Миналогодишният шампион спечели Мемориал "Найден Войнов"

4
Снимка: ШК "Найден Войнов" Видин

На традиционния 21 турнир по шахмат Мемориал "Найден Войнов" във Видин, победител стана миналогодишния градски шампион Мирослав Милчев. В турнира по случай духовния празник на града тази година участие взеха 22 шахматисти, каза Ефтим Стефанов, председател на видинския клуб по шах "Найден Войнов":

"Този път малко по-малко от обикновеното, но пък между тях имаше доста младежи и подрастващи деца. Победителят на турнира е Мирослав Милчев, градския шампион на Видин за миналата година.  Той успя да спечели със 6 точки от 7 възможни. На второ и трето място се класираха Ивайло Тодоров и Илиян Илиев. От младите най-добре се представи Момчил Златомиров, следван от брат му Никола. Редица други младежи взеха награди. Проведе се  в залата на Общинския съвет. Продължаваме традицията. Всеки месец организираме шахматен турнир във Видин, на който е напълно безплатно участието. Следващия ще се проведе последната събота на месец ноември, който ще е в шахматната школа, в бизнесинкубатора във Видин."

Галерия

Халф си тръгна от "Ботев" Враца преди контрола

Халфът Владислав Узунов напусна Ботев, като играчът и футболният клуб са се разбрали да прекратят договора си по взаимно съгласие. Според информация от спортно-техническия щаб, полузащитникът не бил доволен от изиграните минути през есента и искал да бъде сигурен в статута си на твърд титуляр през пролетта. Разговорите между него и..

публикувано на 27.01.21 в 09:16

Монтана отстрани Левски за купата

Монтана се класира за финалния етап от турнира за купата на България по волейбол при мъжете. В зала „Огоста” момчетата на треньора Даниел Пеев отстраниха Левски с 3:1 гейма. Домакините играха без капитана си Радослав Попов, който очаква бебе. В хода на играта, пък Георги Елчинов се контузи. Монтана влезе по-уверено в мача и имаше..

публикувано на 27.01.21 в 09:12

Ремонти на стадиона във Враца

Монтираха стойката, върху която ще бъде поставено електронно табло на стадион "Христо Ботев" във Враца. Дву- тонната метална конструкция беше поставена с помощта на специализирана техника. Предстои подвързването ѝ с табло, което се намира в административната сграда, за да може да бъде командвано от разстояние. На стадион "Христо Ботев" във..

публикувано на 26.01.21 в 15:27

Левски 2020 /Лом/ с първа контрола

Лидерът в Северозападната трета лига "Левски 2020" /Лом/ ще изиграе първата си проверка от зимната подготовка в сряда. От 14 часа момчетата на треньора Благой Кръстанов ще гостуват на втородивизионния "Литекс" /Ловеч/. Към ломчани се присъедини и юношата на Монтана Кристиян Апостолов. През есента крилото бе преотстъпен на "Кариана" /Ерден/...

публикувано на 26.01.21 в 15:05

Иво Балабанов подобри рекорд в САЩ

Състезателят на СК "Атлет" (Мездра) Иво Балабанов подобри рекорда за мъже на 8 км крос кънтри ( при дебюта си в тази дисциплина) на  Калифорнийския баптистки университет в Лос Анджелис (CBU), САЩ, където той учи. В конкуренцията на 69 атлети от 7 щатски университета 23-годишният възпитаник на треньора Йоло Николов финишира втори, непосредствено след..

обновено на 26.01.21 в 14:54

Късен гол повали "Монтана"

Монтана загуби с 1:2 в Турция контролната си среща от сръбския Младост /Лучани/.  Съперникът откри резултата в 10-та минута след добре организирана атака. Монтана изравни в 70-та чрез Давид Кики, които бе изведен от Владимир Айтов.  След грешно отиграване на Айтов в 87-та минута Младост вкара победния си гол.  Наставникът на Монтана Атанас..

публикувано на 26.01.21 в 07:05

Монтана приема Левски в зала "Огоста"

Волейболистите на Монтана ще играят с Левски в зала "Огоста". Мачът от 3-ия кръг на турнира за купата на България е утре на 26 януари и започва в 17 часа. Причината за смяната на залите е, че в зала "Младост" има теч на покрива. В петък двата тима играха помежду си в София в отложена среща за Суперлигата. Двубоят бе спечелен от "сините" с 3:1..

публикувано на 25.01.21 в 12:07