"Ботев" падна от "Берое" в драма

Снимка: ALPORTAL.NET

Ботев /Враца/ загуби с 1:2 от Берое в срещата от 17-ия кръг на Първа лига, с който беше подновено футболното първенство в елита. Домакините не заслужаваха да загубят в мач, в който надиграха напълно противника, но не успяха да реализират възможностите си.

Тимът на Тони Здравков натисна противни и до 10-та мин. можеше да води с 3:0. Още във втората минута Христо Златински изведе Петър Атанасов, който от няколко метра уцели застаналия на голлинията бранител на гостите Илиас Хасани. Последва пропуск на новото попълнение Дориан Бабунски, а в 7-та и 8-та минути Даниел Генов би в аут, а шут на Атанасов беше париран от вратаря на гостите Ганев.

При първата си опасност гостите стигнаха до дузпа, изработена от Мартин Камбуров, който от бялата точка успя да промуши кълбото зад Красимир Костов за 0:1.

В 19-та мин. домакините се върнаха в мача, след като центриране на Генов по фланга беше продължено от Бабунски, а Мартин Николов с топовен шут под гредата дебютира с попадение за Ботев.

До края на първата част хегемонията на домакините беше тотална - в 28-та мин. удар с глава на Бабунски бе спрян от тялото на защитник, в 33-та мин. опасен шут на Генов мина на сантиметри от страничния стълб, а в 35-та мин. удар на Бабунски се отклони от ръката на Хасани на границата на пеналта, но реферът Волен Чинков не отсъди нищо.

След почивката врачани продължиха да пропускат пред вратата на гостите положение след положение. В 49-та мин. Генов излезе сам срешу Ганев след двойно с Атанасов, но стреля в тялото на вратаря. В 57-та мин. Костов спаси удар на Еривалдо.
В 69-та мин. Бабунски нацели страничната греда със страхотна задна ножица, Генов вкара отбитата топка в мрежата, но бе в засада. Канонадата продължи с изстрели на Атанасов, Генов и Бабунски. Гостите отвърнаха с шут на Камбуров, който бе избит от голлинията.

В 92-та мин. Камбуров, оставен свободен в пеналта, и със задна ножица вкара за крайното 1:2.

След мача наставникът на гостите Димитър Димитров призна, че врачани са били по-добрият отбор, а колегата му Тони Здравков се оплака само от лошия късмет пред гола.

Отложиха отново Левски и Локомотив (Мездра)

Левски 2020 /Лом/ и Локомотив /Мездра/ отново няма да се срещнат, за да определят първенеца на зона Велико Търново в турнира за купата на АФЛ. Мачът трябваше да се играе в сряда на неутрален терен в Чипровци. От ЗС на БФС във Велико Търново информирали, че срещата ще се играе в друг ден. Най-вероятно това ще стане следващата сряда, 21 април.

публикувано на 13.04.21 в 14:05

Контузените футболисти на Монтана подновиха занимания

Пропусналите гостуването на Лудогорец /Разград/ петима играчи на Монтана подновиха тренировки.  Заради травми наставникът Атанас Атанасов не можа да използва вратаря Благой Макенджиев, защитниците Иван Михов и Михаел Орачев, крилото Тони Тасев и нападателя Румен Георгиев.  Атанасов ще реши дали са готови за домакинската среща в четвъртък с..

публикувано на 13.04.21 в 14:03

В петък стартират финалните плейофи по баскетбол при жените

Монтана и Берое /Стара Загора/ ще определят новия шампион по баскетбол при жените. Плейофната серия започва в петък и неделя в монтанската зала “Младост”.  На 21 и 23 април срещите са в Стара Загора. Ако има пети мач е отново в Монтана на 26 или 27 април.  Победителят трябва да спечели три от петте срещи, като монтанчанки имат предимство в..

публикувано на 13.04.21 в 13:56

Без основен стълб в защитата си "Ботев" ще търси точки за спасението

Защитникът на Ботев Венци Керчев пропуска дербито на дъното на професионалния футбол, след като състезателните му права бяха спрени за 1 среща.  В петък врачанският тим гостува на Етър в пореден опит да се оттласне от зоната на изпадащите. Мачът на стадион „Ивайло“ е насрочен от 17.15 часа на 16 април. Ботев е последен в класирането с 18..

публикувано на 13.04.21 в 12:55

"Локомотив" Мездра падна с 3:0 от "Етър 2"- Велико Търново

Изненадващо за привържениците си, "Локомотив" Мездра изигра изключително слаб мач във Велико Търново и загуби с 3:0 от "Етър 2". Катастрофата започна още в 4-та минута след гол с глава на капитана на "болярите" Димитър Байдаков. Марио Балъков удвои резултата в 48-та минута. Класическото 3:0 оформи Христо Марков в 83-та минута...

публикувано на 12.04.21 в 13:55

Поредни отличия за мездренски атлети

При перфектни за състезание по дълго бягане метереологични условия (прохладно и слънчево време без вятър) Исмаил Сенанджи (Евър – Варна) и Маринела Нинева, спечелиха националните титли на полумаратон за поредна година. Исмаил финишира с личен рекорд за 1:06:35 ч. пред 37 годишния треньор на СК”Атлет” Мездра Йоло Николов (Орхание –..

публикувано на 12.04.21 в 09:00

Левски се прибра с 3 точки от Свищов

Победа с 1:0 записа лидерът в Северозападната трета лига Левски 2020 /Лом/ при визитата си на Академик /Свищов/ в мач от 26-ия кръг. Ако не бяха добрите намеси на вратаря Виктор Владимиров, домакините можеха да претърпят катастрофална загуба. В 10-та минута Владимиров изби в корнер удар с глава на Петко Петков, който плонжира. Секунди след това..

публикувано на 12.04.21 в 08:50