Регистрираха нов боксов клуб в Монтана

Снимка: Любо Андреев

На Общо събрание на Българската федерация по бокс в редиците на олимпийската федерация бе приет първия по рода си в Монтана "Боксов клуб Спарта Монтана". След срещи с Красимир Инински президент на Българската федерация по бокс и вице президент на Българския олимпийски комитет с Доброслав Добрев треньор на "Кикбокс и Муай Тай Клуб Спарта Монтана" и Алекс Цветанов дългогодишен състезател на спортен клуб Спарта Монтана, бе регистриран новия спортен клуб. Така Алекс Цветанов се превърна в най -младия президент на спортен клуб в България.

На 23 септември първите състезатели от боксовия клуб от Монтана ще вземат участие в републиканското първенство за младежи в Петрич. До края на годината клубът ще участва и в републиканските първенства за юноши и ученици. Много скоро президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински ще посети спортната зала на клуба, за да се запознае с младите олимпийски надежди от Монтана, както и да даде съвети за бъдещето на спорта бокс в областния град.

"Локо" Мездра с домакинска победа над "Вихър" Славяново

Футболистите на "Локомотив" Мездра изиграха най-силния си домакински мач и победиха "Вихър" Славяново с 3:1. Така те отказаха гостите от плановете им да оглавят класирането.  Мачът в Мездра започна с ранен гол за домакините. Вкара го капитанът Браян Стоянов, който в 6-та мин. наказа грешка в защитата на гостите и отбеляза за 1:0 след асистенцията на..

публикувано на 19.10.20 в 08:55

"Ботев" изпусна победата в динамичен мач

Ботев и ЦСКА 1948 не успяха да си вкарат гол, а мачът от 9-ия кръг между двата тима, изигран пред около 500 зрители на стадиона във Враца завърши 0:0. Домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа, гъй като веднъж гредата, а след това и съдията им попречиха да  реализират във вратата на столичани. В 25-та мин. прехвърлящ удар на Том срещна..

публикувано на 18.10.20 в 17:40

Ерденчани остават на върха във Втора лига

Кариана направи 2:2 у дома с Добруджа /Добрич/ в среща от 10-ия кръг на Втора лига. Точката остави ерданчани на върха, след като преследвачът Локомотив /София/ почива. В 54-та секунда момчетата на треньора Веселин Великов откриха резултата. Евгени Игнатов – Бамзе центрира от корнер, с глава Боби Дамянов насочи топката, която бе отбита от..

публикувано на 18.10.20 в 15:55

Паритет в дербито на село Николово

Пъстрина 2012 и Вихър завършиха 0:0 в дербито на село Николово в четвърта монтанска футболна дивизия. До почивката вратарите на домакините и символичните гости – Петко Петков – Перуци и Даниел Младенов имаха по две по-сериозни ситуации. През втората част играта бе главно в центъра, без опасности пред вратите. Ето и останалите резултати от..

публикувано на 18.10.20 в 15:45

Убедителна победа за баскетболистките на "Монтана"

Баскетболистките на Монтана постигнаха очаквана победа над Шампион /София/ на старта на първенството при жените. Монтанчанки се наложиха с 89:39 точки над младия съперник. Интрига липсваше в мача в зала „Младост”, тъй като двата отбора са от различни класи. Срещата премина без напрежение и бе използвана от треньорите, за да пуснат в игра..

публикувано на 18.10.20 в 15:15

"Левски" Лом приема своя съименник от град Левски

Четвъртият във временното класиране на Северозападната трета лига "Левски" Лом посреща днес отбора на "Левски 2007" от град Левски.  Двубоят започва в 16.00 часа на градския стадион в Лом. Гостите до момента имат 10 изиграни мача и са на 11-то място във временното класиране с 2 победи, 5 равни и 3 загуби. Домакините, които до момента нямат загуба,..

публикувано на 18.10.20 в 08:37

Локо с труден домакински мач

В неделя от 16.00 часа, в среща от 11 кръг на Северозападната трета лига, ОФК "Локомотив" Мездра посреща "Вихър" Славяново. С актив от 24 точки и голова разлика 24:7 гостите делят 2/3 място с "Ботев II" Враца.  Мездренчани, с мач по- малко, са 12-ти с 11 точки и голова разлика 10:9. След победата с 4:0 като гости в Габрово в предния кръг,..

публикувано на 17.10.20 в 16:15