилка, прахоляк, който живеещите дишат всеки ден в продължение на три години и..
Територията на бившия горски разсадник във Варна се е превърнала в огромно сметище. За това ни сигнализираха граждани, живеещи и работещи в района. С фоторепортера Румен Сарандев решихме да проверим каква е ситуацията там. Още на входа на някогашния красив парк с богата растителност, се натъкнахме на огромна камара с боклуци. След..
Правоспособните шофьор и с инвалидност от Варна и региона практически не могат да подновят изтичащите си свидетелства за управление на моторно превозно средство (МПС) . Сигнал за това получихме в реакцията, но за проблема потвърдиха и от М инист ерството на транспорта, информационните технологии и..
В рубриката „Искам думата“ на Радио Благоевград жителите и кметският наместник на благоевградското село Зелен дол представиха един дългогодишен проблем, пред който са поставени през летните месеци, а именно воден режим. Към този нерешен проблем в селото хората се оплакват и от „лошо захранване“ на електрическата мрежа т.е. постоянно падане на..
Дигиталното културно наследство на Пловдив - възстановено в мрежата, но не напълно Преди 2 месеца в разследване на Радио Пловдив за първи път заместник кметът Пламен Панов обяви причината за отсъствието на дигиталното културно-исторически наследство на Пловдив в интернет с думите: „Сървърното пространство беше препълнено и вследствие на..
Един документ, издаден от администрацията на Община Русе, предизвика буря от емоции в социалната мрежа Фейсбук. В графата за семейно положение на клиент, служителка от отдел "Гражданско състояние" е написала "разведен", но с латински букви - RAZVEDEN. Историята стана известна благодарение на Искрен Гецов, който повече от 20 години се занимава с..
От лятото платформата за дигиталното културно наследство на Пловдив отсъства от Интернет. Този сигнал получихме в новата ни радио-рубрика "Вашата история по БНР". Изпрати го проф. Вера Бонева, преподавател по история на България и музеология в Университета по библиотекознание и информационни технологии в София. Тръгвайки по следите му с..
Заради пандемията от коронавирус екскурзоводите нямат възможност да практикуват професията си. На 1-ви септември, току-що встъпила в длъжност, вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова обеща да се намери механизъм за подпомагане от страна на държавата на екскурзоводите в България. "За съжаление, три месеца по-късно самото министерство все още..
Слушатели на програма „Хоризонт“ сигнализираха, че двете пещери „Васил Левски“ и Табашката пещера край Ловеч са неподдържани и затворени за посетители, достъпът до тях е труден, а екопътеката, която води към тях, е занемарена и труднопроходима. От Община – Ловеч подчертаха, че обектите са собственост на Министерството на земеделието,..
Боклуци, натрупани около контейнерите за смет, разбити алеи, обрасли гробове и счупени надгробни плочи. За такава гледка в един от столичните гробищни паркове сигнализира слушател на програма „Хоризонт“. Защо все още подобни гледки са възможни в софийските гробища и могат ли те наистина да се превърнат в паркове? Големият проблем на..