Футболистите на Ботев /Враца/ получиха ваканция от един ден

Футболистите на Ботев получиха неочаквана ваканция от 1 ден и ще разпуснат със семействата си през днешния ден /петък/. Решението на наставника Сашо Ангелов е изненадало приятно играчите, на които в понеделник им предстои тежко домакинство срещу Етър. За да може да се концентрират преди мача с „болярите“, треньорът пусна футболистите си в почивка до събота, когато отново ги събира. Очаква се в съботния ден тренировките да бъдат подновени, а в неделя играчите да заминат на лагер във Вършец, каквато е практиката преди всеки мач у дома.

Георги Кабаков ще свири мача между Ботев и Етър, който е от програмата на 7-ия кръг в родния елит. Ще му помагат Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Четвърти съдия е Владимир Вълков, а съдийски наблюдател ще бъде Деница Крумова.

Двубоят във Враца е в понеделник от 20:30 ч. Срещите между двата съперника винаги са предизвиквали по-голям интерес сред феновете на двата тима, независимо на какво ниво са се сблъсквали.

"Болярите" имат актив от 5 точки и заемат 11-то място във временното класиране, врачани са също с 5 точки, но са 13-и в подреждането.

In memoriam: Почина старши треньорът на ФК "Монтана" Никола Спасов

Старши треньорът на Монтана Никола Спасов почина тази сутрин. На 61 години Адмирала не успя да пребори коронавируса. Скръбната вест съобщиха от стадион "Огоста”. Ръководството на ФК "Монтана" изказва съболезнования на семейството на Никола Спасов. "Загубих един голям приятел и треньор. Новината за смъртта на Никола Спасов ни шокира",..

обновено на 23.11.20 в 17:29
ОФК

Резултати от Междуобластната група U19

Седма победа в първенството по футбол в Зона "Враца" постигнаха юношите старша възраст на ОФК "Локомотив" /Мездра/ . В среща от 9-ия кръг на шампионата момчетата на треньора Владимир Найденов победиха като гости своите връстници от ПОФК "Ботев" /Враца/ с 1:2 (на полувремето 0:1). Попаденията за локомотивци отбелязаха капитанът на отбора Росен..

публикувано на 23.11.20 в 14:45

Веселинов блести за Левски с гол–шедьовър

Гол със задна ножица на Александър Веселинов довърши Локомотив /Дряново/ за победата с 3:1 на Левски /Лом/, като гост. Срещата бе от 16-ия кръг на Северозападната трета лига. В 72-та минута юношата на Монтана изненада вратаря Христо Христов и прати топката в сглобката на горния десен ъгъл на вратата на Локомотив. Срещата започна лошо за..

публикувано на 22.11.20 в 17:47

"Ботев" падна от "Черно море" във Варна

Врачанският Ботев не успя да сложи край на негативната си серия срещу Черно море и загуби с 1:2 гостуването си на стадион „Тича“. Попадение на Матиас Курьор в 79-та мин. даде трите точки за „моряците“. Първата опасност за гол се яви в 16-ата минута. Файсел Касми стреля към вратата на Христо Митов, но стражът на Ботев изби. Това доведе до..

публикувано на 22.11.20 в 14:54

35 гола в 5 мача във Врачанско

Голов порой беляза съботните срещи от поредния кръг в областната група по футбол във Врачанско. В 5 от мачовете паднаха цели 35 попадения, което прави средно по 7 гола на мач. Тон за това даде лидерът Ботев /Криводол/, който изпрати Торпедо 2004 към Борован с 13 топки в мрежата, а срещата завърши 13:1. Гостите завършиха мача с двама души..

публикувано на 22.11.20 в 14:15

БК Монтана победи с 88 точки разлика Академик (СНИМКИ)

Баскетболистките на Монтана спечелиха със 136:48 точки срещу Академик /Пловдив/ в среща от 5-ия кръг на женското първенство. Така в рамките на четири дни момичетата на треньора Стефан Михайлов взеха две победи над младия тим на пловдивчанки, като гост и домакин .   В зала „Младост” монтанчанки доминираха по всички показатели, като най-..

публикувано на 22.11.20 в 14:08

Шурданица с обрат в Бойчиновци, Вихър тресна Миньоро

Шурданица /Георги Дамяново/ и Вихър /Николово/ взеха победи, като гости в отложени срещи от четвърта монтанска футболна дивизия. По-труден се оказа успеха с 3:2 на тима на Шурданица на стадиона в Бойчиновци. В 17-та минута Мирослав Димитров – Мичко прати топката в далечния ъгъл на вратата на Лени Петров и изведе напред бойчиновчани. В 52-та..

публикувано на 22.11.20 в 14:01