"Монтана" загуби в Стара Загора

Снимка: Любо Андреев

"Берое"/Стара Загора/ победи с 83:66 точки у дома "Монтана" в мач от първата тройка по баскетбол при жените. Така "Монтана" води с 2:1 победи срещу "Берое" в битката за предимство на финалните плейофи. В събота двата тима се срещат отново, но в зала "Младост" и от изхода ще стане ясно кой отбор ще има право на 3 домакинства от петте мача.

"Берое" спечели мача в Стара Загора с много силна последна четвърт. В нея домакинките отбелязаха 30 срещу 8 точки за "Монтана". Гостенките от Северозападния град влязоха по най-добрия начин в мача. През втората четвърт" Берое" направи обрат и на почивката "Монтана" водеше с 1 точки – 39:38. Третата четвърт бе за гостенките, но финалния щурм на "Берое" бе страхотен и те се поздравиха с успех. За него най-резултатна бе Жаклин Златанова с 24 точки. За Монтана Христина Иванова отбеляза 17.

В тази среща "Берое" отново не бе водена от треньорката Таня Гатева. Отсъстваха Виолина Кочева и Матея Тавич. "Монтана" използва само една от чужденките си Изабела Рамона.

Международен съдия ще свири мача между "Етър" и "Ботев"

Международен съдия получи наряд за дербито на дъното в елитния футбол утре. На стадион "Ивайло" във Велико Търново ще спорят отборите на "Етър" и "Ботев", а мачът е от 17.15 часа.  Никола Попов получи наряд да ръководи мача, който може да даде много отговори на въпросите около изпадащите от Първа лига отбори. В срещата ще му помагат Иво Колев и..

публикувано на 15.04.21 в 10:34

Монтана приема "Локо" /Пловдив/

Монтана е домакин на "Локомотив" /Пловдив/. Мачът на стадион "Огоста" от 24-ти кръг на efbet Лига, в четвъртък, е от 19:30 часа.  Срещата със сигурност пропуска Михаел Орачев. Защитникът изпитваше болки в коляното след контролата с "Локомотив"/София/. След направения ядрено-магнитен резонанс стана ясно, че има счупване на костта под..

публикувано на 14.04.21 в 12:15

Борец от Монтана със златен пояс "Дан Колов - Никола Петров"

Роденият в Монтана борец Дейвид Димитров стана носител на златния пояс "Никола Петров" на международния турнир по борба в Пловдив. Бившият възпитаник на "Слава" /Монтана/, сега състезател на "Миньор" /Перник/, спечели титлата в категория до 67 кг при класиците. На финала 24-годишният национал победи с 3:1 точки сърбина Себастиян Нед. Преди..

публикувано на 14.04.21 в 12:05

Отложиха отново Левски и Локомотив (Мездра)

Левски 2020 /Лом/ и Локомотив /Мездра/ отново няма да се срещнат, за да определят първенеца на зона Велико Търново в турнира за купата на АФЛ. Мачът трябваше да се играе в сряда на неутрален терен в Чипровци. От ЗС на БФС във Велико Търново информирали, че срещата ще се играе в друг ден. Най-вероятно това ще стане следващата сряда, 21 април.

публикувано на 13.04.21 в 14:05

Контузените футболисти на Монтана подновиха занимания

Пропусналите гостуването на Лудогорец /Разград/ петима играчи на Монтана подновиха тренировки.  Заради травми наставникът Атанас Атанасов не можа да използва вратаря Благой Макенджиев, защитниците Иван Михов и Михаел Орачев, крилото Тони Тасев и нападателя Румен Георгиев.  Атанасов ще реши дали са готови за домакинската среща в четвъртък с..

публикувано на 13.04.21 в 14:03

В петък стартират финалните плейофи по баскетбол при жените

Монтана и Берое /Стара Загора/ ще определят новия шампион по баскетбол при жените. Плейофната серия започва в петък и неделя в монтанската зала “Младост”.  На 21 и 23 април срещите са в Стара Загора. Ако има пети мач е отново в Монтана на 26 или 27 април.  Победителят трябва да спечели три от петте срещи, като монтанчанки имат предимство в..

публикувано на 13.04.21 в 13:56

Без основен стълб в защитата си "Ботев" ще търси точки за спасението

Защитникът на Ботев Венци Керчев пропуска дербито на дъното на професионалния футбол, след като състезателните му права бяха спрени за 1 среща.  В петък врачанският тим гостува на Етър в пореден опит да се оттласне от зоната на изпадащите. Мачът на стадион „Ивайло“ е насрочен от 17.15 часа на 16 април. Ботев е последен в класирането с 18..

публикувано на 13.04.21 в 12:55