Пилот от Враца е първи на дрифт в Сърбия

Снимка: Жоро Александров

Врачанският пилот Силвио Гоцев спечели първо място във 2-ия кръг на шампионата по дрифт на Сърбия.Стартовете се проведоха през уикенда край град Валево.

След второто място в родния шампионат от преди няколко седмици в Пловдив, врачанинът Силвио Гоцев се развихри на пистата в западната ни съседка. Без да губи време пилотът от града под Околчица победи конкуренцията още на квалификациите като оглави класирането с 93.6 точки. Постижението на Гоцев се оказа възлово за крайното класиране, тъй като над Валево заваля проливен дъжд, който принуди организаторите да прекратят надпреварата и да изготвят класирането на базата на постигнатите в квалификациите резултати.

Успехът в Сърбия е пореден за младия и талантлив пилот от Враца Дрифт Тим, който рядко пропуска подиума във всяко състезание, в което участва.

Талант от школата на "Монтана" се наложи в мъжкия отбор

Халфът Стефан Каменов за втори пореден мач излиза титуляр за "Монтана". Юношата на клуба направи отлично впечатление с играта си при гостуването на "Нефтохимик" и на стадион “Огоста” срещу "Хебър"/Пазарджик/. Наставникът Венци Иванов е доволен от показаното от младока: "Можем да го поздравим за усилията които влага. Той е сериозно момче. Ние..

публикувано на 25.02.20 в 13:52

Четири медала за самбистите от Монтана

С четири медала се завърнаха самбистите на "Слава 83"/Монтана/ от Държавния личен и отборен шампионат при 20 годишните. Състезанието се проведе в зала "Локомотив" в столичния квартал "Надежда". Дебора Георгиева стана шампионка в категория 48 килограма. Вицешампионка на 68 килограма е Памела Симеонова . На 64 килограма Здравка Танова..

публикувано на 25.02.20 в 13:42

15 медала за сумисти от Бяла Слатина

Сумисти от Бяла Слатина спечелиха 5 титли и общо 15 медала от републиканското първенство, което се проведе в неделя в София. Възпитаниците на Сумо клуб Чавдар бяха убедителни в залата на НСА, където се проведоха схватките. Републикански шампиони в своите категории станаха Ивайло Ганчев /14 г./, Борислав Борисов и Денис Рушидов /16 г. и Симеон..

публикувано на 25.02.20 в 08:20

Медали за борци от Враца и Селановци

Борци от Враца и оряховското село Селановци се отчетоха с медали от държавното лично първенство за деца в класическия стил, което премина в Сливен. Калоян Иванов от "Ботев 93" зарадва треньора Юлиян Димитров с титлата при 30-килограмовите, след като тръшна във финала Станислав Димитров от спортен клуб "Стоян Николов" /Златица/. Съотборникът му..

публикувано на 24.02.20 в 15:05

Врачански стрелци спечелиха състезание

Стрелци от Враца показаха най-точен мерник по време на проведено в края на миналата седмица състезание по стрелба с пистолет. Надпреварата беше квалификация във Втора зона, в която участваха представители на МВР от дирекциите във Видин, Монтана и Враца. В индивидуалната надпревара при мъжете първите места спечелиха състезателите на СК..

публикувано на 24.02.20 в 10:05

Видински боец се пусна успешно и в джу джицу

Видинският състезател по смесени бойни изкуства Емил Николов се върна в състезателната зала след дълго отсъствие, като се пусна в нов за него спорт- Бразилско джу джицу. На силния турнир в столицата "EEBJJF Sofia Open", въпреки липсата на опит в този стил, Емо спечели златния медал в своята категория до 62 килограма. Видинчанинът реши да провери..

публикувано на 24.02.20 в 09:35

Още шест медала за самбистите от "Бъдин"

Още шест медала спечелиха състезателите на видинския клуб "Бъдин"- Самбо и Джудо. Възпитаниците на Габриела Кирилова участваха в Държавния лично отборен шампионат по самбо за младежи и девойки до 20 години. Видинските самбисти се пребориха за 2 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала. Шампиони в своите категории са Ива Иванова и Цветомир Иванов, сребърен..

публикувано на 24.02.20 в 09:05