Драматичен успех за "Монтана" в Адриатическата лига

Пета победа за Монтана в Адриатическата лига по баскетбол
Снимка: Тони Тончев, BGbasket

Баскетболистките на Монтана взеха драматична победа в Адриатическата лига. Шампионките на треньора Стефан Михайлов се наложиха с 68:66 точки при гостуването си на Партизан /Белград/ в среща от 6-ия кръг. Успехът дойде в последните минути.

Мачът започна с превес на Монтана. През втората четвърт водачеството се сменяше. Партизан се възползва от грешките на българките в подкошието и на почивката сръбкините водеха с 1 точка – 35:34. След серия от 9:0 домакинките взеха аванс, но в края на третия период Монтана стигна до обрат. При равенство 53:53 точки започнаха заключителните 10 минути. Монтанчанки водеха в резултата с малка преднина, която успяха да задържат до края за победата с 68:66.

Димана Макариева бе най-резултатна за Монтана с 16 точки, 15 добави РадостинаДимитрова. С 11 завърши Тина Требец, а Христина Иванова се отчете с 10. За Партизан Милица Митрович наниза 18 точки.

Монтана вече има пет победи и една загуба. В следващия кръг е българското дерби с Берое /Стара Загора/. Срещата в зала „Младост” е на 27 ноември.

Днес, от 16 часа, Монтана гостува на НСА, в мач от шампионата на страната. След това има прекъсване за националния отбор.

Заради COVID- 19 отложиха мач на детски отбори

Срещата между децата на Прециз и Вълчедръм от предстоящия кръг на футбол 9 е отложена. Причина за това е огнището на коронавирус в Дома за хора със зрителни увреждания във Вълчедръм, уточняват от ОС на БФС в Монтана. Заради много болни в отбора на Пъстренец, детският тим от Долно Белотинци няма да пътува за мач в Якимово.

публикувано на 23.10.20 в 16:30

Раликрос "Видин 2020" ще се проведе през почивните дни

Тази събота и неделя ще се проведе състезанието по раликрос "Видин 2020". 39 са подадените заявки към момента за автомобилното шоу, което ще се проведе на летището до село Иново, каза Иван Иванов от видинския "Жико-моторспорт": "През този уикенд ни очаква едно автомобилно шоу. Имаме подадени 39 заявки, което е рекорд за България. За..

публикувано на 23.10.20 в 16:17

Николай Йорданов е главен съдия на мача Монтана – Лудогорец /Разград/

Николай Йорданов бе назначен за главен съдия на мача Монтана – Лудогорец /Разград/. Срещата от 10-ия кръг на елита е в неделя от 20.15 минути. Помощници на Йорданов ще са Димитър Русев и Драгомир Милев. Петър Кузев е четвърти съдия, а наблюдател е Константин Писков. Гостуването на Кариана на Литекс /Ловеч/ от 11-ия кръг на Втора лига е..

публикувано на 23.10.20 в 15:58

"Ботев" се класира напред за купата на България

Врачанският "Ботев" се класира за осминафиналите в турнира за футболната купа на страната, след като победи с 2:0 като гост "Надежда" от софийското село Доброславци. Елитният клуб бързо реши нещата в своя полза, като само в рамките на 4 минути преди почивката вкара два безответни гола. Юлиан Ненов, който започна като титуляр откри резултата..

публикувано на 22.10.20 в 17:50

Баскетболистките на "Монтана" с победа на старта на Адриатическата лига

Победа с 62:43 точки записаха баскетболистките на "Монтана" при гостуването си на "Партизан" Белград. Срещата бе от 2-ия кръг на Адриатическата лига при жените. За момичетата на треньора Стефан Михайлов тя бе първа, след като бе отложена тази с "Берое" Стара Загора, заради COVID-19 при монтанчанки. На 28 октомври в зала "Младост",  "Монтана" приема..

публикувано на 22.10.20 в 14:49

Волейболният "Монтана" е сред най- добрите в Суперлигата

С три от три победи волейболният "Монтана" е сред най-добрите в Суперлигата.   Момчетата на треньора Даниел Пеев взеха и трите си мача и спечелиха квалификационния турнир в зала "Младост”. Последният мач спечелиха с 3:0 гейма срещу столичния "Славия".  Младият тим на "Славия" показа характер и затрудни "Монтана" в първата част. До известна степен..

публикувано на 22.10.20 в 14:39

"Монтана" се класира на 1/8 финал за Купата на България

С гол в добавеното време "Монтана" отстрани с 2:1 при гостуването си "Извор" Горски извор в среща от 1/16 финала. Тони Тасев от фаул донесе успеха на монтанци. В 56-та минута от дузпа Николай Цветков- Демона изведе напред елитния тим. Аматьорите изравниха в 76-та след пробив по фланга. В 92-та минута с прецизен удар от над 30 метра Тасев класира..

публикувано на 22.10.20 в 14:27