Снимка: РАДИО ВИДИН

"Проблемът в непровеждането не е в община Видин. 2018 година е приет нов закон към Министерството на младежта и спорта, който даде толеранс до края на 2019 година всички клубове спортни да бъдат регистрирани и според този закон вече имат право да разходват публични финансови средства. Наредбата на Общината казва, че ние можем да преведем пари само на такъв местен клуб. На територията на общината такъв клуб е само "Жико моторспорт", който има лиценз към автомобилната федерация, но не се е регистрирал в Министерството на младежта и спорта", каза Борислава Борисова, зам. кмет на Община Видин по повод отмяната на раликрос "Видин 2021" и ралиспринт "Вида 2021"

Двете събития са част от спортния календар на Община Видин и за тяхното реализиране има заложени финансови средства. Въпреки че Общината е изпълнила всичките си задължения, свързани с организирането им, тя е изправена пред невъзможност да ги проведе. Причината е, че според Наредбата за условията, реда за финансиране и подпомагане на физическата активност, физическото възпитание и спорта, приета от Общински съвет – Видин, не се подпомагат клубове, лицензирани през текущата година, какъвто е конкретният случай със съорганизатора АСК "Жико-моторспорт".

"Бдин" Видин би с 4:0 дубъла на "Ботев" Враца

Отборът на "Бдин" Видин не срещна трудности и с лекота победи с 4:0 "Ботев" Враца II в среща от 11 кръг на Северозападната Трета лига. Видинчани започнаха мача без трима от титулярите си. Заради контузии срещата пропуснаха братята Валдемар и Брайан Стоянови и защитникът Стефан Стефанов. Въпреки тежкия терен, мъглата и дъжда, който валя през голяма..

публикувано на 16.10.21 в 19:13

Локо Мездра с тежко домакинство

Трудно изпитание предстои на възпитаниците на Николай Нинов от "Локомотив" Мездра. В срещата от 11 кръг на Северозападната трета лига в събота, от 16.00 часа, като домакини мездренчани посрещат съименниците си от Горна Оряховица.  Гостите са втори във временното класиране с актив от 23 точки и голова разлика 25:7, докато домакините са 12-ти със..

публикувано на 15.10.21 в 16:32

Три футболни дербита играят в Монтанаско

Интересни мачове предлага 7-ият кръг на четвърта монтанска футболна дивизия утре, 16 октомври. Лидерът Бойчиновци гостува на втория Вихър /Николово/. Мачът е от 16:00 часа, на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” в Монтана, а главен съдия е Веселин Найденов. Негови помощници са Стилиян Иванов и Боби Петков, делегат е Веселин Игнатов –..

публикувано на 15.10.21 в 16:11

Баскетболният Монтана влиза в битката за титлата на България

Баскетболистките на Монтана стартират участието си в шампионата на страната. Първият им съперник е столичният Славия. Мачът в зала Младост” в Монтана е утре", 16 октомври, в 15:00 часа. Очаква се след контузия в игра да се завърне Габриела Ангелова, която не пътува за мача в Сърбия срещу Партизан.  Монтана влиза в българския шампионат след..

публикувано на 15.10.21 в 14:00

Врачанският "Ботев" гостува на "Пирин"

Владимир Вълков получи наряд да ръководи гостуването на врачанския "Ботев" днес на "Пирин". Мачът на стадион "Христо Ботев" е от програмата на Първа лига и започва в 18 часа. Помощници на Вълков ще бъдат Николай Чакъров и Румен Иванов, а наряд за четвърти съдия получи Васимир Ел-Хатиб. Във Враца се надяват поне в този мач техният..

публикувано на 15.10.21 в 11:41

"Локомотив" Мездра продължава борбата за аматьорската купа

Макар и доста трудно "Локомотив” Мездра се класира да представлява Врачанско в следващия етап в битката за купата на Аматьорската футболна лига.   ”Железничарите” с доста усилия победиха втория в класирането при Четвърта дивизия "Миньор 2017” в Згориград в с 3:2. Домакините на два пъти повеждаха  в резултата, но в крайна сметка отстъпиха на..

публикувано на 14.10.21 в 17:00

Монтана победи Партизан с 15 точки разлика

Баскетболистките на  Монтана спечелиха с 81:66 точки гостуването си на Партизан /Белград/. Срещата бе от 3-ия кръг на Адриатическата лига. В отделните части 21:14; 11:19; 22:12; 27:21.  Партизан стартира успешно и поведе в резултата. Монтана реагира мигновено и на почивката преднината на домакинките бе от 1 точка. След подновяването на..

публикувано на 14.10.21 в 14:00