"Ботев" Враца води тренировки, но чака падане на още забрани

Снимка: ПОФК "Ботев" Враца

Тренировките във врачанския Ботев се водят съобразно предписанията на здравния министър, гарантира старши-треньорът на елитния клуб Антони Здравков. Заради пандемията от коронавирус, играчите се готвят на групи от по 6-8 човека, което пречи на както на общофизическите, така и на тактическите занимания.

До подновяването на футболното първенство врачани ще се съобразяват с изискванията и няма да ги нарушават, обеща Здравков.

Засега е предвидена само една контрола - с ЦСКА в София, като през последните дни се появи разминаване на датата, на която ще се изиграе спарингът. Врачани знаят, че мачът им с "армейците" е на 30 май в събота, докато столичани натискат проверката да е ден по-късно.

До края на редовния сезон на Ботев му остават два мача - на 6 юни срещу съименника от Пловдив, като врачани са гости, и на 12 юни посрещат Царско село. След това отборът ще участва в баражи за запазване на елитния си статут.

"Ботев" е домакин в решителен мач

"Ботев" посреща "Дунав" днес в решителен мач за оставане в елита на България . Футболистите на Тони Здравков са домакини, а 3 дни по-късно гостуват на "Царско село" в София. Трите отбора са в една група, от която само победителят в крайното подреждане при срещите по системата "всеки срещу всеки" ще се отърве от баражите за оставане...

публикувано на 06.07.20 в 11:15

Академия Ботев завърши 2:2 в конторла

Академия Ботев /Враца/ завърши 2:2 в контрола като гост на третия в Северозападната трета лига Вихър /Славяново/. Врачани можеха и да победят, но нямаха късмет в няколко ситуации. Виктор Василев откри резултата в 25-та мин. за гостите, като преди това Пламен Първанов тресна гредата. В 46-та мин. Константин Генков изравни, но в 75-та мин...

публикувано на 06.07.20 в 10:56

Без победител завърши контролата между юношите на Монтана и Дреновец

Мачът на терена с изкуствена настилка в парк "Огоста" в Монтана приключи 1:1. До почивката гол не падна. В 55-та след неправомерно отсъдена засада гол на Антон Антонов от домакините бе отменен. 10 по-късно Антонов центрира и Емил Петров откри за монтанци. В 86-та мниута след контраатака Дреновец изравни за крайното 1:1.  Наставникът на..

публикувано на 05.07.20 в 17:25

Видинският клуб по самбо и джудо "Бъдин" с 4 медала и шампионска титла

Състезатели на видинския клуб "Бъдин" участваха в Държавния лично-отборен шампионат по самбо, който се проведе в Панагюрище. Състезателите завоюваха четири медала, от които шампионска титла на Иван Иванов на 100 кг., и 4 пети места. "Момчил Янев - втори, със сребърен медал в категория 100. Ради Радев- трето място в категория 57 кг. На..

публикувано на 05.07.20 в 17:20

Кариана допусна три гола в контрола

Загуба с 0:3 инкасира Кариана /Ерден/ в приятелска среща със Струмска слава /Радомир/. Контролата бе първа от лагера в Банско и се игра на стадион „Свети Петър”. Радомирчани вкараха два до почивката и един през втората част. В 12-та минута Аспарухов нацели гредата на ерданчани, а при добавката Борислав Николов откри резултата. След половин час игра..

публикувано на 05.07.20 в 17:15

"Ботев" и "Арда" завършиха 0:0

"Ботев" Враца и "Арда" не си вкараха гол и завършиха 0:0 в последния мач от редовния сезон на елитната футболна дивизия. Срещата, играна в петък във Враца, ще се запомни с три греди и куп пропуски пред двамата вратари. След равностойно начало и няколко опасности пред двете врати, които обаче не донесоха чисти положения, първата сериозна..

публикувано на 05.07.20 в 16:35

Още два медала за Видин от Държавното по самбо

Приключи Държавният лично-отборен шампионат по самбо за мъже и жени в Панагюрище. Това е първото състезание след обявяването на извънредното положение. Четири медала и титла при най-тежките спечелиха състезателите на видинския клуб "Борба, самбо, джудо" в първия ден на турнира. Димитър Милчев стана шампион в категория над 100 килограма. Бронзови..

публикувано на 05.07.20 в 16:26