Монтана с важни 3 точки срещу Етър

Победа с 1:0 спечели Монтана у дома срещу Етър /Велико Търново/ в битката за оставане в елита. Трите точки донесе Росен Кръстев. За нападателя това бе първия гол в efbet Лига.

До почивката домакините бяха по-настоятелни, но бившият страж на Монтана Христо Иванов не допусна гол. Николай Минков, Стефан Каменов и Владимир Айтов имаха положения пред вратата на Етър, в 42-та най-чистото пропиля Тони Тасев. Крилото получи пас от дълбочина по десния фланг и стреля силно, но Иванов с лявата ръка изби в корнер. Минута по-късно с глава от малкото наказателно поле Давид Кики стреля над напречната греда на вратата на гостите. Малко след като се появи от резервната скамейка, Росен Кръстев донесе трите точки на монтанци. В 64-та минута Тони Тасев центрира от корнер, на първа греда Айтов отклони топката и на далечната с глава Кръстев я заби в мрежата на Иванов за 1:0.

Преслав Боруков можеше да изравни в 82-та минута, но след разбъркване от непосредствена близост стреля до гредата. Така отборът на Монтана събра 24 точки в актива си и вече не е на последното място във временното класиране, където е Етър.

Росен Кръстев бе избран за играч на мача с дебютния си гол в елита на България, а наставникът на Монтана Атанас Атанасов бе изключително доволен от важните три точки. Защо Етър загуби отговор даде наставникът Александър Томаш.

В понеделник Монтана гостува на Ботев /Враца/.

Монтана: Макенджиев, Башлиев, Михов /к/, Цонков, Ангелов, Каменов /55-Йорданов/, Айтов /87-Терзиев/, Георгиев /62-Кръстев/, Тасев, Минков

Етър: Хр. Иванов /к/, Кацаров, Илиев, Натаниел, Станев /46-Ферейра/, М.Иванов, Ангелов /69-Мезу/, Крачунов, Боруков, Мечев /84-Младенов/, Хубчев

Жълти картони: Башлиев, Кики /Монтана/; Илиев /Етър/

Главен съдия: Георги Иванов

Помощници: Петър Митев, Павлин Михайлов

Стадион „Огоста”: 600 зрители

Галерия

ЦСКА изпрати във Враца втори млад футболист

Втори млад футболист от ЦСКА ще подсили лятната селекция на Ботев /Враца/. 21-годишното дясно крило Иван Митрев ще играе през новото първенство на стадион "Христо Ботев". Митрев е собственост на ЦСКА, през пролетта обаче беше даден под наем в Литекс /Ловеч/ във Втора лига. Сега ще има шанса да покаже качествата си в елита, след като "червените" го..

публикувано на 24.06.21 в 16:06

Монтана привлече вратар от Лудогорец

Мартин Петков започна подготовка с Монтана . 18-годишният вратар идва от школата на Лудогорец /Разград/. Петков е роден в Монтана, но от доста време е в школата на "орлите". Монтанци имаха нужда от вратар, след като Благой Макенджиев премина в третодивизионния Левски /Крумовград/. Марио Кирев и юношата на клуба Петър Петров са останалите вратари на..

публикувано на 24.06.21 в 12:00

"Левски 2020" Лом с двоен трансферен удар

Новакът във Втора лига "Левски 2020" /Лом/ привлече двама опитни играчи. С едногодишни договори с тима от Лом се обвързаха нападателят Андон Гущеров и халфът Даниел Кутев.  След като напусна "ЦСКА 1948" през пролетта, 31-годишният Гущеров игра за "Пирин" /Благоевград/. 30-годишният Даниел Кутев идва от "Родопа" /Смолян/. Преди това изкара..

публикувано на 23.06.21 в 17:37

"Вихър" пети на турнир в Албена

Отборът на "Вихър"- 1 от монтанското село Николово зае пето място на футболен турнир за аматьори в Албена. 37 тима от страната участваха в състезанието, този на Николово беше с два отбора.  В групата "Вихър"- 1 победи отбори от Стара Загора, София и Пловдив. На 1/8 финала вихърци продължиха след дузпи, като две хвана вратарят Емил Данчев. На ¼..

публикувано на 23.06.21 в 12:14

Монтана започва срещу дубъла на "ЦСКА 1948", "Левски" Лом срещу "Етър"

На старта на Втора лига Монтана ще приеме у дома дублиращия тим на "ЦСКА 1948", а новакът в групата "Левски 2020"  /Лом/ ще гостува на "Етър" /Велико Търново/. Това стана ясно от изтегления жребии за сезон 2021/2022 година.  Дербито на Северозапада във втория ешелон между Монтана и "Левски" /Лом/ е в петия кръг на стадион "Огоста". Най-вероятно..

публикувано на 23.06.21 в 11:35

Башлиев продължава в Монтана

Александър Башлев удължи договорът си с футболния "Монтана". Десният бек остава на стадион “Огоста” за още един сезон. Интерес към бранителят имаше от родния му клуб "Пирин" /Благоевград/, но Башлиев реши да продължи играта си за отбора на Монтана.

публикувано на 22.06.21 в 14:35

"Ботев" /Враца/ срещу "Арда" на старта на Първа лига

С две домакинства започва новия сезон на "Ботев" /Враца/ в Първа футболна лига. 7 домакинства и 6 излизания навън отреди тегленият по-рано днес жребий. В края на юли на стадион "Христо Ботев" идва евроучастникът Арда, а след тях гастролира и Левски. Следва гостуване на "Царско село" и домакинство на "канарчетата" от Пловдив, гостуване на..

публикувано на 22.06.21 в 14:22