Ботев гостува на Арда без четирима основни играчи

Снимка: Жоро Александров

Ботев /Враца/ няма да може да разчита на бразилеца Том за гостуването на Арда. Футболистът на врачани пропусна и първия официален двубой за годината срещу Берое заради контузия. Опитният футболист ще бъде на разположение на Тони Здравков най-рано след 10 дни.

С контузии в лагера на Ботев са още двама футболисти. Защитникът Костадин Ничев се възстановява от травма в областта на тазобедрената става и макар че тренира, той ще може да се включи на пълни обороти най-рано в края на март. Крилото Юлиан Ненов също ще бъде поне още две седмици извън терените. След мача с Берое няколко футболисти са се оплакали от различни болежки, но се очаква всички да се възстановят до събота, за когато е насрочен двубоя с Арда, съобщава „Мач Телеграф”.

Аут за мача е и Илия Миланов, наказан за 1 двубой.

"Бдин" Видин е шампион при юношите старша възраст

Отборът на "Бдин" Видин спечели предсрочно шампионската титла при юношите старша възраст в междуобластната зона "Враца", след като победи като гост "Ботев" Враца в дербито с 2:1. Още в първата минута голмайсторът на гостите Велислав Петров отбеляза за 0:1, който остави тимът си с човек по-малко в началото на второто след като получи втори жълт картон...

публикувано на 18.04.21 в 14:44

Пъстрина спечели дербито на съседните села Николово и Д. Белотинци

Пъстрина 2012 прибави още три точки към актива си. Тимът от Николово се наложи с 2:0 при гостуването на отбора на Пъстренец от съседното село Долно Белотинци, в мач от 16-ия кръг на четвърта монтанка футболна дивизия. С глава Александър Димитров откри сметката на гостите в 25-та, а три по-късно Владислав Иванов с удар по диагонала доведе нещата..

публикувано на 18.04.21 в 14:33

Вихър /Николово/ отказа чипровчани за 20 минути

Класическа победа с 3:0 записа Вихър /Николово/ над Миньор Кипровец /Чипровци/ в мач от 16-ия кръг на четвърта монтанска футболна дивизия. С три бързи гола момчетата на играещия треньор Бисер Ефремов си решиха мача. В 6-та минута Кристиян Методиев – Пато проби от ляво и намери Филип Илиев – Фичо, който откри резултата. В 14-та Фичо подаде,..

публикувано на 18.04.21 в 14:30

U19 на Монтана изпусна трите точки срещу Берое (СНИМКИ)

Юношите старша възраст на Монтана направиха 1:1 у дома с Берое /Стара Загора/ в среща от 24-ия кръг на елитната група до 19 години. В третата минута защитата на домакините изпусна Любомир Вачев, който би по диагонала, вратарят на Монтана Петър Петров плонжира и изби в корнер. Домакините отвърнаха три минути, когато Емил Петров навърза..

публикувано на 18.04.21 в 14:26

"Локомотив" Мездра посреща съименника си от Дряново

Днес от 17.00 часа ОФК "Локомотив" Мездра ще посрещне съименниците си от Дряново в дерби от 27 кръг на Северозападната трета лига. "Железничарите" са 9-ти с актив от 37 точки и голова разлика 37:29, а "Локомотив 1927" Дряново са 10-ти с 33 точки и голова разлика 43:50. След издънката във Велико Търново мездренчани трябва задължително да спечелят..

публикувано на 18.04.21 в 08:47

Волейболният "Монтана" се раздели с двамата руснаци

220-сантиметровият диагонал Максим Сапожков и разпределителят Максим Крескин си тръгнаха от волейболния тим на "Монтана". Договорите им са до края на април, но те заминаха за Русия по-рано. От клуба им благодариха за добрите игри. Останалите състезатели на Даниел Пеев продължават да тренират, тъй като имат контракти с отбора до 30 април. Най-вероятно..

публикувано на 17.04.21 в 14:38

"Монтана" загуби от "Берое" на старта на финалите

Баскетболистките на "Монтана" загубиха със 76:79 точки от "Берое"/Стара Загора/ в първи мач от финалните плейофи. Гостенките бяха в пълен състав и стартираха с 4:0 срещата в зала "Младост". Монтанчанки бързо направиха обрат и на почивка водеха с 12 точки – 44:32. След подновяването на играта "Берое" стабилизира защитата. С два коша от..

публикувано на 17.04.21 в 14:34